in ,

Emoji Perdede Bu Hafta: Aile Arasında Hakkında Bilinmeyenler 🎥

Bu günlerde sinemalara kahkaha tufanı hakim. Aile Arasında vizyona oldukça hızlı bir giriş yaptı. Gelin hep beraber filmin detaylarına bakalım.

1. Filmin Senaristi Gülse Birsel

gülse birsel

Avrupa Yakası efsanesiyle unutulmazlar arasına giren ünlü senarist daha sonra Yalan Dünya ile Avrupa Yakası kadar olmasa da kendine has bir izleyici kitlesi yakalamayı başardı. Günümüz sinema ve komedi dizilerinde hakim olan popüler, küfürbaz güldürüye alternatif olarak kabul gören sanatçı bu günlerde sinema perdesinde ilk sınavını veriyor. Gülse Birsel’in ilk uzun metraj sinema filmi olarak 1 Aralık’ta vizyona giren Aile Arasında filminin yönetmenliğini Ozan Açıktan üstlendi. Filmin yapımcılığını ise son yıllarda beğenilen işler yapan ve oturmuş bir izleyici kitlesine sahip BKM yaptı.

2. O Bir Columbia Mezunu

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Gülse Birsel’in meslek hayatı kadar, akademik hayatı da oldukça başarılı. Kendisi 1994 yılında Columbia Üniversitesi’nde sinema üzerine master yapmış bir isim.

3. Gülse Birsel Dalgıç Kıyafetiyle Oynamak Zorunda Kalmış

gülse birsel

Adana sıcağında çekilmesi gereken düğün sahneleri İstanbul’da Eylül ortasında 10 derecenin altında bir sıcaklıkta çekilince oyuncular zor bir kamera arkadası süreci yaşamışlar. Şıpır şıpır terlemesi gerekirken soğuktan dişleri birbirine çarpan Gülse Birsel çareyi dalgıç kıyafeti giymekte bulmuş. Yün içlik, üzerine dalgıç tulumu, üzerine gece elbisesi giyen oyuncu düğün sahnelerini bu şekilde çekmek zorunda kalmış.

4. Filmin Hayran Bırakan Oyuncu Kadrosu

aile arasında

İyi bir sinema filminin vazgeçilmezlerinden bir hiç kuşkusuz iyi oyunculuktur. Filmin kadrosu kurulurken bu konuya çok büyük özen gösterildiği daha ilk bakışta kendini gösteriyor. Filmde Engin Günaydin, Demet Evgar, Erdal Özyagcilar, Sevket Çoruh, Gülse Birsel rol alıyor, kısacası yok yok. Filmin tanıdık simalardan oluşan oyuncu kadrosu zaten daha film başlamadan izleyiciyi heyecanlandırmaya yetiyor. Filmin oyuncu kadrosunun tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

5. Engin Günaydın’ı Sinemaya Döndüren Proje

Hatırlarsanız 2015’de Engin Günaydın televizyon dünyasından ayrıldığını ve daha farklı işlere imza atma kararı aldığını açıklamıştı. Bir süredir sinemalarda göremediğiniz Engin Günaydın’ı beyazperdeye döndüren proje ise Aile Arasında oldu.

6.Roka, Maydonoz, Limon Hastası

Oyunculuğu ve farklı karakteriyle Aile Arasında filminin en önemli renklerinden biri olan Demet Evgar’ın en az rolü kadar renkli bir karakteri var.

Demet Evgar’ın her sabah bazı ritüelleri gerçekleştirmeden güne başlamadığı biliniyor. Her türlü gıdaya limon sıkmadan duramayan Evgar, sabahları mutlaka maydonoz veya roka tüketerek güne başlıyor.

7. Cihangir – Adana Hattı

Solmaz ve Fikret’in uzun ilişkilerinin bittiği gün tanışmaları, daha sonra Solmaz’ın kızının evliliğe giden ilginç hikayesi temel konusunu oluşturuyor. Film Adana ve Cihangir’li iki aileyi buluşturuyor ama ne buluşma… Adana, Cihangir hattında geçen film yaratıcı senaryosu ve sağlam oyunculuklarıyla daha vizyona gireli birkaç gün olmasına rağmen izleyiciyi kendine hayran bırakmayı başardı.

8. Filmin Adanalı Bir Şive Koçu Var

Yerelde bir sinema çalışması yapmanın en zorlu taraflarından bir tanesi de hiç kuşkusuz şive meselesi. Bir sinema filminde ya da dizide oyuncuların şive kullanması filmi, diziyi vezir de edebilir rezil de. Adana şivesi kullanılması gereken sahneler için yapım ekibi rezil olmamak adına gerekli önlemleri almış. Adanalı oyuncuların birçoğu zaten Adanalı ya da orada uzun süredir yaşayan oyuncular arasından seçilmiş. Ayrıca filmdeki diğer oyuncular için uzman bir şive koçuyla çalışılmış.

9. Sıcak Aile Ortamı – Mahalle Hayatı

Film bizlere hepimizin özlediği sıcak aile ortamını ve komşulukla birlikte yürek ısıtan mahalle hayatını hatırlatıyor. Birçok sinema filmi ve dizi bu ortamları bize yeniden yaşatmaya çalışır, mahalle hikayelerini anlatır ama doğru noktada bu konularla izleyiciyi yakalamak o kadar da kolay değil. Gülse Birsel kaleminden çıkan Aile Arasında bahsi geçen sıcaklığı izleyicisine aktarmayı başarıyor bu da filmi başarılı yapmaya yetecek gibi görünüyor.

10. Şarkılı, Türkülü Çok Eğlenceli Bir Film

Özenle seçilen şarkılar filmi hem özgün kılmış hem de çok eğlenceli hale getirmiş. ‘Evli, mutlu, çocuklu’, ‘Kim bilir’, ‘Büklüm büklüm’ gibi şarkıları dinlediğimiz film müzikhol vokalisti başrol Solmaz sayesinde çok ayrı ve eğlenceli bir havada geçiyor.

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Pazar Köşesi (27 Kasım-3 Aralık 2017)

Pinterest, Buzzfeed, Foursquare… İşte Popüler Şirketlerin Birbirinden Renkli Muhteşem Ofisleri 👍🏼