Emoji Anlamları ve Kullanım Sözlüğü 2019 Emoji Anlamları ve Emojilerin Kullanım Örnekleri

Emojiler hayatımızın artık ayrılmaz bir parçası haline geldi. Kelimelerle ifade edemediğimiz herşeyi emojiler aracılığıyla daha doğru bir şekilde ifade etmeye çalışıyoruz. Bu sözlükte emoji anlamlarını ve kullanım şekillerini size detaylı şekilde açıklamaya çalıştık.

Anlamını öğrenmek istediğiniz emojinin üzerine tıklamanız yeterli.

Gözleri kapalı gülen ifadesiGülen ifadesiGülümseyen ifadesiUtangaç ifadesiRahatlamış ifadesiSarılma EmojiGöz kırpan ifadesiKalpli göz ifadesiKalpli öpen ifadesiÖpen ifadesiGülen gözlerle öpen ifadesiGözü kapalı öpen ifadesiDili dışarıda göz kırpan ifadesiDili dışarıda gözleri kaplalı ifadesiağzı sulananDili dışarıda ifadesiyan dil çıkaran emojiYüzü kızaran ifadesiDalgın ifadesiİçi rahatlamış ifadesiKeyifsiz ifadesiHayal kırıklığına uğramış ifadesiİnat eden ifadesiAğlayan ifadesiNeşeli ifadesiAlt gülen emojiHıçkırarak ağlayan ifadesiMiskin ifadesisoğuk terleyen ifadesiTerleyerek gülen ifadesiTerleyen ifadesiÜzgün hayal kırklığına uğramış ifadesiBıkkın ifadesiYorgun ifadesiEndişeli ifadesiÇığlık atan ifadesiKızgın ifadesiÖfkeli ifadesiZafer kazanmış ifadesimaskeli ifadesiGüneş gözlüklü ifadesiUyuyan ifadesiAfallamış ifadesihosnutsuz-emojiAğzı açık ifadesiAcılı ifadesiŞaşırmış ifadesiGülen iblis ifadesiİblis ifadesiYüzünü ekşiten ifadesiTarafsız ifadesiAğzı olmayan ifadesiSuçsuz ifadesiYapmacık gülen ifadesiİfadesiz sembolüpalyanco emojiyalancıkazagecirmis Şapkalı adam sembolüTürbanlı adam sembolüPolis şapkalı adam sembolüinşaat işçisi sembolüasker sembolübebek sembolüerkek çocuk sembolükız çocuk sembolüadam sembolüKadın sembolüyaşlı adam ifadesiYaşlı kadın ifadesiSarı saçlı adam ifadesiMelek ifadesiPrenses kız ifadesiGülen kedi ifadesiGülümseyen kedi ifadesiKalpli göz kedi ifadesiÖpen kedi ifadesiYalandan gülen kedi ifadesiÇığlık atan kedi ifadesiSomurtkan kedi ifadesiJapon canavarı sembolüJapon cini sembolüGözlerini kapatan maymun ifadesiKulaklarını kapatan maymun ifadesiAğzını kapatan maymun ifadesiKafatası sembolüuzaylı sembolüAteş sembolüKaka surat sembolüIşıldama sembolüYıldız sembolüBaşı dönen sembolüPatlama sembolüTer damlası sembolüDamlacık sembolüZZZ sembolüHızlı koşma sembolüKulak sembolüBurun sembolüDil sembolüDudak sembolüArtı bir sembolüEksi bir sembolüTamam sembolüyumruk sembolüFiske sembolüZafer sembolüEl sallama sembolüEl sembolüAçık eller sembolüYukarı işaret sembolüAşağı işaret sembolüSağa işaret sembolüSola işaret sembolüelleri kaldırma sembolüDua sembolüyukarı işaret sembolüalkış sembolü 3Yürüyen adam sembolüKoşan adam sembolüDans eden kız ifadesiÇift sembolüAile sembolüel ele tutuşna adamlar sembolüel ele tutuşan kadınlar sembolüKadın kalp erkek sembolüDans eden kızlar sembolüOnay veren kadın sembolüRet kadın sembolüDanışman kız sembolüEl kaldıran kız sembolüMasaj sembolüSaç kestirme sembolüDuvaklı gelin sembolüsomurtkan surat sembolüçatık sembolüBoyun eğen sembolüSihirbaz şapkası sembolüTaç sembolü Spor ayakkabı sembolüErkek ayakkabı sembolüSandalet sembolüYüksek topuklu ayakkabı sembolüÇizme sembolü

Shirt sembolüKravat sembolüBayan kıyafet sembolüElbise sembolüAskılı sembolüPantolon sembolüKimono sembolüBikini sembolüErkek çanta sembolüPara kesesi sembolüCüzdan sembolüGözlük sembolükurdele sembolüruj sembolüSarı kalp sembolüMavi kalp sembolüMor kalp sembolüYeşil kalp sembolüKırmızı kalp sembolüKırık kalp sembolüKalp çarpması sembolüKalp atması sembolüİki kalp sembolüParlayan kalp sembolüAşk oku sembolüAşk mektubu sembolüÖpücük ifadesiTek taş sembolüelmas sembolüsilüet ifadesiSilüetler ifadesiKonuşma balonu ifadesiAyak izi ifadesiDüşünce balonu ifadesi

Gözleri kapalı gülen ifadesi  Gülen emoji. İkinci adı ise ‘Samimiyetsiz’. Yaygın olarak ‘ehehe’ nidasının yerine kullanılır.

-Kanka gel ama sıkılırsın yani sen bilirsin. Gözleri kapalı gülen ifadesi

Gülen ifadesi  Gülmem gerektiği için güldüm emojisi. Gözlerinin biraz büyük olması onu diğer gülme emojilerinden ayırt eder. Arada kalmıştır. Ortanca çocuktur. Büyük ve küçük kardeşinden yararlanarak büyür.

Gülümseyen ifadesi Her sabah aynı saatte kalkan her gece aynı saatte uyuyan, hayatında tek aksiyon mutfaktaki bardağın kırılması olan emoji. Kısacası ortalama insan tipi emojisidir.

“Ay napayım işte derse gittim geldim her zamanki gibi sonra televizyon izledim sen?”

32 diş gülen surat. Sanki kafasında büyük tilkiler dönüyormuşçasına gülümser. İçten içe dünyanın sonunu getirecek planı tasarlamaktadır ve zevklenmiştir.

Bu emojiyi sözcüklerle ifade edecek olursak: nihehehehe

Utangaç ifadesi  Anlat kanka dinliyorum emojisi.

A: -Canım sende not var mı?

B: -Kanka ya yazım kötü okuyamazsın.

A: -Hıı yine de sağol kardeşim. Utangaç ifadesiUtangaç ifadesi

Rahatlamış ifadesi   Mütevazi emoji. Bir anne kadar içtendir. Bu emojiye bir isim vermek gerekirse; Kadın: Sude Erkek: Salih olacaktır

“Yaa bana iPhone 7 almanıza ne gerek vardı 3310 da olurdu o da alo demiyor mu sonuçta. Ya canlarım benimm.”

Sarılma Emoji  Açık el emoji. Açık eli ile samimiyetini gösterir. Kucaklaşmak istediği anlamını verir. Sarılmak isteyen emoji.

Göz kırpan ifadesi  Mona Lisa tablosu emojisi. Yüzünde birden fazla ifade taşır. Her cümleye yedirilebilir. Eklendiği cümlenin anlamını değiştirir. ‘-Bize gelsene.’  ‘-Bizde gelsene Göz kırpan ifadesi. ‘

Cüzdan, araba anahtarı ve sigarasını üst üste koyan gençlerimiz tarafından çokça kullanılır. ‘Oyun bitince şah da  piyon da aynı kutuya koyulur. Göz kırpan ifadesi ‘

Kalpli göz ifadesi ‘Ya seni yerim’ emojisi.  Kelimelerin kifayetsiz kaldığı anlarda kullanılır. Yaygın olarak kadınlar tarafından, çeşitli renklerdeki kalpler ile kombinasyon yapılır, eşe dosta yollanır.

“Kızım Mert kadar tatlı bir çocuk var mı? Keşke katlayıp cebime koyabilsem çok seviyorum, minnoş kocişkocuğum olacak o benim.”

Kalpli öpen ifadesi   Kalpli öpücük. Kokulu öpücüğün bir türevidir. Kullanıcılar, öpücük çeşitleri arasından yaygın olarak bu emojiyi kullanır. İşlevseldir. Bir taşla iki kuş vurmaktır.

“A: Kalpli öpen ifadesi

A::“Ay pardon ya yanlış emoji yollamışım.”

B:  İçi rahatlamış ifadesi

(Ve ilişki başlar…)

Öpen ifadesi  Öptüm ama öylesine öptüm emojisi. Yaygın olarak ilişkinin başlarında yani tarafların birbiriyle çok yakın olmadığı zamanlarda kullanılır. Bazı kesimler arasında ıslık çalan emoji olarak tanınır.

Gözü kapalı öpen ifadesi İçten öpen emoji İlişkideki kullanımı ise; taraflar artık birbiriyle samimi olmuştur ve 3-4 güne sevgili olacaklardır.

– Yarın Ankara çok soğuk olacakmış. Sıkı giyin, kıyamam sanaa.Gözü kapalı öpen ifadesi

Gülen gözlerle öpen ifadesi Öpüyormuş gibi yapan, aynı zamanda samimi olduğunu da hissettirmek isteyen emoji. Sadece işi düştüğünde yazan insanlar genellikle konuşmayı bu şekilde bitirir.

Dili dışarıda göz kırpan ifadesiGülen ama aynı zamanda muzip emoji, liseliler tarafından yaygın bir şekilde kullanılır. Aynı zamanda bir çok ifadeyi barındığı için şaşırma ifadesi olarak da kullanılabilir.

“Şimdi sen benim sevgilim olsan ne eğlenirdik hee.”

Dili dışarıda gözleri kaplalı ifadesi Çılgın olma eylemini belirten yaramaz emoji. İkinci anlamında ise ‘hınzır olma’ durumunu anlatır.

‘-Ya moruk dün gece parti vardı bizim, ortamı görmen lazım. Dili dışarıda gözleri kaplalı ifadesi

ağzı sulanan Ağzının kenarından salyalar akan emoji. Yaşadığı bir durum karşısında arzu duyan bir ifade takınmıştır. Görünüş itibariyle sarhoş olmuş emoji de denilebilir.

Dili dışarıda ifadesi Şımarık emoji. Çocuklar gibi şendir. Tatlıştır. Sevgilisine şirinlik yapmak isteyen kadınlar arasında kullanımı yaygındır.

“Ya çok tatlı olabilir miyim olabilirim çünkü sence olabilir miyim ihihih.”

yan dil çıkaran emoji Imm leziz ımm tatlı ımm.

Yüzü kızaran ifadesi ‘Oha falan olma, dumura uğrama durumunu anlatan emoji.

‘-Kanka hoca resmen işlemediği konuyu sordu ya Yüzü kızaran ifadesi.

Dalgın ifadesi Karşısındakine duygu sömürüsü yaparcasına içli üzülen emoji.

-Ya amcamın ikinci eşinin ilk eşinden olan çocuğunun sünneti vardı. Yoksa doğum gününe nasıl gelmem. Dalgın ifadesi

İçi rahatlamış ifadesi  Utandım ama aynı anda da kilo aldım emojisi.  Yaygın olarak kullanımı ise; kişi iltifat aldığında bu emoji ile yanıt verir. Keyfim yerimde mutluyum anlamı da vardır.

Ya demesene öylee. İçi rahatlamış ifadesi 

Keyifsiz ifadesi  TRİP ATIYORUM emojisi. Darlama aracıdır. Liseli ve üniversiteli gençler arasında yaygındır. Twitter’da en çok kullanılan emojiler arasında ilk beşte yer alır. Tek başında kullanıldığında karşıdaki kişiyi kasvete sürükler.  Erkek arkadaşlarından ilgi isteyen genç kadınlarımız tarafından sıklıkla başvurulur.Olumlu cümleleri olumsuz yapma özelliğine sahiptir.

‘-Oo Hande ile Snap atmışsın. Çok yakışmışsınız.’

 ‘-Oo Hande ile Snap atmışsın. Çok yakışmışsınız. Keyifsiz ifadesi

Hayal kırıklığına uğramış ifadesi  Minnoşluk yapmak için ideal, üzerime gelmeyin ya yeter artık emojisi.

“Sanki herkesin işi bitmiş benimle uğraşıyorlar ya hoff.”

İnat eden ifadesi  Suratından masumluk akarcasına üzülen emoji. İkinci anlamı ise çaresiz kalma durumunu belirtir.

‘-Çarşamba sunum var hem de ingilizce ne yapacağım ben ya.’ İnat eden ifadesi

Ağlayan ifadesi  Blöf emojisi. Ağlarmış gibi yapan ama aslında ağlamadığını bildiğimiz emoji. Çocukken annesine sevdiği oyuncağı aldırmak için zorla kendini ağlatan emoji.

“Sürekli alışveriş yapıyorum hatta geçen gün 4 çift ayakkabı aldım ama hiç giyecek hiçbir şeyim yok.”

Neşeli ifadesi  Gülmekten yarılan, yerlere yatan emoji. Twitter’da en çok kullanılan emojidir. Yersiz kullanımı çok fazladır. Kişi emojiyi yan yana ne kadar çok dizerse, ilgili konuya o kadar güldüğünü ifade eder. Liseliler genel olarak emojiyi random gülüş (asdfdşkğl) ile beraber kullanır.

‘- Oha sonra sen ne dedin. güleyim mi ağlayayım mı bilemiyorum. Neşeli ifadesiNeşeli ifadesiNeşeli ifadesiNeşeli ifadesiNeşeli ifadesi

yan gülen emoji Ağzını yayarak gülen surat. O kadar gülmüştür ki sinir sistemleri gevşemiş ve kontrolünü kaybetmiştir.

“Kanka zuahahhahaha gülmekten sandalyeden yuvarlandım ya çok komik.  Emre gerçekten Gamze’nin önünde mi düştü zuhahahah”

Hıçkırarak ağlayan ifadesi Hunharca ağlayan Safinaz emoji. Ama Safinaz’dan farkı gözyaşlarının yer çekimi kurallarını ihlal etmemesi.

Uygun kulanım alanı

-Ya kanka bütün derslerim ‘F, Fz’ ya okul bir yıl uzadı. Hıçkırarak ağlayan ifadesi

Yaygın kullanım alanı

-Ya Ufuk bizim sınıftaki Buse’nin fotoğrafını beğenmiş kanka aralarında bir şey mi var? Hıçkırarak ağlayan ifadesiHıçkırarak ağlayan ifadesiHıçkırarak ağlayan ifadesiHıçkırarak ağlayan ifadesiHıçkırarak ağlayan ifadesi

Miskin ifadesi  Grip oldum ama aynı zamanda ilgiye muhtacım emojisi. Emoji, ağız açıklığıyla adeta sev beni diyor.

“Off hasta olmuşum zaten bir bu eksikti sanki hiç dertim yokmuş gibi allahım yaa.”

soğuk terleyen ifadesi Panik emoji. O kadar panik olmuştur ki akan suyun soğuk ter olduğunu bize başarılı bir şekilde somutlaştırmıştır.

-A: ‘Finale vize dahilmiş. Bir de ek kaynak var oradan da bir soru çıkarmış. Unutmadan derse konuk gelmişti onunla ilgili de soru çıkacak söyleyeyim dedim knk. ‘

-B: ‘Oha soğuk terleyen ifadesi

Terleyerek gülen ifadesi Soğuk terler döken surat. Gaf yapmış ve toparlamaya çalışırken batmış emoji.  Fazla uzatmadan bu emojiyi kullanmak, durumu kurtarır ve konuyu kapatır.

“Ben öyle demek istemedim balık etli demek istedim sen de hemen alınıyorsun canım aa.”

Terleyen ifadesi  Sıkışmış emoji. Olaylar karşısında daha fazla dayanamayan, serzenişte bulunmasına ramak kalmış emoji.

Üzgün hayal kırklığına uğramış ifadesi Yeterince telaş yapmış ama artık telaşlanmasın bile bir anlam ifade edemeyeceğini anlayan, olayı akışına bırakıp korkarak izleyen emoji.

Alıcı:Bana
‘A: Serap Hanım Merhaba. Projenizi bugün bekliyoruz. Son revizelerimiz ektedir. İyi günler.’
‘A: Serap Hanım mailimi aldınız mı?’
‘B: Üzgün hayal kırklığına uğramış ifadesi
Bıkkın ifadesi  Belirli bir iş, oluş, hareket sonrasında aşırı derecede üzülmüş emoji.

A:Bıkkın ifadesiBıkkın ifadesiBıkkın ifadesi

‘B: Oha kanka noldu anlat. (Cevap almadan aradı.) ‘

Yorgun ifadesi Yaşadıkları karşısında sinir krizi geçirircesine şoka girmiş emoji. Bir an önce sakinleştirilmesi gerekir. Emoji ailesinin en stresli üyesi olmaya adaydır.

Uygun Kullanım alanı

“Ya kedim evden kaçtı tamam mı onu ararken araba çarptı bana. Eve zar zor döndüm bir de baktım o heyecanla anahtarı almayı unutmuşum. Evden duman kokuları geliyor ne yapacağım ben yaa. “

Yaygın kullanım alanı

“Kızım Ali’ye yollayacağım mesajı yanlışlıkla abime yolladım şimdi s*çtım.”

Endişeli ifadesi Korkmuş emoji. Durumu kaldıramamış emoji. 30 katılımcılı Whatsapp grubunda, kalan 29 kişi tarafından hayata tekrar döndürülmesi gereken emoji.

Çığlık atan ifadesi ‘A: İşte orda ben bayılmışım sonra arkadaş tokat attı öyle uyandım.  Ama varya beni bir görcektin…’ 

İşbu konuşma durumu açıklar. En korkmuş ve stresli emojidir.

Kızgın ifadesi  Kızarmaya başlamanın bir adım öncesi. Kırmızı versiyonunun şöhretinin gölgesinde kalmıştır.

Öfkeli ifadesi  Sinirli emojilerin en ünlüsüdür. İletişimi sekteye uğratacak sonuçlara neden olabilir. Bazen kalp krizi sebebine bazen de öylesine yapılan triplere malzeme olmuştur.

Uygun kullanım alanı

Geçen Buse’ye borç verdim. Hem geri ödemedi hem de her gün publarda geziyor.

Yaygın Kullanım Alanı

“Kanka eski sevgilisinin fotoğrafını beğenmiş bir de beğenmedim diyor yalan söylüyor ben durur muyum ekran görüntüsü aldım hemen.”

Zafer kazanmış ifadesi  Sinirden kırmızı renge bürünmeyi bile unutmuş burnundan soluyan emoji.

maskeli ifadesi Hastayım emojisi. Yan anlamı ise ‘Hastayım herkes bilsin yanidir’ Türkiye’de ortalama 50 insandan 45’i hasta olduğunda bu emojiyi araç olarak kullanarak sosyal medya hesaplarından (whatsapp durumu da hesaba katılmıştır) hastalığını duyurur. Davranışın altındaki neden iste ilgi çekmektir.

Güneş gözlüklü ifadesi Cool emoji. Rahattır. Nüfusun büyük çoğunluğu tarafından sıklıkla kullanılır. Kullanım sıklığı genç nüfus arasında daha yaygındır.

Uygun Kullanım Alanı 

-Ya benim ortalamam zaten 3.94. Boğaziçi’ne geçiş yaparım da rahatımı bozamam yani uğraşamam. Güneş gözlüklü ifadesi 

Yaygın Kullanım Alanı 

-Hadi biz gezmeyee. Güneş gözlüklü ifadesi

Uyuyan ifadesi Uyuyorum emojisi. Durumlarda kullanıldığında rahatsız etmeyin uykudayım anlamı taşır.

‘-Ya İsveç’te mesai 12’de başlıyormuş. Uyuyan ifadesi

Afallamış ifadesi En büyük acıları çeken emoji. Herkesten darbe yiyen ama asla hatayı kendisinde aramayan insan emojisi.

‘-Peki ya herkesi kendim gibi iyi niyetli zannetmeme kaç puan? Afallamış ifadesi

Sersem ifadesi  Dünyanın bütün yükünü sırtlanmış emoji. Acilen ‘Venüs odaklı uzay araştırmaları’ projesini bırakıp  sosyal hayatla bütünleşmesi gerekir.

-Bu kadar dert yetmezmiş gibi bir de başıma Instagram hesabımın çalınması çıktı. Sersem ifadesi

hosnutsuz-emoji Şaşkın ve üzülmüş emoji. Bulunduğu durum içinde kendisini tam ifade olarak edememiş emoji.

Uygun Kullanım alanı

“Kanka bu sınavı veremezsem okul tek dersten uzuyor.”

Yaygın kullanım alanı

“Oha istediğim fondöten 120 TL şaka mı bu.”

Ağzı açık ifadesi  Anı yaşamıştır ve hayretini gizleyememiştir.Hayreti, Bihter ile Behlül’ü yakalayan Beşir’in hayreti ile aynı orandadır.

Acılı ifadesi Bakakalmış emoji. Şaşırmak ile üzülmek arasındadır.

-A:’Kanka ben senden kopya çekerek 90 aldım ama sen 65 almışsın anlamadım. Gözleri kapalı gülen ifadesiGözleri kapalı gülen ifadesiGözleri kapalı gülen ifadesi

B:’Acılı ifadesi

Şaşırmış ifadesi Şaşkın ve bir o kadar da masum emoji. Olayı sonradan duymuştur, şaşkınlığı kısa sürer sonra da işine devam eder. Yan anlamı ise durumu sallamış gibi yapmaktır.

Gülen iblis ifadesi Sinsi şeytan. Emoji ailesinin en komplike üyesidir. Görüntü itibariyle tehlikeyi çağrıştırır. Her an kötü şeyler yapabilirim bakışı atar. Gözdağı verir.

“Alttan aldık yeteri kadar, bu saatten sonra herkes ederi kadar. Gülen iblis ifadesi ”

İblis ifadesi Tehditçi şeytan. Bakışlarında birazdan gelip sana bela olacağım anlamı vardır. Karmaşık görünümüyle, eklendiği cümlenin anlamını değiştirebilir. Aşırı kıskanç akrep kadını kimliği ile somutlaştırılabilir

Yüzünü ekşiten ifadesi  32 diş emoji. Aşırı güldüğünü göstermek istese de bu alanda yetersizdir. Yine de insanlarımız bu emojiyi sever, yaşatır. ‘Komik mi bu şimdi’ anlamı da vardır.

-A: Temel bir gün Fadime’ye yarın bize gel evde kimse olmayacak demiş. Yarın olmuş, Fadime eve gelmiş kapıyı çalmış çalmış ama kimse açmamış. 

-B:’Yüzünü ekşiten ifadesiYüzünü ekşiten ifadesiYüzünü ekşiten ifadesi

Tarafsız ifadesi Durgun emoji. Onu mutlu eden ya da üzen hiçbir olgu yoktur. Emoji ailesindedir ama ‘Benim ne işim var burada ya of’ der. Bakışları ile  yollandığı insanı da darlar.

Ağzı olmayan ifadesi Suskunluğu asaletinden olmayan emoji. Konuşmamasının yanında, herhangi bir duygu belirtmez. Whatsapp durumlarında, biten ilişkiye tepki olarak da kullanımı yaygındır.

Suçsuz ifadesi  Emoji ailesinin meleğidir. Yardımsever, anlayışlı ve sevecen bir kimliğe sahiptir. Yaygın kullanım arasında ‘Polyannacılık’ eylemlerine de malzeme edilir.

-Canım sen öyle davranınca sahiplenen erkek değil, kıskanç oluyorsun bil istedim.  Suçsuz ifadesiSuçsuz ifadesi

Yapmacık gülme ifadesi  Hınzır emoji. Benim sağım solum belli olmaz bana güvenme, ben seni üzerim emojisidir. Bağlanmaktan korktuğum için ilişkiyi her an bitirebilirim emojisidir. ‘Laf sokma’ eylemlerine alet edilir. Kullanımı gençler arasında çok fazladır. Kıskandırma, kendini ispat etme amacı da taşır. Cüzdan, araba anahtarı ve sigarasını üst üste koyan erkekler arasında kullanımı yaygındır.

-‘Adam yerine koyduğum insanları koyduğum yerde bulamıyorum.Yapmacık gülme ifadesi

İfadesiz sembolü İfadesiz emoji. Her anlam yüklenebilir. Anlamlarında başlıca; kimseyi çekemem, yalnız bırak beni, hiçbir şeyden memnun olmam, uyuyorum ama uyanığım galiba gibi açıklamalar vardır.

Dişleri gözüken: 32 diş gülen surat. Sanki kafasında büyük tilkiler dönüyormuşçasına gülümser. İçten içe dünyanın sonunu getirecek planı tasarlamaktadır ve zevklenmiştir.

Bu emojiyi sözcüklerle ifade edecek olursak: nihehehehe

Yeşil surat:  Hastalıktan bertaraf olmuş emoji. Yeşil olması itibariyle virüslü olduğunu anlarız. Dudak ifadesinden de ay şimdi kusacağım demek istediğini anlarız.  Tez zamanda şifalara kavuşmasını temenni ederiz.

Grip mendil: Hapşuran emoji. Hastalıklı emoji ailesine sonradan eklenen emojilerdendir. Grip olma durumunu da ifade eder.

Kovboy: Oo oo çekilin yoldan vahşi batıdan emoji gardaşımız gelmiş. Kovboy emoji, emoji ailesine sonradan eklenen emojilerden bir tanesidir. Kendisiyle pazar sabahları TRT 1 ekranlarında karşılaşmanız olasıdır.

palyanco emojiPalyaço: Palyaço. Normalde sevimli olması gereken, sünnet düğünlerinde binlerce çocuğu etrafında toplaya palyaçolardan biraz farklı, kötü niyetli palyaço. Aklımıza gelmişken masum palyaçolar için yazılmış efsane sözü de ekleyelim;
“Hayat öyle oyunlar oynuyor ki, nereye tutunsam düşüyorum. Tam da palyaçonun dediği gibi, ağlayamadığımdan gülüyorum.”

yalancı Pinokyo: Yalancı emoji. Burnunun uzayacağını tahmin etmediği için yüz ifadesi panik ve üzüntü halindedir.

 Mutsuz emojiler ailesine sonradan eklenenlerden biridir.

 Masum gülüş. Hayat çok güzel her şey normal gülüşü.  Biraz da hadi güleyim ayıp olmasın anlamı taşıyor.

Bu emojiyi sözcüklerle ifade edecek olursak: hihihihihi

Düşünen: Descartes emoji.  Sorgular.  Olayların derinine inmeyi sever. Bilinmeyeni açığa çıkarır.

Uygun Kullanım Alanı
“Acaba ilk insanlar olarak tanımlanan Homo habilis ve Homo rudolfensisler erken ilk insanlar arasında mıydı?”

Yaygın Kullanım Alanı
“04.51’de whatsapp’ta online olmuş acaba beni aldatıyor mu? Twitter’da da takipçisi +1 artmış kim acaba? “

kazagecirmis Kafa bandajlı: Kafanın etrafına sarılan bir bandajı gösteren bir yüz. Yaralı olan birini göstermek için kullanılır.

Gözlüklü emoji. Sınıfın en çalışkan çocuğu olmasının yanında bilgiçliği ile de ünlüdür. Bulunduğu ortamda herkesle anlaşan kemik çerçeveli gözlük kullanan çocuk bu emojidir. Bir tek kıvırcık bonus saçları eksiktir. Dersle alakalı ne varsa ona sorun, yanıtını bilir.

Robot:  Robot emoji. Emoji ailesine sonradan katılmıştır. Metalik kafası ve ızgaraya benzeyen ağızıyla diğer emojilerden biyolojik olarak ayrılır.

Ali Ağaoğlu emoji. Paradan gözünün dönmesinin yanı sıra, artık para tüm vücudunu etkisi altına almıştır. Halk arasında böyle tiplere dini imanı para olmuş kişi denilir. Bu emojinin kullanım alanına göz atarsak;
+Yavru alim mi seni, bara geçeriz, sıkıntı yook.
+Buseleri de çağıralım mı?
+Ya beni Porsche’dan aşağısı kurtarmaz ayık.
+Off geçen gün bir loca tuttuk kafalar fenna.

 Mona Lisa tablosu gibi her anlama gelen yeni emojilerden bir tanesi.  Sıkılmış emoji. Küçümseyerek bakan emoji. Bir şeyi düşünüyormuş gibi yapan emoji. Trip atan emoji.  Memnuniyetsiz emoji. Sıvı maddeler gibi bulunduğu kabın şeklini alabilir. Çok yüzlüdür.

Ters Kafa: Zıpır ve tatlı gülüş. Emoji ailesinin tek amuda kalkmış emojisidir. Yeteneklidir. Seviyoruz seni amuda kalkmış emoji.

 O kadar mutsuzdur ki fizik kurallarını hiçe sayarak dudak kenarlarını çenesine değdirebilmiştir.

 Doğru düzgün üzülen emoji.

 Müşkül durumdadır. İsyan etmez acısını içinde yaşar.  Karın ağrısı çekiyormuşçasına sancılı durur.

Kilitli ağız: Fermuar dudaklı emoji. Bu emojinin kullanıldığı konuşmalarda iki taraf da bir sırrı tutmalıdır. Ayrıca bir kişinin küsmüş olduğunu da ifade edebilir.

 Ateşi çıkmış emoji.

 Oha ya bu nasıl olabilir ki nasıl oldu bu dercesine şaşırmış emoji. Şaşıran yüz ifadelerinden oluşan aileye sonradan eklenmiştir.  Diğerlerinin aksine bu emoji, diş eklentisi ile gelmiştir.

Şapkalı adam sembolü Uzak doğulu kişi. Konu eğer uzak doğu ülkesi ise yardımınıza koşacak emojidir. Kişi hangi ırktan olduğu anlaşılmaz. Japon, Çinli ya da Koreli farketmez, çekik gözlüdür.

Türbanlı adam sembolü Sarıklı kişi. Arap ülkelerini temsilen emoji ailesine katılmıştır.

Polis şapkalı adam sembolü Polis. Emoji ailesinin güvenliğini sağlar.

inşaat işçisi sembolü İşçi emojisi. Emekçi emoji sık kullanılan emojiler arasında kendine yer bulmamıştır.

asker sembolü Asker emojisi. İngiltere’nin meşhur asker profili, emoji ailesi için asker terimini temsil eder.

bebek sembolü Bebek. Masumiyeti de simgeler. Yeni çiftlerin sıklıkla başvurduğu emojiler arasındadır.

erkek çocuk sembolü Erkek çocuk emojisi . Sosyal medyada ise facebook oyunları oynar, Youtube ile ilgilidir. Minecraft videoları ile haşır neşirdir.

kız çocuk sembolü  Kız çocuk emojisi. Anlık konuşmalarda az kullanılan emoji üyelerindendir. Sosyal medyada ise YouTube uğraşır. Slime videolarından hoşlanır.

adam sembolü Erkek/Baba figürü.

-‘Benim bir facebook profil resmimi değiştirir misin?’

Kadın sembolü Kadın/Anne figürü.

-‘Instagram aç bana Tülay hanım da açmış.’

yaşlı adam ifadesi Yaşlı adam./Dede figürü.

-Şu rehberden dayını arayıver bi.

Yaşlı kadın ifadesi Yaşlı Kadın/Nine figürü.

-Yüzünüzü göremez olduk artık şu telefonlar yüzünden.

Sarı saçlı adam ifadesi Almanya’dan beatbox yapmak için Yetenek Sizsiniz’e gelen Alman hayranlığı ile  saçlarını sarıya boyatmış çocuk figürü.

Melek ifadesi Küçük prens emojisi. Ailesinin göz bebeği, babasının değerlisi, annesinin yakışıklısı.

Prenses kız ifadesi Prenses. Kendini prensesler gibi hisseden kadınlar arasında yaygın kullanıma sahiptir.

Gülen kedi ifadesi  Ağzı sulanmış emoji. iki yakın arkadaşın sevmedikleri biri hakkında dedikodu yaparken suratlarında oluşan ifade.

A: ‘Sonra ben de yapıştırdım cevabı…’

B: ‘Oha ne dedinn Gülen kedi ifadesiGülen kedi ifadesi

Gülümseyen kedi ifadesi Kötü bir davranış sergiledikten sonra bu işten zevk almayı anlatan surat ifadesi. Bundan önceki kötü planları da bir bir gerçekleşmiştir.

Kalpli göz kedi ifadesi Gözlerinden sevgi fışkıran kedi. Sıradan kalplerden sıkılanların sıklıkla kullandığı kedi ve kalp kombinasyonundan oluşan emoji.

Öpen kedi ifadesi Sevimli kedi öpücüğü.

Yalandan gülen kedi ifadesi Her an kafasından sinsi planlar eksik olmayan, sınıfındaki bütün arkadaş gruplarına girip teker teker herkesin arasına fitne sokan kişinin surat ifadesi.

Çığlık atan kedi ifadesi Şoka girmiş kıskanma emojisi. Kendisinin istediği topuklu ayakkabıyı en yakın arkadaşı alan kadın şaşırması.

Somurtkan kedi ifadesi Eski sevgilisini yeni sevgilisiyle görmüşcesine kızan kedi emojisi.

Japon canavarı sembolü Yaratık emojisi.

Japon cini sembolü Cin emojisi. Kullanım amacı fazla değildir. Saykodelik olaylar için kullanılabilir.

Gözlerini kapatan maymun ifadesi  Gözünü kapatan tatlı maymun. Liseli gençler arasında kullanımı yaygındır. İlişkilerde ise cicim aylarında sıkla başvurulur. Kullanan kişiyi anında sevimli yapar. Eklendiği cümleye ‘tatlışlık’ katar.

Kulaklarını kapatan maymun ifadesi  Kulaklarını tutan maymun emojisi. Duydukları karşısında utanan bireyler, bu sevimli ifadeye sıklıkla başvurur. Yaygın olarak ergen kitle kullanır.

A: Bugün çok güzeldi. Bana mutluluk veriyorsun.

B: Ya demesene öyle hihihi salakk hihihi. Kulaklarını kapatan maymun ifadesiKulaklarını kapatan maymun ifadesi

Ağzını kapatan maymun ifadesi  Ağzını tutan maymun emojisi. emojiyi kullanırken yüzde saçma ve anlamsız bir gülümseme oluşur. Maymun emojilerinin genelinde şeytan tüyü vardır. Emojiyi hoşlandığınız kişiye sıkça yollamak, sizi daha tatlı gösterecektir.

A:’Yerim seni.’

B: ‘Yaa çok ayıp iihihihihihihhiihAğzını kapatan maymun ifadesiAğzını kapatan maymun ifadesi

Kafatası sembolü Kuru kafa. Yan anlamı ise tehlikedir. ‘Ağır abi’ emojisidir.

uzaylı sembolü Emojilerin en marjinaleri arasındadır. Uzaylı emojisi -uzaylılara ayıp olmasın ama- korkutucu surat olarak da kullanılabilir.

Ateş sembolü Ateş. Açık uçludur. Yaygın kullanımda sıcaklığı simgeler.

Kaka surat sembolü   Kaka mı dondurma mı olduğu halen netletmiş değildir. Açık uçludur. Anlamını nereye çekersen oraya gider. Anlamları çaresiz durum (işte şimdi s*çtık), birilerine hınzırlık yapmak, hayatta olmaz gibi çoğaltılabilir.

Işıldama sembolü Işıltılar.

Yıldız sembolü Parlayan yıldız.

Başı dönen sembolü Kayan yıldızı simgeler. Konuşma dilinde çokça karşılaşmasak da, Whatsapp durumlarında sıklıkla karşılaşırız.

Patlama sembolü Patlama!

Ter damlası sembolü0 Bir kaç damla su emojisi.

Damlacık sembolüSu damlası. Ferahlığı ve tazeliği simgeler.

ZZZ sembolü  Uykuda olmayı anlatan emoji. ‘Uyuyan ifadesiZZZ sembolü‘ olarak kombine edilir.

Hızlı koşma sembolü -‘Hadi ben kaçtım. Fiyuvv.’

Kulak sembolüKulak emojisi. ‘Anlat kanka ben dinliyorum’

Burun sembolü Burun. Kokluyorum emojisi.

Dil sembolü Dil. Dil çıkaran emojilerin yerine de kullanılabilir.

Dudak sembolü Dudak. Şekli ve rengi itibariyle sıradan bir dudağa benzemez. Kullanımı kadınlar arasında yaygındır. Instagram fotoğraf açıklamalarının göz bebeğidir.

Artı bir sembolü Evet/tamam/olumlu. Yaygın kullanımı bu şekildedir. Sonu bir türlü gelmeyen konuşmaları sonlandırmak için de  kullanılır.

Eksi bir sembolü Onaylamamak/olumsuz. Bu ifadeye talep azdır.

Tamam sembolüHer şey yolunda anlamı taşıyan el işareti.

yumruk sembolü  Yumruk. Seni döverim emojisi. Gençler arasında kullanımı yaygındır. Gücü simgelemek için de kullanılır.

-Geçen yine bodybuilding yapıyoruz. yumruk sembolü #fitness #kas #yaptık #Samet #adamdır #bizde #ortam #böyle

Fiske sembolü Güç sembolü. Direniş emojisi.

Zafer sembolüBarış emojisi. Yaygın olarak bir şey ifade etmeyen cümlelerin sonuna bile kullanılır. Çok amaçlı emojilerdendir.

Her şeyin sonuna rahatlıkla kullanabilirsiniz #emojifikirleri

El sallama sembolü El sallama emojisi. Diğer anlamı ise ‘Şimdi tokat geliyor bak.’

El sembolü Açık uçlu emoji. Dur, yeter, bu kadar, bitti anlamlarını içerir.

Bende simetri hastalığı var yamuk insana asla tahammül edemiyorum.El sembolü

Açık eller sembolü Açık el emojisi. Türkiye’de kullanımı yaygın değildir. Bazen böyle bir emoji yokmuş gibi davranılır.

Yukarı işaret sembolüYukarıyı gösteren işaret etme/gösterme emojisi. Dini anlamlar da yükleyen kesimler de vardır.

Aşağı işaret sembolüAşağıyı gösteren işaret etme/gösterme emojisi.

Sağa işaret sembolü Sağ tarafı gösteren işaret etme/gösterme emojisi.

Sola işaret sembolü Sol  tarafı gösteren işaret etme/gösterme emojisi.

elleri kaldırma sembolü Kutlama emojisi. Parti vs. anında iki elini de yukarı kaldırmış insanı simgeler.

Dua sembolü  Özür dilemek/dua etmek. Bazı kesimler bu emojiyi çak beşlik olarak tanımlar.

yukarı işaret sembolü‘Söz alma’ emojisi.

alkış sembolü  Alkış emojisi. Yaygın olarak ironi amaçlı göndermeli cümlelerde kullanılır.

-Düşmanlarımı en arkadaşlarım sanmam? Bana da helal olsun.alkış sembolü

-Aferim canım aferim çok iyi yaptın tebrikler. alkış sembolü

 Elin arka tarafını gösteren emoji.  Apple telefonlarda çok detaylı gözükmese de elin arka kısmını ifade eder.

 Beni ara emoji. İşaret parmağı ve başparmak kullanılarak oluşturulur. Evrensel işaret dilinde beni ara anlamı taşır.

“Erkan enektarlar koltuğun altında kalık beni ara.” 

İşaret dilinde şans işareti olarak veya beklenen, uygun sonucun gerçekleşmesi anlamında kullanılır. İşaret dili emojileri ailesine sonradan eklenen emojilerdendir.

 Elin avuç kısmını gösteren emoji. Eski emojilerden ileriye bakan kaldırılmış el emojisine çok benzer. Akıllara gerçekten buna gerek var mıydı sorusunu getirir.

Evrensel işaret dilinde küfür yerine kullanılan bir işaret olan orta parmak emoji. Ayıp oluyor ama emoji. Gelişi tüm teknoloji sitelerini heyecanlandırmıştır. Araştırdık: iyi veya kötü niteliğine bakılmaksızın “ifade özgürlüğü” baz alınarak emoji ailesine kazandırılmaya karar verilmiş.

 Uzun saçlı, marjinal görünümlü, daima siyah giyinen ve ebeveynlerine karşı sürekli atar gider koyması ile ünlü olan gençler eminiz bu emojinin gelişine çok sevinmiştir. Ama biz rock müziği dinleyicisinin Jimi Hendrix soloları ile büyümüş olanını severiz.  (Bu konuda bayağı dolmuşuz.) Neyse Joan Jett’in de dediği gibi I Love Rock N Roll 

 El sıkışma durumunu gösteren emoji.

   Sola bakan yumruğun kankası. İki emoji de adeta ketçap ve mayonez kadar birbirlerini tamamlar. Onlar mimiklerle bile anlaşabilen kankalardır.

 Sola bakan yumruk. Sağa bakan yumrukla birlikte kullanımı uzlaşmayı işaret eder. Tek başına kullanıldığında hadi bakalım anlaştık mı okey anlamı taşır ve karşı taraftan onaylanma isteğini gösterir.

“Bro saat 2’de spor salonunda okey? 

 Star Trek filmi ile tanınan Bay Spock’un adını almış Spock işareti. Evrensel adı “Vulcan Salute”. Türkçeye Vulcan Selamı olarak geçmiştir. Anlamı uzun ve başarılı yaşa demektir. (Vikiemoji yapsak tutar. Neyse biz bunu bir düşünelim.)

 Ünlü bir şarkıda da geçtiği gibi: Let me take a Selfie! Çağın gerektirdiği, kalem tutan emojiden sonra telefon tutan emoji. Selfie çeken emoji.

Emoji ailesine sonradan eklenen emojilerdendir. Hamile olma durumu temsilidir. Aynı evlilik gibi hamilelik sosyal medyada bu emoji ile eşe, dosta, akrabaya bildirilir.

Dans eden kadın emojisinin erkek versiyonu. Emoji ailesine sonradan eklenmiştir. Mor rengi takımı ile sevimli olmuştur.

¯\_(ツ)_/¯  Bu ünlü gösterimin emoji versiyonudur.  Dünya çapında çok ünlü bir emojidir. İsmi  “shrug “emojidir. Karşısındaki kişinin davranışının onu bıktırdığını ifade eder. Yani omuz silkme anlamına gelir.

Facepalm. Karşısındaki insanın bir hareketi karşısında bir hayal kırıklığı belirtme durumudur. Ünlü YouTube videosundan da bildiğimiz gibi

+Ya beni niye çağırdın sen. Salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk ya… (emoji)

-Basma anne basma. Al gırdın gırdın.

Facepalm’ın kadın versiyonudur.

Evrensel işaret dilinde ellerini kafasının üstünde birleştirmek tamam anlamındadır. Alternatif olarak saçını başını yolan emoji de denilebilir.

Mutsuz kadın temsili. Surat ifadelerinin yanı sıra bir cinsiyete atfedilmiş üzülme eylemi. Emoji ailesine sonradan eklenmiş emojilerdendir.

Kaşları çatık sinirli kadın emoji.

 Onaylamama durumunu anlatan emoji.

Evlenmiş kadın. Ülkemizde yeni gelinlerin göz bebeği emojidir. Her 5 gelinden 5’i bu emojiye mutlaka başvurur. Twitter, Instagram, Whatsapp, Swarm, Snapchat, Excell, Windows Media Player durumlarını süsler. Bi nevi “BEN EVLENDİM ÇATLAYIN” demektir.

Gelin emojisiyle kombine edilir. Evliliğin simgesidir. Artık kimse ona yaklaşmasındır. Ben evliyim herkes bilsin yanidir.

 Türbanlı kadın. Dünyanın farklı yerlerinden birçok cinsiyet eşitsizliğine vurgu yapan kullanıcılardan sonra güncellenen kadın emojilerinden bir tanesidir.

 Noel nine desek daha doğru olabilir. Alışılagelmemiş noel nine, noel babanın kadın verisonudur. Helal olsun sana koca yürekli emoji tasarımcısı. Noel anneyi de unutmamış.

 Erkek sağlık çalışanı

 Kadın sağlık çalışanı

 Kadın Bahçıvan/Çiftçi

  Erkek bahçıvan/çiftçi

 Kadın inşaat mühendisi. Ender bulunur. Mühendislik fakültelerinin göz bebeğidir. Bir kadın inşaat mühendisine okulda ortalama 7 kişi düşer.

 Erkek inşaat mühendisi.

 Kadın muhafız.

 Erkek muhafız.

 Kadın dedektif.

 Erkek dedektif.

 Kadın Polis. “Ee kadından da meslek sahibi olabiliyormuş değil mi?” dedirten emojilerden bir tanesi. Eski meslek emojilerinden farkı; sadece baş kısmını içermeyen boyun ve üniforma kısmını da içeren meslek emojisi.

  Erkek polis. Eski polis emojisine göre kat kat gerçekçi ve üniformalı ve bıyıklı.

 Kadın itfaiyeci

 Erkek itfaiyeci

 Kadın astronot.

 Erkek astronot.

 Erkek pilot.

  Kadın pilot

 Kadın ressam/sanatçı.

 Erkek ressam/sanatçı.

 Müzisyen.David Bowie emojisi olarak geçer.

 O bir beyaz yakalı. Klasik beyaz yakalıdan farkı, sabahları kahve içmeden ayılamaması. Her iş çıkışı bugün spora mı gitsem acaba ya diye düşünen beyaz yakalı, yağlı bir yemek gördüğünde aniden yüzünü ekşitir. Aşırı sağlıklı beslenir, ton balıklı olan her şeye zaafı vardır. Bilgisayar/tablet/telefon üçlüsünde Apple’dan farklı bir marka kullanırsa o kişi beyaz yakalı olarak görülmez.  Cuma gününün son saatlerini neredeyse havai fişeklerle kutlar. Hafta sonu da birasını, sandalyesini ve kitabını alıp(okumadı) seğmenler parkına koşar.

  Erkek ofis çalışanı.  Kadın ofis çalışanı ile aynı tür özellikler gösterir. -Bir önceki açıklamaya dönünüz.-

 Kadn bilim insanı. Laboratuvar çalışanı.

 Erkek bilim insanı. Laboratuvar çalışanı.

 Beyaz yakalı kadın. Ders kitaplarında geçen beyin işçisi

 Beyaz yakalı erkek. Ders kitaplarında geçen beyin işçisi.

 Kadın kaynakçı

 Erkek kaynakçı

 Kadın fabrika çalışanı: Mavi yakalı. Ders kitaplarında geçen kol işçisi.

 Erkek fabrika çalışanı: Mavi yakalı. Ders kitaplarında geçen kol işçisi.

 Aşçı

  Erkek Mezun

 Bir whatsapp durumu der ki: Mezuuuuuuuuuuuuun. (emoji) Mezun olmuş kadın arkadaşımız bu ifadeyi daha çok kullanır. Instagram hesaplarında genellikle şu şekilde kullanılır.

Bilkent Üniversitesi’16 (emoji)

 Levitasyon yapan adam:  Takım elbisesi ile havada durarak levitasyon -yükselinim- yapan adam. Ünlem işaretine benzetilir.

*Levitasyon ya da yükselinim, insan ya da hayvan vücudunun veya özgül ağırlık olarak havadan daha ağır nesnelerin görünür herhangi bir fiziksel etkenin yardımı olmadan havaya kaldırılması, havada asılı kalması veya havada gezinmesi fenomenlerine verilen addır.

 Melek bebek. Kanatları ve halesi ile melek görünümündedir.

Yürüyen adam sembolüYürüyen kişi figürü. Acelesi yoktur, sakindir. Küçük şehirde yaşar. Düzenli bir hayatı vardır. Kendine zaman ayırır. Yalnızlığı anımsatır.

Koşan adam sembolü Koşan kişi figürü. Acelesi vardır. Yetiştirmesi gereken onlarca işi vardır.

Dans eden kız ifadesi O zaman dans! Neşeli dans figürü. Kadınlar arasında kullanımı yaygındır.

-En sevdiklerimle harika bir günnn. Dans eden kız ifadesiDans eden kız ifadesi #bütün #kızlar #toplandık

A: Kanka deniz çıkma teklifi etti.

B: Ohaa

Çift sembolü Ortalama çift emojisi.  İşten eve gelirken ekmek ve yoğurt alan adam ve kadından oluşur.

Aile sembolü  Çekirdek aile emojisi.

el ele tutuşna adamlar sembolü  Erkek çift.

el ele tutuşan kadınlar sembolü Kadın çift. Kadın arkadaşlar genelde dostluklarını simgelemek üzere bu emojiye başvurur.

Kadın kalp erkek sembolü  Birbirine aşık çift.

Dans eden kızlar sembolü Danscı kadınlar. Yaygın kullanımı, kadınların mutluluklarını ve arkadaşlıklarını anlatmak üzerinedir.

Onay veren kadın sembolü ‘Ay napacağım ben şimdi’ ve mutluluk göstergesi olarak kullanılır.

Danışman kız sembolü  Danışma. ‘Size nasıl yardımcı olabilirim’ emojisi.

El kaldıran kız sembolü Selam ben geldim, ben de burdayım emojisi.

Masaj sembolü Masaj yaptıran kişi emojisi.

Saç kestirme sembolü Saç kestiren emoji. Sevgilisi/eşi ile ayrıldıktan sonra Whatsapp durumlarında kullanılan emoji.

‘-Hayatını değiştirmeye önce saçını değiştirmekle başla.’Saç kestirme sembolü

Duvaklı gelin sembolü Gelin olmuş gidiyorum emojisi. Düğünden 2 yıl önce kullanmaya başlanır, düğün temalı bütün fotoğrafların altına itinayla koyulur. Gelinlerimiz, evlendikten 5 yıl sonra bile bu emoji ile birlikte düğün fotoğrafı koyar. Yani bir gelin için bu emojinin ortalama kullanım süresi, 7 yıla kadar çıkabilir. Neyse biz yine de heyecanını kaybetmemiş koca yürekli gelinlerimize mutluluklar dileyelim.

somurtkan surat sembolüŞaşırmış kadın emojisi.

çatık sembolü Derin düşüncelerle uğraşan kadın emojisi.

Boyun eğen sembolü Durumu pek anlatamasa da birinin önünde eğilen, ona saygı duyan erkek emojisi.

Sihirbaz şapkası sembolü Sihirbaz şapkası. Tavşan emojisiyle kombinasyon yapılarak kullanılır.

Taç sembolü  Babasının prenseslerinin sıklıkla başvurduğu emoji. Baba parası yiyorum emojisi.

 ‘07.10.2016 – ∞ Seviliyosun Taç sembolüPrenses kız ifadesi

Spor ayakkabı sembolü  Spor ayakkabı.

Erkek ayakkabı sembolü Erkek ayakkabı.

Sandalet sembolü Terlik.

Yüksek topuklu ayakkabı sembolü Topluklu ayakkabı. Kadınlar arasında kullanımı yaygındır. Makyaj malzemeleri ve kadın kıyafetleri ile beraber kullanılır.

Çizme sembolüÇizme.

Shirt sembolü Tişört.

Kravat sembolü  Gömlek. Erkek çanta sembolü ile beraber kullanıldığında avukat kişinin beyaz yaka bir meslek grubuna mensup olduğu anlaşılır.

Bayan kıyafet sembolü Kadın tişört.

Elbise sembolü Elbise. Alışveriş Snaplerinde kullanılır.

Askılı sembolü Atlet.

Pantolon sembolüPantolon.

Kimono sembolü Japonya geleneksel kimonosu.

Bikini sembolü Bikini. Yaz aylarında kadınların profillerinde rastladığımız emojiler arasındadır.

Erkek çanta sembolü Çanta. Beyaz yakalı çalışanların kullandığı çantadır. Beyaz yakalı çalışanları da simgeler.

Para kesesi sembolü Çanta.  Klasik kadın çantası.

Cüzdan sembolü Cüzdan. Kullanımı kadınlar arasında yaygındır alışverişi simgeler.

Gözlük sembolü Gözlük.

kurdele sembolü Tatlı fiyonk. Kadınlar arasında sıklıkla kullanılır. Kadın Whatsapp gruplarının isimlerinde sıklıkla kullanılır.

-Bütün kızlar toplandık. kurdele sembolü

ruj sembolü Ruj. Kırmızı olması önemli değildir. Kadınlar tüm ruj tonları için bu emojiyi kullanır.

Sarı kalp sembolü  Sarı kalp. Bütün kalp renkleri arasında Kırmızı ile kombinasyon yapılarak Galatasaray renklerine ulaşılabilir. Kalp renkleri arasında kullanımı 4. sıradadır.

Mavi kalp sembolü Mavi kalp. Bütün kalp renkleri arasıda kullanımı 3. sıradadır. Sarı ile kombinasyon yapıldığında Fenerbahçe renkleri elde edilir. Sosyal medyada yaygın olarak kullanımı bu şekildedir. Deniz, gökyüzünü andırır.

Mor kalp sembolü Lila ile mor arasında kalmış kalp. Kalpler arasında en yaygın kullanılan 2. kalp çeşididir. Ergen kitle arasında yaygındır.

Yeşil kalp sembolü Yaygın olarak doğayı, saflığı anlatır. Kullanımı kalpler arasında son sıradadır.

Kırmızı kalp sembolü Kırmızı kalp. Kalplerin hasıdır. Bütün kalp renkleri arasıda kullanımı 1. sıradadır. Aşka, sevgiye dair olan her şeyi ifade eder. 7’den 70’e herkes kullanabilir.

Kırık kalp sembolü  Kırık kalp. Kendisi küçüktür ama etkisi çok büyüktür. Tek başına kullanıldığında hüzünü, burukluğu ifade eder.

Kalp çarpması sembolü Üst üste 3 kalp. Genç kadınlar arasında kullanımı yaygındır.

Kalp atması sembolü Titreyen kalp.

İki kalp sembolü İkili kalp. Yan yana kullanıldığında adeta görsel şölen sunar. Tatlıdır, eklendiği cümleye samimiyet yükler.

Parlayan kalp sembolü Işıldayan kalp.

Aşk oku sembolü  İçinden ok geçen kalp.

Aşk mektubu sembolü  İçinde aşk ile ilgili konuların olduğunu alenen anladığımız aşk mektubu. Mutlu haberler getiren emoji. Çiftler arasında kullanımı yaygındır.

Öpücük ifadesi Dudak izi. Kime ait olduğu bilinmez. İnsanların romantik konuşmalarını süsler.

Tek taş sembolü Evlenmek isteyen, yeni evlenen kadınların favori emojileri arasındadır. Evde kalmış arkadaşlara nispet yapma amacı taşır.

elmas sembolü Elmas. Genç kadınların hayallerini, Whatsapp durumlarını ve Instagram’a attıkları fotoğraf açıklamalarını süsler.

silüet ifadesi Siluet. Kimliksiz adam. Gizemlidir. Her zaman aramızda dolaşır ama kimse onun kim olduğunu bilmez.

Silüetler ifadesi Siluetler. Kimliksiz kişiler. Sürekli onlar tarafından izleniriz.

Konuşma balonu ifadesi Artık sana diyecek tek kelimem bile kalmadı emojisi.

Ayak izi ifadesi Ayak izleri. Yürüşüş emojisi olarak da kullanılır.

Düşünce balonu ifadesi Bulut şekilli konuşma balonu.

 patatesKöpek sembolüFare sembolühamster sembolükedi sembolütavşan sembolükurt sembolükurbağa sembolükaplan sembolükoala sembolüayı sembolüdomuz sembolüdomuz burnu sembolüinek sembolüdomuz sembolümaymun suratı sembolümaymun sembolüat sembolükoç sembolüfil sembolüpanda sembolüpenguen sembolükuş sembolücivciv sembolüyumurtadan çıkmış civciv sembolüyumurtadan çıkan civcivtavuk ssembolüyılan sembolükaplumbağa sembolüböcek sembolüarı sembolükarınca sembolüuğur böceği sembolüsalyangoz sembolüahtapot sembolüdeniz kabuğutropikal balık sembolübalık sembolüyunus sembolübalina sembolübalina 2 sembolüinek 2 sembolükoç 2 sembolüfare sembolübufalo sembolükaplan sembolütavşan sembolüejderha sembolüyarış atı sembolükeçi sembolühoroz sembolüköpek 2 sembolüdomuz 2 sembolüfare 2 sembolüöküz sembolüejderha kafası sembolübalon balığı sembolütimsah sembolüdeve sembolüdeve 2 sembolükaplan 2 sembolükedi 2 sembolükanis sembolüpati sembolükiraz çiçeği sembolülale sembolüdört yapraklı yonca sembolügül sembolüay çiçeği sembolüebegümeci sembolüakça ağaç çiçeğiyapraklar sembolüsonbahar yaprakları sembolübitki sembolüpirinç yaprağı sembolümantar sembolükaktüs sembolüpalmiye ağacı sembolüçam ağacı sembolüyaprak döken ağacı sembolükestane sembolüfide sembolüçiçek açma sembolümeridyenler sembolügüneş yüzü sembolüdolunay yüz sembolüyeni ay yüz sembolüyeni ay sembolübozkan sembolüyarım ay sembolühilal sembolütam ay sembolüyarım ay 2 sembolübozkan 2 sembolüayın ilk çeyreği sembolüayın son çeyreği sembolühilal 2 sembolüdünya afrika sembolüdünya amerika sembolüdünya asya semblüyanardağ sembolüyıldızlı gökyüzü sembolükayan yıldız sembolüyıldız sembolügüneşli sembolüparçalı bulutlu sembolübulutlu sembolüzap sembolüşemsiye ve yağmur damlaları sembolükar tanesi sembolükardan adam sembolüemoji-natur-113sisli sembolügök kuşağı sembolüokyanus sembolü
 Fil.

 Sincap.

 Kartal.

 Aslan.

 Geyik.

 Goril.

 Baykuş.

 Örümcek ağı.

 Örümcek. Sipaydi.

 Tilki.

 Emoji ailesinin en sürreal hayvanıdır. Sevilir. Anlamlıdır. Masal dünyasının en tatlı atıdır. Hayal gücünün temsilidir.

 Yengeç.

 Ördek.

 Gergedan.

 Yarasa.

 Hindi.

 Akrep.

 Papatya.

 Solmuş gül. (Hayallerin yıkılışının temsili.)

 Çiçek buketi.

 Rüzgar.

 Sis.

 Rüzgar temsili. “Doğa ana” üfleyerek rüzgar yaratıyor.

 Salatalık.

 Süt.

 Salata.

 Tokuşturulan şampanya bardakları.

 Bacon. Bizim için pastırma.

 Kruvasan.

 Peynir. Çizgi filmlerde gördüğümüz ama gerçekte hiç karşılaşmadığımız delikli peynir.

 Acı biber.

   Burrito. Meksika’da geleneksel bir tat.

 Karides çorbası.

 Havuç.

 Fıstık.

 Baget ekmek.

 Pankek. Tereyağlı, ballı mallı. Oohh.

  Taco.

 Kivi.

 Hotdog. Sosisli.

 Avokado.

 Patates.

Köpek sembolü  Sevimlilik abidesi şapşal köpek. Kullanımında bir yaş sınırı yoktur herkes gönül rahatlığıyla kullanabilir.

Fare sembolü  Klasik fare. Yer altında yaşar. İnsanlara korku salar. Üzülme be fare…

hamster sembolü Hamster. Tatlı gözükür. Evde beslenir. Klasik fareden ayrı tutulur. Şımartılmıştır.

kedi sembolü Kedi. Kedi olmasına  rağmen kullanımı yaygın olduğu söylenemez. Gülen, ağlayan, kalp gözü kedilerin gölgesinde kalmıştır.

tavşan sembolü Dişlek tavşan. Maymun, civciv ve koalanın gölgesinde kalmıştır. Dikkatli bakıldığında aslında o da tatlıdır. Değerini bilmeyen insanlar vardır.

kurt sembolü  Tilki. Sinsiliği azaltılmış gibi görünen tilki.

kurbağa sembolü Kurbağa Emojisi.

kaplan sembolü Sevimli kaplan emojisi.

koala sembolü  Koala. Tembelliği ve sırnaşıklığıyla bilinir. Sevimlidir. İlişkilerde başvurulur.

-Sonsuza kadar sarılasım var sana.

-Yaa ben deeee. koala sembolü

ayı sembolü  Ayı. Ayı gibi ayı.

domuz sembolü Domuzcuk.

domuz burnu sembolü Domuzcuğun burnu.

inek sembolü İnek.

domuz sembolü Gergedan

maymun suratı sembolü Şeytan tüylü tavşan. Herkes kendini sevdirir ortamın göz bebeğidir. Bir gözünü kapatır bir kulağını kapatır. Sevimli olmak için elinden geleni yapar.

maymun sembolü Şeytan tüylü tavaşnın bütün hali. Şimdi de oturarak sevimli olmaya çalışıyor.

at sembolü  At. At kafası olarak kullanılır.

koç sembolü  Koyun. Kurban bayramlarının vazgeçilmez emojisidir. Mesaja sevimlilik katar.

DELICE ESEN SEHER YELI, EN GUNESLI GUNLER, EN PARLAK GECEDIR BAYRAMLAR. YUREKLERDE BIR ESINTI VE BARIS PAYLASIMINA EN SICAK ‘MERHABADIR’ BAYRAMLAR. KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU, HER SEY GONLUNUZCE OLSUN. koç sembolü

fil sembolü  Karada yaşayan en büyük hayvan olsa da bu saltanatı emoji ailesinde gösteremiyor filcik. Küçük olduğu için fil değil filcik unvanını hak ediyor.

panda sembolü Panda! O herkesin aşkı. Herkes panda sever. Çünkü o panda. Genç kadınlarımız daha bir sever. Pofuduktur, ilgi ister böyle giderse şımaracaktır.

penguen sembolü Penguen. Kutupları temsilen emoji ailesinde yer alır.

kuş sembolü Kuşcuk.

civciv sembolü Civciv kafası.

yumurtadan çıkmış civciv sembolü Maymun emojilerinin sevimliliğinden sıkılanların sıklıkla kullandığı civciv. Asla bir maymun olamaz ama sevimli. Ergen kitle tarafından fazlasıyla başvurulur.

yumurtadan çıkan civciv Tatlı olmak için elinden geleni yapan bir diğer civciv. Kafasını yana eğip adeta “bin çik şipşilimmm” der. Sevilir. Kullanılır.

tavuk ssembolü Tavuk. Uslu tavuk.

yılan sembolü Zehiri alınmış yılan. Timsah ve ejderha gibi emojilerle karşılaştırıldığında tehlikeli gözükmüyor.

kaplumbağa sembolü  Kaplumbağa emojisi.

böcek sembolü Büyüyünce kelebek olacak tırtıl emojii. Şuan sevimli gözükmüyor ama büyüyünce çok canlar yakacak. Şuan dut yaprağı yiyor.

arı sembolü  Tombiş arı emojisi. Normalde kilolu arıya rastlanmaz ama bizimki kilolu.

karınca sembolü  Korktuğumuz cinsten karınca emojisi. Isırır, affetmez.

uğur böceği sembolü Çimenlerde gördüğümüz tatlı uğur böceklerine benzemez. Normal bir böceği andırır. Bizler için uğur böceği böcek değildir. Terlik ve pabuca ihtiyacı olan sevimli hayvandır.

salyangoz sembolü Salyangoz emojisi.

ahtapot sembolü  Bizim bildiğimiz Tarkan filmindeki ahtapottan farklıdır. Pembe ve sevecendir.

deniz kabuğu İçinden asla ses gelmeyen deniz kabuğu emojisi

tropikal balık sembolü Sıradan balık emojisi. Özelliği suda yaşaması. Bir diğer özelliği ise yüzebilmesi

balık sembolü  Balık 2

yunus sembolü Yunus İnsanlar arasında belirli bir üne ulaşmış yunus emojisi. Sıklıkla kullanılır. Deniz emoji

balina sembolü Sevimli Balina emojisi. Etliye sütlüye karışmaz. Etrafa neşe saçar. Kendisinden küçük balıkları bile yemez <3

balina 2 sembolü Katil balina. Görünüşüyle bile bütün suda yaşayan emojileri ürkütür.

inek 2 sembolü  İnek

koç 2 sembolü Koç

fare sembolü Fare

bufalo sembolü Bufalo

kaplan sembolü Kaplan

tavşan sembolüTavşan

ejderha sembolü Ejderha. Elinde tutmuş olduğu top ile japon ve çin mitolojik ögelerini yansıtır.

yarış atı sembolü Yarış atı.

keçi sembolü Keçi

horoz sembolü Horoz

köpek 2 sembolü  Köpek

domuz 2 sembolü Domuz

fare 2 sembolü Fare 2

öküz sembolü  Boğa

ejderha kafası sembolü Ejderha kafası emojisi.

balon balığı sembolü Suda yaşayan emoji ailsinden balon balığı. Ailesinden uzakta timsahla ejderhaların arasında kalmıştır.

timsah sembolü Timsah.

deve sembolü  Orta Asya’da bulunan iki yumrulu deve emojisi.

deve 2 sembolü Afrika ve Hindistan bölgesinde yaygın tek yumrulu deve emojisi.

kaplan 2 sembolü Kaplan

kedi 2 sembolü Sıradan kedi.

kanis sembolü Süslü ve elit köpek.

pati sembolü Kızmızı boyaya bastıktan sonra etrafta gezmiş haylaz kedi veya köpek patisi

kiraz çiçeği sembolü Japon ssanatında büyük bir yer tutan kiraz çiçeği.

lale sembolü Lale emojisi

dört yapraklı yonca sembolü Uğur, şans getirdiğine inanılan dört yapraklı gonca emojisi.  Whatsapp durumlarında sıkça kullanılır. Popüler bir emojidir.

gül sembolüRomantik anların emojisi gül.

ay çiçeği sembolü Ayçiçeği (Günebakan) emojisi.

ebegümeci sembolü Kelebekleri ve arıları kendine çeken güzel çiçek emojisi.

akça ağaç çiçeği Kanada bayrağından tanıdığımız akçaağaç yaprağı emojisi.

yapraklar sembolü Rüzgarın hafif esintisiyle hareketlenen yaprak emojisi.

sonbahar yaprakları sembolü Sonbaharı andıran kurmuş yapraklar.

bitki sembolü Küçük yapraklı ot. Fesleğene benzer.

pirinç yaprağı sembolü Hasat edilmeyi bekleyen pirinç ekini.

mantar sembolü  Şapkalı mantar. Şirinlerin evleri bu mantar türünden yapılmıştır.

kaktüs sembolü Kaktüs. Çöl iklimlerini temsilen .

palmiye ağacı sembolü Palmiye ağacı. Sıcak ve tropikal iklimleri remsilen.

çam ağacı sembolü Çam ağacı. Yaprak gökmeyen ağaçları temsile.

yaprak döken ağacı sembolü Yaprak döken klasik ağaçları temsilen.

kestane sembolü Fındık. Kullanım alanına göre, kestaneye de benzetilir.

fide sembolü Büyüyünce ağaç olacak fide.

çiçek açma sembolü  Çiçek emojisi.

meridyenler sembolü Meridyenler.

güneş yüzü sembolüGüneş.

dolunay yüz sembolü Yüz ile birleştirilmiş dolunay emojisi.

yeni ay yüz sembolü Yüz ile birleştirilmiş yeni ay emojisi.

yeni ay sembolü Yeni Ay emojisi.

bozkan sembolü

yarım ay sembolü İlk çeyrek döngüsünü temsil eden emoji.

hilal sembolü

tam ay sembolü Dolunay

yarım ay 2 sembolü Son çeyrek ay döngüsü.

bozkan 2 sembolü Kaybolan ay.

ayın ilk çeyreği sembolüİlk çeyrek ay adam.

ayın son çeyreği sembolü Son çeyrek ay adam.

hilal 2 sembolü Hilal ayı.

dünya afrika sembolü Afrika ve Avrupa kıtalarını kapsar.

dünya amerika sembolü Kuzey ve Güney Amerika kıtalarını kapsar

dünya asya semblü Asya v Avustralya kıtalarını kapsar.

yanardağ sembolü Yanardağ

yıldızlı gökyüzü sembolü Kuzey/ Kutup ışıkları

kayan yıldız sembolü Çekim yıldızı.

yıldız sembolü Yıldız.

güneşli sembolü Güneşli hava.

parçalı bulutlu sembolü  Parçalı bulutlu hava

bulutlu sembolü Bulutlu hava.

zap sembolü Gök gürültülü hava.

şemsiye ve yağmur damlaları sembolü Yağmurlu hava. Şemsiye.

kar tanesi sembolü Karlı hava. Kar tanesi.

kardan adam sembolü Kardanadam.

emoji-natur-113 Siklon. Şiddetli fırtına temsilidir.

sisli sembolü Sis emojisi.

gök kuşağı sembolü Gökkuşağı emojisi.

okyanus sembolü Dalga.

Emoji Nesneleri

BambuKalpli hediyeOkul çantasıKepBayraklarHavayi fişekhavai fişek 2Oyuncak bebekRüzgar çanıKöyCadılar bayramıHayaletNoel babaYıl başı ağacıHediye paketiDilek ağacıTadaKonfetiBalonÇapraz bayrak                              Kristal küreFilm kamerasıFotağraf makinesiVideo kamerasıVHsCDDVDPaketli cdDisketMasa üstü bilgisayarAkıllı telofonTelefonAhizeFaksUyduTelevizyonRadyoYüksek sesAlçak sesHoparlör açıkHoparlör kapalıZilZil çalmaanonsanons ses yokkum saatiakan kum saatiçalar saatkol saatiaçık kilitkapalı kilitkilit ve anahtaranahtarbüyüteçampulel feneriparlakkarartfişbateryküvetbanyo yapmaktuvaletingiliz anahtarısomun ve vidaçekiçkapısigarabombasilahbıçakhapşırıngapara çantasıyendolarpaundeurokredi kartıkantalı para Aranıyor E-mail zarf Çekmece aç Çekmece kapa Mektup İşaretli mektup Gelen mektup Korna Kapalı posta kutusu posta kutusu posta kutusu posta var posta kutusu posta yokmail kutusu paket not alma yeni yazı Kağıt kıvırmak Kağıt işaretleme Grafik Artan grafik Azanlan grafik Parşöment Sözleşme Tarih Takvim Yazıcı klasör Açık klasör Makas RaptiyeDolma kalem Kalem Cetvel Üçgen cetvel Kırmızı kitap Yeşil kitap Mavi kitap Turuncu kitap Not defteridefter tasarım not defteri Defterler Kitap İsim etiketi Mikroskop Teleskop Gazete Sanat Klaket Mikrafon Kulaklık Melodi Müzik notaları klavye keman Trampet Saksafon Gitar Uzaylı İşgali Video oyunu joker domino zar dart Amerikan futbolu basketbol ataç futbol beyzbol tenis Sekiz toprugby bowling golf Dağ bisikletcisi Bisikletçi Yarış bayrağı At yarisi Ödül Kayakçı snowboard yüzme sörf     Balık avı Kahve Yeşil çay Sake Biberon Bira Biralar Kokteyl Tropikal içecek Şarap kadehi çatal bıçak pizza hamburger patates kızartması Tavuk but Kemikli et Makarna Köri Kızarmış karides Bento Sushi Balık köftesi Onigiri Pirinç krakerPirinç Ramen Oden Dogen hamur tatlısı Yumurta Ekmek Tatlı çörek Muhallebi Külah dondurma Dondurma Tıraşlanmış buz Doğum günü Dilim pasta kurabiye çikolata 211-seker lolipop bal kavanozu elma yeşil elma Limon mandalina Kiraz Üzüm Karpuz Çilek Şeftali Kavun muz Armut Ananas Tatlı patates Patlıcan Domates Mısır

Bambu Çam dekorasyonu. Japn, çin geleneklerinde kullanılır. Süslenir.

Kalpli hediye Kurdele ile bağlanmış kalp. Hediye.

Okul cantasi Sırt çantası.

Kep Mezuniyet kepi.

Bayraklar Japonya’da geleneksel çocuk günü kutlamaları için  yapılan uçan sazan şeklindeki rüzgar çorapları.

Havayi fişek Havai fişek.

havayi fişek 2 Havai fişek

Oyuncak bebek Geleneksel Japon bebekleri.

Rüzgar çanı Japonyada popüler, camdan yapılmış bir dekorasyon eşyası. Rüzgarın sesi olarak adlandırılıyor.

Köy  Pirinç tarlası ve bahçe evi.

Cadılar bayramı Cadılar bayramını temsilen ışıklı bal kabağı emojisi.

Hayalet Hayalet emojisi.

Noel baba Noel baba.

Yıl başı ağacı Süslenmiş yılbaşı ağacı. Yılbaşı zamanı geldiğinde Noel baba ve çam ağacı beraber çok fazla kullanılır. Sonra da popülariteleri düşer ve bir yıl boyunca onları umursayan olmaz.

Hediye paketi Sürpriiiiiiz! Hediye kutusu.

Dilek ağacı Tanabata ağaçı. Japon, Çin geleneklerinden bir ağaç. Yıldız festivallerde üzerine yazılar, dilekler asılır.

Tada Kutlama süslemeleri.

“Oo parti mi en sevdiğim dumtıs dumtıs. Tada

Konfeti Kutlama süslemeleri.

BalonBalon. Kullanımı yaygın popüler emoji.

-Hayallerini kırarlar diye onları kurmaktan vazgeçme. Balon

Çapraz bayrak Bayraklar. Japon bayrakları.

Tokyo kulesi.

Özgürlük heykeli.

 Japonya Haritası

 Orman /doğa

Dağ.

Zirvesi karlar ile kaplı dağ.

Aktif yanardağ.

Kamp alanı.

Tren yolu.

Ada.

Mahalle.

Çöl.

Harabe olmuş kulübe.

Japonya posta binası.

Avrupa posta binası.

Hastane binası.

Banka.

Otel.

Aşk oteli. Günlük kiralanan otel.

24 Saat açık mağaza. Türkiye’de tekel.

Okul binası.

Fabrika.

 Japon kalesi

 Kale

Lunapark temsili aksiyon treni.

Lunapark temsili dönme dolap.

Lunapark temsil atlıkarınca atı.

 Gündoğumu silüet.

 Gece silüet.

  Sis.

 Çadır.

Fıskiye / Çeşme.

Kabe.

Şinto (shinto) tapınağı.

Sinagog.

Cami.

Kilise.

  Lokomotif

 Metro

 Hızlı tren

 Tren. Hafif raylı sistem.

 Metro. Tünelin içinde.

 Teleferik

Dağ otobüsü.

Süspansiyon demiryolu.

Helikopter.

Uçak koltuğu.

Uydu.

 Vespa motor.

Scooter.

Roket. Uzay aracı.

Yelken.

Yat.

Sürat teknesi.

Feribot.

Gemi.

Motorlu tekne.

Sandal.

 Vinç.

 Ateştopu

 Yağmur anında açık şemsiye.

 Kapalı şemsiye

Antika saat.

Zamanlayıcı saat.

Kronometre

 Çalar saatç

MAvi bidon.

Yağ bidonu

Tabut

Zincirler

 Terazi.

Sıvı teknesi. Laboratuvarlarda sıvıları damıtmak için kullanılan tekne.

Kelepçe. Masa kenarlarında kullanılan.

Dişli çark

Kalkan

Çapraz Kılıçlar

Kılıç

Çekiç ve kazma

Kazma

 Anahtar

 Çöp kovası.

 Ofis gereçlerindenç

 Dosya kutusu.

 Ataç

 Kırmızı pastel boya.

 Dolma kalem.

 Tükenmez kalem

 Sandık. Seçim sandığı vs.

 Kitay ayracı.

  Lastik ile bağlanmış bir gazete.

 Yanan mum.

 Flashı patlamış fotoğraf makinesi.

 Profesyonel kamera.

 Film şeridi

İztopu. Fareye alternatif olacak bir bilgisayar ekipmanı.

Masaüstü bilgisayar.

Laptop

Ses kontrol paneli.

Stüdyo mikrofonu.

Kırmızı toplu kumanda çubuğu.

Koltuk

Yatak

İçinde bir kişinin uyuduğunu temsil eden yatak.

 Zil

Karton alışveriş poşetleri.

Alışveriş arabası.

 Büyük göz.

Tesbih.

Delik. Zeminde yuvarlak delik.

Seramik vazo.

 Bidon.

Kristal küre Sihirli küre.

Film kamerası Kamera.

Fotağraf makinesi  Fotoğraf makinesi. Fotoğrafçılık okuyanların ve fotobloggerlık yapan kullanıcıların Instagram biolarını süsler.

Video kamerası Video kamera. RTS (Radyo, sinema televizyon) okuyan öğrenciler, genellikle bu emojiyi radyo ve televizyon emojileriyle kombine eder.

VHs  Video kasedi. Liseliler bilmez.

CD CD. İlkokullular bilmez.

DVD DVD

Paketli cd  Mini CD

Disket Disket. Üniversitelilerin bazıları bilir

Masa üstü telefon. Masaüstü bilgisayar.

Akıllı telofon Akıllı telefon.

Telefon  Sabit telefon.

Ahize Ahize.

Mesaj cihazı Çağrı cihazhi.

Faks Faks makinesi

Uydu Uydu alıcısı.

Televizyon Televizyon.

Radyo Radyo.

Yüksek ses Hoparlör. Yüksek ses.

Alçak ses Hoparlör. Orta ses.

Hoparlör açık Hoparlör.

Hoparlör kapalı Sessiz.

Zil Zil.

Zil çalma Sessizde anlamındaki zil.

anons Megafon.

anons ses yok  Yankılanan megafon.

kum saatiKum saati. Zaman yeni başlıyr.

akan kum saati Kum saati. Zaman dolmak üzere.

çalar saat Çalar saat.

kol saati Kol saati

açık kilit Açık kilit.

kapalı kilitKilitli kilit.

kilit ve anahtar Anahtarı olan kilit.

anahtar Anahtar.

büyüteç Büyüteç.

ampulAmpül.

el feneri El feneri.

parlak Açık parlaklık.

karart Kapalı parlaklık.

fiş Fiş.

batery Pil

küvet Küvet.

banyo yapmak Banyo yapmak.

banyo Duş almak.

tuvalet Klozet / Tuvalet.

ingiliz anahtarı İngiliz anahtari

somun ve vida Somun ve civata.

çekiç  Çekiç.

kapı Kapı

sigara Sağlığa zararlı olan sigara.

“Gönlüm deniz değil ki efkarım sahile vursun. sigara

bomba Bomba.

silah Silah. Türkiye’de kullanım alanı geniş olan emojilerden bir tanesidir.

bıçak Bıçak.

hap İlaç / Kapsül.

şırınga Şırınga.

para çantası Para kesesi.

yen Japon Yeni. Para birimi.

dolar  Dolar balyası.

paund Euro balyası.

euro Pound balyası.

kredi kartı Kredi kartı.

kantalı para Cepte durduğu gibi durmayan para emojisi.

Aranıyor  Sağdan sola doğru açılan cep telefonu.

E-mail zarf E-posta sambolü.

Çekmece aç Gelen kutusu.

Çekmece kapa Giden kutusu.

Mektup  Zarf / Mektup.

İşaretli mektup Gelen mektup.

Gelen zarf Giden mektup.

Korna Gelen kutusuna mail düşünce çalan ses / korna.

Kapalı posta kutusu  Kapalı posta kutusu.

posta kutusu

posta kutusu posta var Açık posta kutusu.

posta kutusu posta yok

mail kutusu  Posta kutusu.

paket Paket.

not alma Not almaç.

yeni yazı Belge

Kağıt kıvırmak Belge.

Kağıt işaretleme Kopyalanmış belgeler.

Grafik İstatistik. Çubuk grafik.

Artan grafik Yukarı doğru artan grafik.

Azanlan grafik Aşağı doğru azalan grafik.

Parşöment Parşömen kağıdı.

Sözleşme Pano.

Tarih Tek sayfası koparılmış takvim.

Takvim Takvim.

Yazıcı Yazıcı.

klasör Dosya

Açık klasör Boş dosya.

Makas Makas.

Raptiye Raptiye.

Dolma kalem Dolma kalem.

Kalem Kalem.

Cetvel Cetvel.

Üçgen cetvel Gönye.

Kırmızı kitap Kırmızı renkli defter.

Yeşil kitap Yeşil renkli defter.

Mavi kitap Mavi renkli defter.

Turuncu kitap Turuncu renkli defter.

Not defteriDesenli defterç

defter Sipralli defter.

tasarım not defteri Not defteri.

Defterler Kitaplar.

Kitap Kitap.

İsim etiketi Yaka kartı.

Mikroskop Mikroskop.

Teleskop Teleskop.

Gazete Gazete.

Sanat Renk paleti.

Klaket Klaket.

Mikrafon Mikrofon.

Kulaklık Kulaklık.

Müzik Notası Sol anahtarı.

Melodi Nota.

Müzik notaları Notalar.

klavye Piyano.

keman Keman.

Trampet Trampatç

Saksafon Saksafo.

Gitar Elektronik gitar.

Uzaylı İşgali 8bit pixel.

Video oyunu Oyun konsolu.

jokerOyun Kartı Siyah Joker

dominoMahjong Çini Kırmızı Ejder

zar Zar.

dart Dart.

Amerikan futbolu Amerikan futbolu topu.

basketbol Basketbol topu.

ataç Ataç.

futbol Futbol topu.

beyzbol Beyzbol topu.

tenis Tenis topu.

Sekiz top Bilardo topu.

rugby  Ragbi (Rugby) Amerikan futbolu topu.

bowling Bowling.

golf Golf

Dağ bisikletcisi Dağ bisikleti.

Bisikletçi  Bisikletçi.

Yarış bayrağı Varış noktası.

At yarisi Jokey.

Ödül Kupa.

Kayakçı Kayak takımı.

snowboard Kayak.

yüzme Yüzme.

sörf  Sörf
 Kale.

 Voleybol topu.

 Siyah kuşaklı bir yakın dövüş sporu giysisi.

 Kurdele

Altın madalya. Birinciye verilir.

Gümüş madalya. İkinciye verilir.

Bronz madalya. Üçüncüye verilir.

 Stadyum

Kriket sporunda kullanılan Kriket sopası ve topu

 Kürek sporunda kullanılan ekipmanlar.

 Badminton sporunda kullanılan badminton raketi- badminton topu

 Masa tenisi raketi ve topu

Buz hokeyi sporunda kullanılan Buz hokeyi sopası ve topu

 Dart

Çim hokeyi sporunda kullanılan Çim hokeyi sopası ve topu

Boks eldiveni

Buz pateni ayakkabısı

Snowboard ayakkabısı

 jimnastik sporcusu.

Voleybol oynayan erkek.

Golf oynayan erkek.

Kadın hokkabaz.

Güreş sporunu yapan kadınlar.

Halter kaldıran erkek sporcu.

Su topu  oynayan erkek.

Jokey

Yokuş aşağı kayak yapan bir sporcu.

 Kürek sporcusu.

Eskrim sporcusu.

Balık avı Balıkçılık.

Kahve Kahve. Dünyada en çok kullanılan emojilernden bir tanesidir. Ülkemizde herkes kullanır ama kadınlarımız bir başka kullanır.

“-Türk kahvesi huydur bendeKahve

“Kahve olmadan yaşayamamKahve

“Semralar geldiyse kahveler yapılır.Kahve
Yeşil çay Çorba

Sake Şişe ve bardak.

Biberon Süt.

Bira Bira.

Tokuşturulan biralar. Genç kadınlarımız ve erkeklerimiz sıklıkla kullanırı. Cumartesi günleri kullanım grafiği yükselir.

“Bizde cumartesiler böyleeeee.Biralar

Kokteyl Kokteyl bardağı.

Tropikal içecek Tropikal içeçek.

Şarap kadehiŞarap kadehi.

çatal bıçakÇatal ve bıçak

pizza Pizza.

hamburger Hamburger.

patates kızartması Patates.

Tavuk but Tavuk butu.

Kemikli et Kemikli et.

Makarna Spagetti.

Köri Pilav tabapı.

Kızarmış karides Kızarmış karides.

Bento Bento kutusu.

Sushi Şuşi.

Balık köftesi Balık pastası.

Onigiri Pilav topu. Japon geleneksel yemeklerinden.

Pirinç kraker Japon çöregi.

Pirinç Pilav.

Ramen Noodle.

Oden Oden geleneksel japon yemeği.

Dogen hamur tatlısı Oden

Yumurta Sahanda yumurta.

Ekmek Ekmek.

Tatlı çörek Donut.

Muhallebi Muhallebi.

Külah dondurmaDondurma.

Dondurma Kasede dondurma.

Tıraşlanmış buz  Frozen. (Turkish bici bici)

Doğum günü Doğum günü pastası.

Dilim pasta Dilim çilekli pasta.

kurabiye Kurabiye.

çikolata Çikolata.

211-seker Şeker.

lolipop Lolipop.

bal kavanozu Bal kavanozu.

elma Kırmızı elma.

yeşil elma Yeşil elma.

Limon Limon.

mandalina Portakal.

Kiraz Kiraz.

Üzüm Üzüm.

Karpuz Karpuz.

Çilek Çilek.

222-seftali Şeftali.

223-kavun Kavun.

224-muz Muz.

Armut Armut.

Ananas Ananas.

Tatlı patates Kavrulmuş tatlı patates. Japonya’da geleneksel tattır.

Patlıcan Patlıcan.

Domates Domates.

Mısır Mısır.

İşaretler

        sembol bir sembol iki sembol üç sembol dört sembol beş sembol altı sembol yedi sembol sekiz sembol dokuz sembol sıfır sembol on Sayılar sembolü sembol hastag semboller sembol yukarı ok sembol aşağı ok sembol sola ok sağa ok sembolü sembol büyük harfler Küçük harfler sembolü abc sembolü Yukarı sağa sembolü yukarı sola sembolü aşağı sağa sembolü aşağı sola sembolü Sağa sola ok sembolü yukarı aşağı ok sembolü Saat yönü tersi sembolü Geriye ok sembolü İleriye ok sembolü Yukarıya ok sembolü Aşağıya ok sembolü Aşağı sola doğru sembolü aşağı sağa doğru sembolü bilgilendirme sembolü iki kez sola sembolü İki kez sağa sembolü İki kez yukarı sembolü İki kez aşağı sembolü emoji-sembol-asagi dogru Yukarı doğru sembolü Tamam Sembolü Karıştır sembolü Tekrarla sembolü Bir kere tekararla sembolü Yeni sembolü up sembolü cool sembolü Free sembolü Ng sembolü kuvvetli sinyal Sinema sembolü Koko sembolü u6307 sembolü 7a7a sembolü u6e80 sembolü u5408 sembolü u7981 sembolü ideografik sembolü u5272 sembolü    evliler sembolü erkekler sembolü Kadınlar sembolü Bebekler sembolü Tuvalet sembolü Çeşme Sembolü Çöp atma sembolü park sembolü Tekerlikli sandalye sembolü Sigara içilmez sembolü   sa sembolü M sembolü
Radyoaktif.

Biyolojik tehlike.

Kabul edilebilir.

Kapalı/ Çalışmıyor / Mesai saatleri dışında.

İstek ya da Uygulama/ Application.

Ücretsiz.

Ücretsiz değil.

 Fatura.

   Balık burcu sembolü.

 Kova burcu sembolü.

 Oğlak burcu sembolü.

 Yay burcu sembolü.

 Akrep burcu sembolü.

 Terazi burcu sembolü.

 Başak burcu sembolü.

 Aslan burcu sembolü.

 Yengeç burcu sembolü.

 İkizler burcu sembolü.

  Boğa burcu sembolü.

 Koç burcu sembolü.

 7 noktalı davut yıldızı.

 Yahudi bayramı Hanuka’da 9 ışığı gösteren bir sembol.

 Barış sembolü

İslam dini sembolü

 İsa temsili haç.

Hristiyan dini sembolü haç

Ying-Yang

Dharman’ın tekerleği /çarkı sembolü. Budizm inancında kutsaldır.

Davud yıldızı. Yahudi dini için kutsaldır.

Om sembolü. Om, Hinduizm inancında kutsal olduğu sayılan sözcüklerin en kutsalıdır.

  Atom sembolü.

 Dua eden kişi.

sembol bir Bir.

sembol iki İki.

sembol üç Üç.

sembol dört Dört.

sembol beş Beş.

sembol altı Altı.

sembol yedi Yedi.

sembol sekiz Sekiz

sembol dokuz  Dokuz.

sembol sıfır  Sıfır.

sembol on On.

emoji-symbols-12  Sayı sembolleri. Klavyede sayı girişini etkinleştirmek için kullanılan sembol

sembol hastag Sayı işareti. Sosyal medyada yaygın olarak hastag etiketi.

“#mervelerle #akmaca #ankara #geceleri #biz #always #sarhoş”

semboller Klavyede sembol girişini etkinleştirmek için kullanınan sembol.

sembol yukarı ok Yukarı ok, yukarıyı işaret.

sembol aşağı ok Aşağı ok. Aşağıyı işaret.

sembol sola ok Sol ok. Sol tarafı işaret.

emoji-symbols-18 Sağ ok. Sağ tarafı işaret.

sembol büyük harfler Klavyede büyük harf sembol girişini etkinleştirmek için kullanınan sembol.

Küçük harfler sembolü Klavyede küçük harf sembol girişini etkinleştirmek için kullanınan sembol.

abc sembolü Küçük harfleri gösteren sembol.

Yukarı sağa sembolü Kuzey ok. Kuzeydoğuyu işaret.

yukarı sola sembolü Kuzey ok.Kuzeybatıyı işaret.

aşağı sağa sembolü Güney ok. Güneydoğuyu işaret.

aşağı sola sembolü Güney ok. Güneybatıyı işaret.

Sağa sola ok sembolü Çift taraflı sağ-sol ok.

yukarı aşağı ok sembolü Çift taraflı aşağı-yukarı ok.

Saat yönü tersi sembolü Çember oklar. Dönüşümü simgeler.

Geriye ok sembolü Üçgen sol işaret.

İleriye ok sembolü Üçgen. Sağ işaret.

Yukarıya ok sembolü  Üçgen. Yukarıyı işaret.

Aşağıya ok sembolü Üçgen. Aşağı işaret

Aşağı sola doğru sembolü Sol tarafa doğru kancalı ok.

aşağı sağa doğru sembolü Sağ tarafa doğru kancalı ok.

bilgilendirme sembolü İnfo/ Bilgi.

iki kez sola sembolü Sola doğru hızlı ilerleme sembolü. (Geriye sarma.)

İki kez sağa sembolü doğru hızlı ilerleme sembolü. (İleri sarma.)

İki kez yukarı sembolü Yukarı doğru hızlı ilerleme sembolü.

İki kez aşağı sembolü Aşağı doğru hızlı ilerleme sembolü.

emoji-sembol-asagi dogru Aşağıya doğru kancalı ok.

Yukarı doğru sembolü Yukarıya doğru kancalı ok.

Tamam Sembolü Okey.

Karıştır sembolü Karışık anlamındaki semboldür.

Tekrarla sembolü Tekrar et anlamındadır.

Bir kere tekararla sembolü Aynı ögeyi tekrar et anlamındadır.

Yeni sembolü Yeni!

up sembolü Yukarı!

cool sembolü İyi!

Free sembolü Ücretsiz!

Ng sembolü No Good! İyi değil.

kuvvetli sinyal Wi-Fi alanı anlamındadır.

Sinema sembolü Kamera sembolü.

Koko sembolü Buradayım anlamı taşır.

u6307 sembolü Japonca’da parmakla gösterme anlamı taşır. (Aleyna Tilki geçiyor galiba.)

7a7a sembolü Boş, kullanılabilir anlamına gelir.

u6e80 sembolü Dolu anlamına gelir.

u5408 sembolü Bu emoji Japonya’da anlaşma anlamına gelir.

u7981 sembolü Bu emoji Japonca’da “yasaklamak, sınırlamak”  anlamına gelir.

ideografik sembolü Bu emoji “iyi pazarlık” anlamına gelir.

u5272 sembolü Bu emoji “kesmek ya da bölmek anlamına gelir.”

evliler sembolü Kadın ve erkek sembolü.

erkekler sembolü Erkek sembolü.

Kadınlar sembolü Kadın sembolü.

Bebek sembolü Bebek sembolü.

Tuvalet sembolü Tuvalet sembolü.

Çeşme Sembolü Su  çeşmesi sembölü.

Çöp atma sembolü Çöp.

park sembolü Park alanı.

Tekerlikli sandalye sembolü Engelli.

Sigara içilmez sembolü Sigara içmek yasak.

u6708 sembolü Çince’de “ay” anlamına gelir.

u7535 sembolü Japonca’da “istek anlamındadır.”

sa sembolü   “İkram” anlamındadır.

M sembolü Metro istasyonu anlamındadır.