in ,

Büyük Keşiflere İmza Atan Bilim İnsanlarının Gizemli Ölümleri 🙊

Dünyadaki büyük güçler, dünyanın değişmesini gerçekten ister miydi?

Gizemli ölümler, sırrı çözülemeyen intiharlar ve kapalı kapılar ardından planlanan derin oyunlar…

Bunlar size Hollywood filmlerini anımsatıyorsa yanılıyorsunuz, çünkü bu yazıda konumuz gerçek hayattan…

Şimdi size önemli keşifler yapan bilim insanlarının kaşlarımızın hafifçe kalkmasına sebep olacak gizemli ölümlerini anlatacağız. 😯

1. GEC – Marconi Bilim İnsanları

Seksenli yıllarda, Ronald Reagan, çok büyük bir savunma programının tanıtımını gerçekleştirmişti. Programın adı Stratejik Savunma Girişimi, takma adı ise Star Wars idi. Bu program, Rusların saldırı gerçekleşmesi halinde, uzaydan gelen füzelere lazer ateşlemek üzere dizayn edildi. 1982 ve 1990 yılları arasında, GEC Marconi için çalışan 25 İngiliz bilim insanı, yani programın İngiliz kanadı, gizemli bir şekilde öldüler. Bazı insanlar onların Sovyet ajanları tarafından öldürüldüklerine inanırken, diğerleri de işin işinde kendi hükümlerinin eli olabileceği kanısında.

Gerçeğin keşfi ise hem imkânsız hem de artık çok geç.

2. Dr. David Kelly

2003 yılında, biyolojik savaş uzmanı David Kelly, İngiliz hükümetinin Irak’taki kile imha silahlarına ilişkin bilgileri çarpıttığını isimsiz olarak basına sızdırdı. Başbakan Tony Blair, bunu yapanın Kelly olduğunu keşfettiğinde, Kelly’yi sorgulamak için bir parlamento komitesi oluşturuldu. Ardından, evinden bir mil uzakta, bir ormanlık alanda cesedi bulundu. Polis, bunun intihar olduğunu söyledi, fakat bir yargıç, delillerin 70 yıl boyunca kapalı kalması gerektiği konusunda bir karar verdiği için, gerçeğin ne olduğu henüz bilinmiyor.

3. Dr. Tanya Holzmayer

2002’de 46 yaşındaki genetikçi Dr. Tanya Holzmayer pizza teslimatı için kapıyı açtığında, bilim adamı Guyang Matthew Huang tarafından öldürüldü. Cinayete Holzmayer’in dehşete kapılan genç oğlu tanık oldu. Holzmayer’in yaşadığı Kaliforniya, Mountain View’de gerçekleşen 2. cinayetti bu.

Olay yerinden arabasıyla hızla ayrılan Huang’ın cesedi ise yakınlarda bulundu. Görünüşe göre kendi canına kıymıştı. Polis cinayetin sebebini bulamasa da, Huang’ın eski yöneticisinden bir “şirket kuralı” yüzünden kendisini görevinden aldığından ötürü intikam almak istediği iddiası ortaya atıldı. Holzmayer ve Huang’ın birlikte çalıştığı PPD Discovery çalışanları içinse medyaya konuşmama yasağı getirildi.

4. Don Wiley

Don Wiley, bir zamanlar ülkemizde de büyük panik yaratmış olan “şarbon” başta olmak üzere kimyasal silahlar konusunda önde gelen bir uzmandı. 2001 şarbon salgını sırasında, Wiley’nin arabası, anahtarları halen kontakta iken bir köprünün üzerinde bulundu. Daha sonra ise, bedeni Mississippi Nehri’nde bulundu. Yakın bir zaman diliminde, Vladimir Pasechnik adındaki bir başka şarbon bilimcisi de ölmüştü.

Yakın çevresi tarafından “Asla intihar edecek biri değildi” sözleriyle anılan Wiley’in ölümü sırrını hala koruyor.

5. Dr. Valdimir Korshunov ve Alexi Brushlinski

Mikrobiyoloji alanında çalışan Rus bilim adamları Dr. Valdimir Korshunov ve Alexi Brushlinski, 2002 yılı başlarında iki hafta arayla  Moskova’da öldürüldü. Rus Bilim Akademisi üyesi olan Brushlinski’nin ölümünü yetkililer basitçe bir haydut saldırısı olarak nitelendirdiler. Ondan tam 2 hafta sonra Korshunov’un evine yürüme mesafesinde dövülerek öldürülmesi ise komplo teorisyenlerinin dikkatini  çekti.

6. Rodney Marks

Avustralyalı astrofizikçi Rodney Marks, Güney kutbundaki araştırma istasyonunda bir gözlem üzerinde çalışmaktayken gizemli bir şekilde öldü. Bedeni, bilinmeyen bir nedenle hükümet ve güvenlik müteahhidi Raytheon tarafından alındı. Daha sonra, Marks’ın metanol zehirlenmesinden dolayı hayatını kaybettiği açıklandı.

7. Kutup Bilimcileri

Aynı projede çalışan farklı araştırmacılar, küresel ısınmanın etkilerini araştırmaktalarken 2013 yılında öldüler. Aynı ekipteki başka bir araştırmacı olan Peter Wadham ise, onların petrol endüstrisi liderleri ya da Amerikan Hükümeti tarafından öldürüldüklerine inanmakta idi.

8.Robert Leslie Burghoff

Robert Leslie Burghoff bir minibüsün kendisine çarpması sonucunda öldü. Ancak bu bir kazadan fazlasıydı. Araç bilerek yürüdüğü yola sürüldü. Minibüs, olay yerinden hızla uzaklaştı ve ölü bilim insanını vurduğu yerde öylece bıraktı.

O dönem ölümcül bir grip salgını üzerine çalışan Burghoff’un bu gribin kaynağıyla ilgili bulmaması gereken şeyleri bulduğu düşünülüyor.

Bu Gizemli Ölüm Öyküleri Gerçek mi?

Bu teorileri destekleyecek çok sayıda kanıt yok, ancak bunun bir sebebi, gücü elinde tutan insanların bu gerçeklerin oldukları yerde kalmalarını sağlamak için büyük çabalar sarf etmeleri olabilir.

Aramızda, bu işin içinde bir bit yeniği olduğunu düşünen bir başkası daha var mı?

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Dünyanın En Sevimli Kirpisi Azuki Kampa Giderse Neler Olur? ⛺️

Ayrılık Sezonu Açıldı: Sevgilinizle Ayrılıktan Korunmak İçin 10 Yöntem