in ,

Japonya’da Başlayan Bu Düğün Fotoğrafı Akımı Adeta Nefes Kesici!

Düğün fotoğrafçılığı aldı başını gitti.

Farklı olmak için dağ tepelerine koca koca gelinlikle çıkanlar, kendini denizin serin sularına bırakanlar, birbirinden tuhaf ve farklı kılıklara girenler…

Şu güne kadar çok farklı düğün fotoğrafları gördüğünüzü düşünüyorsanız unutun gitsin. Henüz daha en tuhafını görmediniz.

Tokyolu fotoğrafçı Haruhiko Kawaguchi nefes kesici bir düğün fotoğrafçılığı konseptine imza atarak, dünyanın en tuhaf düğün fotoğraflarını çekiyor.

Dünyanın En Tuhaf Düğün Fotoğrafı: Beden Aşkı

Fotoğrafçı Haruhiko Kawaguchi’nin imza attığı bu yönteme verdiği isim Flesh Love (Beden Aşkı). Fotoğrafta da görüldüğü gibi Kawaguchi oldukça sanatsal motivasyonlarla ortaya çıkardığı bu yöntemde yeni evli çiftleri vakumlanmış plastik torbalara koyarak farklı ama kesinlikle garip fotoğraflarını çekiyor.

Peki Neden?

Haruhiko’ya göre bu yöntem, insanların birbirlerine ne kadar yakın ve aşık olduğunu yansıtmanın en güzel ve farklı yolu.

Fotoğraflara Hazırlık Süreci Zahmetli

Fotoğrafların insanın nefesini kestiği kesin!

Fotoğraflara hazırlık süreci ise oldukça zahmetli. Yeni evli çiftlerin vücutları ilk olarak sürtünmeyi engellemek için kayganlaştırıcı jel ile kaplanıyor. Bu sayede çiftlerin temas sırasında canı acımıyor. Daha sonra çiftler plastik torbaya giriyor ve torbanın havası çekiliyor.

Bu aşamadan sonra her şey çok hızlı gerçekleşmeli. Çünkü çiftlerin soluyabileceği hava oldukça kısıtlı. Çiftler aşk kozalarının içerisinde beklerken, fotoğrafçı Kawaguchi hızlı bir şekilde aşıkların fotoğraflarını çekmeye başlıyor. Oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirilen çekimler sonrasında fotoğrafçının asistanı hemen torbayı açıyor.

Her Şey Bitmedi!

Çiftlerden torbadan çıkmasının ardından 10 saniye kadar nefeslerini tutmaları isteniyor ve ardından onlara birer adet oksijen kutusu veriliyor. Bu sayede ciğerleri rahatlatılıyor.

Fotoğrafçı Kawaguchi’nin önlemleri bununla sınırlı değil. Stüdyoda çekimler sırasında olası bir kaza anında müdahalede bulunması için bir de doktor bulunuyor.

Flesh Love Her Geçen Gün Popülerleşiyor

Kulağa tuhaf gelen ve hatta kimilerine “Manyak mı?” bunlar dedirten bu yöntem Tokyo’da her gün daha da popülerleşiyor. Kawaguchi’ye göre bunun nedeni çiflterin benzersiz bir düğün fotoğrafı deneyimi yaşamak istemesi.

“Birbirine aşık olan çiftler yekvücut olmak istiyor. Fotoğraflarımda çiftleri mümkün olduğunca birbirine yaklaştırarak aşklarının gücünü gösteriyorum. Aralarında ne kadar az mesafe olursa aşklarının gücü de o kadar fazladır.”

Okuduğuna değdi mi?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Defne Yaman

1991 yazında oldukça sıcak bir günde İzmir’de doğdu. Üniversite uğruna geldiği Ankara’da çakılıp kalmış olsa da halinden mutlu. Bir yandan hayatta en sevdiği şeylerden biri olan yazı yazmaya “Emoji” çatısı altında devam ederek “Editör” koltuğunda otururken, bir yandan da akademik işler peşinde koşuyor.☺️

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

burclar

Burçlar Aleminin “En”leri Belli Oldu! İşte En Girişken, En Beğenilen, En Çapkın Burçlar ♋️♌️♊️

aloe app

Günlük Hayatınızda Devamlı Bir Şeyler Yapmayı Unutuyorsanız Bu Uygulama Tam Sizlik: Aloe!