in ,

Bu Defilede Çantaları Drone Mankenler Taşıdı,Seyirciler Şok Oldu!

Milano Moda Haftası gündeme ilk bu fotoğrafla geldi. Bu ilgiyi kıskanan Dolca&Gabbana ise ben bu ilgili teknolojiyle dağıtırım diye düşünmüş olacak ki, drone dünyasını podyuma taşıyarak bir ilke imza attı.

İşte karşınızda drone modeller!

Son Moda Çantalar Drone Dünyasına Emanet

21 Şubat’ta başlayıp 27 Şubat’ta sona erecek olan Milano Moda Haftası’na katılan Dolce & Gabbana, izleyicilere 3ilklerle dolu bir açılış gösterisiyle karşıladı. Modeller yerine bu sefer podyumda drone’lar vardı.

Ancak drone’ların moda dünyasına yavaş bir giriş yaptığını söylemek mümkün.

Podyumdaki drone’lar kıyafeterine Dolce & Gabbana’nın sonbahar/kış koleksiyonunun bir parçası olarak kapitone deri çantaların son serisini sergilediler.

İzleyenlere Sürpriz Oldu!

Üstelik seyirciler bu farklı açılıştan haberdar değillerdi. Etkinliğin planlanandan bir saat kadar sonraya ertelenmesi ise sabırsızlığı artırdı.

Drone’lar İniş Sırasında Sorun Yaşadı

Gösterinin gecikmesine neden olan ise salondaki yoğun internet kullanımı oldu. Malum söz konusu olan şey bir moda defilesiyse selfieler, canlı yayınlar, Instagram paylaşımları havada uçuşur. Ancak bu durum drone’ların iniş yapmasını engelleyen önemli bir soruna neden oldu.

Etkinliği düzenleyenler drone uçuşlarının engellenmemesi için seyircilerden telefonlarındaki Wi-Fi özelliğini kapatmalarını istedi. Ancak takdir edersiniz ki bunu sağlamak oldukça zor oldu.

Farklı Dillerde Anonslar Yapıldı

İzleyicilerin kişisel Wi-Fi’larını ve kişisel erişim noktalarını kapatmaları için birçok kez farklı dillerde anons yapıldı. Bu anonsların pek çoğunun gözardı edildiği ise gelen bilgiler arasında.

Görenler Çığlık Attı

Gösteri seyircileri oldukça etkilemiş gibi gözüküyor. 600 kişiden oluşan izleyici topluluğunun bazı üyeleri dronel’arı görünce çığlık attılar.

Güvenlik Görevlileri İş Başındaydı

Olabilecek olası kazalar için gösteri alanında güvenlik görevlileri de hazır bekledi. Drone’ların farklı yönleri uçması, seyircilerden birine zarar vermesi ihtimaline karşı beyaz giyimli iki adet güvenlik görevlisi podyumun kenarında yerlerini aldı.

Rahat olun herhangi bir kaza yaşanmadan gösteri sona erdi. Ancak bundan sonra moda dünyasının drone’larla ne gibi yeniliklere imza atacağı merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Emoji Perdede Bu Hafta: Cebimdeki Yabancı Hakkında Bilinmeyenler📱

Dikkat Dikkat! Evcil Hayvanlarınız Bu Besinleri Asla Yememeli!