in ,

Hiç Görmediğiniz Gizli Uçak Odaları ✈️

Uçaklarda gizli odalar olduğunu biliyor muydunuz?

Hem de büyük sayılabilecek cinsten odalar!

 

İşte orada olduğuna inanmakta zorlanacağınız gizli uçak odaları…

Gizli Uçak Odalarını Gezmek İsterseniz Sizi Şöyle Alalım ✈️

Haydi bakalım acaba içeriden nasıl gözüküyorlar?

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki kabin ekibinde çalışan kişiler de bizler gibi insan ve onların da  dinlenmeye ihtiyacı var. Bizler uzun yolculuklarda uyurken onlar hep uyanık mı? Elbette hayır onlar da uyuyor. Peki nerede?

ucak-odalari

ucak-odalari
Uçak Be 😀

Boeing 777 ve 787 uçaklarının büyük bir çoğunluğunda özel bir bölüm var. Bu bölme genellikle kokpitin biraz arkasında ve business class yolcularının koltuklarının üzerinde konuşlandırılıyor.

Spiral şeklinde merdivenle çıkılan bu bölüme ulaşmak için kokpitin yanında bulunan ve hiç göze çarpmayan kapının anahtarı yanınızda olmalı veya şifresini bilmelisiniz.

ucak-odalariucak-odalari

‘American Airlines Boeing 773’ gibi bazı uçaklarda merdiven olmadan da bu alana ulaşmak mümkün. Yolcu koltuklarının üzerinde yer  alan bu gizli kapı ise normal bir bagaj rafı görünümünde.

ucak-odalari

ucak-odalari

Bu gizli uçak odaları 6-10 kişilik olarak dizayn edilmiş. Fakat ne yazık ki bu alanda herhangi bir cam bulunmuyor 🙁

ucak-odalari
İnerken ve binerken lütfen kabin ekibi dinlenme alanını engellemeyin.

Bu dinlenme alanında genellikle kitap okuma lambası, kıyafetler için askılık, ayna ve kişisel eşyaları koymak için bölmeler bulunuyor. Aynı zamanda yastık ve çarşaf takımı hatta pijama bile olanları mevcut.

 

ucak-odalari

American Airlines Boeing 773’te yataklar koridorun iki tarafına sıralanmış şekilde bulunuyor. Tıpkı bir tatil gemisi gibi. Buranın en büyük dezavantajlarından biri ise koridorun sadece yürünebilecek genişlikte olması.

ucak-odalari

Boeing 747’de ise yataklar altlı üstlü yerleştirilmiş. Öte yandan ses önleyici perdelerle de kabin ekibinin sağlıklı bir uyku uyuması sağlanmış.

ucak-odalari

Gizli Uçak Odaları Sadece Kabin Ekibi İçin Değil. İşte Pilotlar İçin Olanları

Airbus A380’deki pilot alanı bayağı bir rahat gözüküyor.

ucak-odalari

Boeing 777’de pilotların rahatı ve dinlenme olanakları ise bir hayli özenilerek giderilmiş. Burada 2’şer yatak ve 2’şer business class koltuğu bulunuyor. Havayolu şirketine bağlı olmakla birlikte bazı odalarda tuvalet ve lavabo da var.

ucak-odalari
Havalııı

Kaptan Köşkü Diye Bir Gerçek Var 😀

Her ne kadar yolcular birbirinden ilginç isteklerde bulunup kabalık yapsalar da uçuş ekipleri her zaman kibar, sabırlı ve samimi olmuştur. Bu alanların onlar için düşünülüp tasarlandığını görmek emoji crew olarak bizi çok ama çok mutlu etti. Eee ne de olsa biz Atlantik’in üzerinde ilerleyip bir yandan da Doktor  Strange’i izlerken onların da biraz dinlenmeye hakkı var.

ucak-odalari

Eveeeet bu sırlarını öğrendiğimize göre şimdi sıra onlardan minik bir tur attırmalarını istemekte. 😀 Muhtemelen cevapları hayır olacaktır ama denemeye değer! 🙂

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Metabolizma Hızlandırıcı “8” Muhteşem Besin

Snapchat Yeni Ürünü Spectacles’ı Gezici Otomat Snapbot’la Satışa Çıkardı