in ,

Daha İyi Bir İlk İzlenim İçin 6 Önemli İpucu

Eğer bizlere sorsalardı, büyük ihtimalle hepimiz görünüşümüzden ziyade bilgilerimizle veya yeteneklerimizle yargılanmayı tercih ederdik. Ancak ilk kez tanıştığımız bir kişiye tüm bunları anlatmak çok uzun sürüyor ve bu noktada ilk izlenim işin içine giriyor. Bu da genellikle saniyeler sürüyor. İşte bu yüzden iyi bir ilk izlenim bırakmak son derece önemli bir hal alıyor. Çünkü yalnızca tek bir şansınız var. Emojicrew olarak tüm bu konularda sizlere yardımcı olacak 6 ipucunu derledik.

İşte İlk İzlenim İçin İpuçları:

1. Tutumunuz

iyi bir ilk izlenim

Başkaları ile nasıl iletişim kurduğunuza dikkat edin. Sözlü olmayan iletişiminizde, yüz ifadelerinizden ve vücut dilinizden haberdar olun. Çalışmalar, ilk defa biriyle iletişim kurduğunuzda kelimelerinizin dört kat daha fazla etkiye sahip olduğunu kanıtladı.

Son olarak gülümsemenin gücünü hafife almayın 😉

2. Konuşma Uzaklığı Mesafesi

iyi bir ilk izlenim

Bu mesafe hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak başarı ve başarı şansınızı büyük ölçüde artırabilir. Bu ipucu özellikle iş görüşmelerinde çok önemlidir. Bulunduğunuz yer, rolünüzü nasıl algıladığınız hakkında görüşmeciye mesajlar verir. Görüşmeci size bir koltuk önerdiğinde, dik durun ve rahatça oturun, ancak çok fazla ileriye veya geriye yaslanmamaya özen gösterin. Görüşmeci belirli bir sandalyeyi belirtmezse, doğrudan karşısına oturabilirsiniz.

3. Giyiminiz

iyi bir ilk izlenim

Elbiseleriniz, davranışınız ve kullandığınız sözcüklerle uyumlu olmalıdır. İyi bir ilk izlenim edinmek isterseniz, giysinizin temiz olduğundan, parçaların birbirine iyi uyduğundan ve içinde bulunduğunuz durum için uygun olduğundan emin olun.

4. Aksesuarlarınız

iyi bir İlk İzlenim

Minimalizm mottosu ile karşınızdayız: Less is more 

Aksesuarlarınızı basit tutun: Aksesuarlar, karşınızdakinin dikkatini dağıtmak için kıyafetinize eklenmemelidir. Ayrıca ayakkabılarınız da çok önemli bir rol oynuyor. Bu nedenle kusursuz durduklarından emin olun.

5. Önemli Bir Madde Daha, Saçlarınız

iyi bir İlk İzlenim

Saçınız imajınıza katkıda bulunabilir veya tamamen mahvedebilir. 😀 Karışık, yağlı, kabarmış veya abartılı saçlar sizinle ilgili yanlış izlenim verebilir, bu nedenle saçlarınızın temiz ve düzgün olduğundan emin olun. Unutmayın, bir önceki maddenin en önemli hallerinden biri saçlarınız olabilir. Sonuç olarak saçlar önemli aksesuarlar. 😉

6. Makyajınız

iyi bir İlk İzlenim

Makyaj sizi daha güçlü ve kendinden emin hissettirir, ancak doğru izlenimi verdiğinden emin olmak için nereye gideceğinizi göz önünde bulundurarak makyaj stilinizi seçmelisiniz. Örneğin; iş görüşmesine ağır bir makyaj ile gitmek büyük bir hata olabilir. Doğal güzelliğinizi ve sahip olduğunuz özellikleri göz önüne çıkaracak hafif bir makyajı tercih etmeniz sizin için iyi olabilir.

Ve son olarak; unutmayın, kendinizi tanıtma şekliniz, dünyanın sizi algılama biçimine çok yakından bağlıdır. Resminizi oluşturan farklı ögeleri yönetmeyi öğrendiyseniz, iyi bir izlenim vermek için daha fazla fırsatınız olur. 😉

Okuduğuna değdi mi?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Muhammed Aykan Koçak

İlgi çeken, bilgilendirici her şey!
Bilkent Üniversitesi-Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
Snapchat: aykankocak

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

TIME Dergisi Dünya Tarihinin En Etkileyi 100 Fotoğrafını Seçti

TIME Dergisi Dünya Tarihinin En Etkileyici 100 Fotoğrafını Seçti

Geleceği Daha Yaşanabilir Yapacak Dünyayı Değiştiren 8 Fikir