in ,

Dünyanın En Büyük Tavşanı, Sabıkalı United Airlines Uçağında Öldü

Amerika Birleşik Devletleri’nin sık sık skandallarla gündeme gelen havayolu firması United Airlines yine gündemde. Havayolu şirketini gündeme taşıyan olaysa dünyanın en büyük tavşanı Simon’ın ölümü oldu. Simon yeni sahibine gitmek için yaptığı yolculuğun sonunda United Airlines’ın kargo bölümünde ölü bulundu. Tavşanın ölümü okların yeniden havayolu şirketine dönmesine neden oldu. Şirket, tavşanın ölüm nedenini aydınlatmak için araştırma başlattığını açıkladı.

Ölüm Nedeni Henüz Bilinmiyor

Dünyanın En Büyük Tavşanı, Sabıkalı United Airlines Uçağında Öldü

Dünyanın en büyük tavşanı olarak bilinen Simon, yeni sahibine gönderilmek için  İngiltere’deki London Heathrow Havaalanı’ndan ABD’deki Chicago O’Hare Havaalanı’na doğru bir seyahate çıkmıştı. Ancak uçak Amerika’ya vardığında uçuş görevlileri kötü bir sürprizle karşılaştı. 10 aylık tavşan yolculuk esnasında hayatını kaybetmişti.

Tavşanın Londra’daki sahibi Annette Edwards, The Sun gazetesine verdiği röportajda, 92 cm boyundaki tavşanın Chicago’daki yeni sahibine ulaştırılması için yaptığı yolculukta yaşamını yitirdiğini doğruladı. Yaşanan olayın oldukça tuhaf olduğunu belirten Edwards yaşanan nedeniyle çok üzgün olduğunu belirtti.

‘Çok garip bir olay yaşandı ve bunun ne olduğunu öğrenmek istiyorum. Dünyanın her yerine tavşan gönderiyorum. Şimdiye kadar böyle bir şey başıma gelmemişti. Simon’u satın alan kişi oldukça ünlü biri. Ve şimdi çok üzgün.’

Simon’ın uçuş öncesi kontrollerden geçtiğini ve çok sağlıklı olduğunu vurgulayan Edwards böyle birşeyin tavşanlarının başına ilk defa geldiğini belirtti.

‘Tüm dünyaya tavşan gönderdim, böyle olay görmedim. Simon uçmadan üç saat önce veteriner kontrolünden geçirildiğinde sapasağlamdı….Çok acayip bir şeyler olmuş ve ben de ne olduğunu öğrenmek istiyorum.’

Yaşanan olayın ardından açıklama yapan United Airlines ise yaşananlardan üzüntü duyduklarını belirtti.

‘Bu haberi duyduğumuza çok üzüldük. Bizimle seyahat eden hayvanların sağlığı ve güvenliği United Airlines ve PetSafe ekibimiz için çok önemli. Müşterilerimizle iletişime geçerek onlara gerekli yardımı önerdik. Bu konuyu inceliyoruz.’

Hayvan Ölümü İlk Değil

Dünyanın En Büyük Tavşanı, Sabıkalı United Airlines Uçağında Öldü

ABD’nin Ulaştırma Departmanı’nın verilerine göre, bu ilk defa gerçekleşen bir durum değil. Sadece 2015 yılında Amerika kökenli havayolu şirketinin seferleri sırasında, 35 hayvan ölümü gerçekleşti. 35 ölümün 14’ünün gerçekleştiği United Airlines uçuşlarında 9 hayvan da yaralandı.

Rakamlara göre, 2015 boyunca 97 bin 156 hayvan taşıyan United Airlines’da taşınan her 10 bin hayvandan 2,37’si ölmüş oldu. Bu ABD havayolları arasındaki en yüksek rakam.

United Airlines’ın Sabıkası Kabarık

Dünyanın En Büyük Tavşanı, Sabıkalı United Airlines Uçağında Öldü

United Airlines bu ay biletli yolcu Dr. David Dao’yu, koltuğunu bir uçağa yetişmesi gereken United Airlines görevlilerine vermeyi kabul etmemesi nedeniyle uçakta güvenlik güçlerine darp ettirmiş, uçaktan zorla indirilen Dao’nun darp sırasında burnu ve iki dişi kırılmıştı.Bu olay sonrasında dünya gündemine oturan şirketle ilgili ciddi boykot girişimleri başlatılmıştı. Bu olayın hemen ardından bir yolcunun akrep tarafından ısırılması olayı yaşanmış ve havayolu şirketi gündemde geniş yer kaplamıştı. Şirketin yaşanan bu olumsuz olayların önüne nasıl geçeceği ve şirket imajını yeniden nasıl düzeltebileceği şimdilik merak konusu.

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Facebook Canlı Yayında İşlenen Cinayetlere Bir Yenisi Eklendi

Kilo Vermek İstiyorum Diyenlerin Uzak Durması Gereken 15 Gıda