in ,

Çılgın Pilotlar Havada Sanat Yapıyor

Dünya uçakla havada ‘Hello’ (Merhaba) yazan bu çılgın pilotu konuşuyor.

Guardian’da yer alan haberde,  Almanya’da Agathenburg yakınlarında gerçekleşen olayda maceracı bir pilotun havada izlediği rotayla Hello yazdığı görülüyor. Flightradar24 tarafından kayıt altına alınan olayda pilotun 37 dakikalık uçuş boyunca havada farklı bir rota takip ettiği görülüyor. Açıkça görülüyor ki pilotun bu rotayı kullanmasının sebebi havacılık dünyasına bir mesaj vermek ve ‘Merhaba’ demek.

Robin DR400/180 Regent isimli uçak, özel bir isim adına kayıtlı. Bu farklı rotaya imzasını atan pilotunsa kim olduğu henüz bilinmiyor.

İnternette ilk yayınlandığında bir photoshop ürünü olduğu düşünülen bu uçuş pek çok meraklının kafasını kurcaladı. Ancak Flightradar24 tarafından yapılan açıklamada bu olayın yaşandığı doğrulanıyor. Üstelik bu uçuş sanatı havacılık dünyasında bir ilk de değil.Dünyanın farklı noktalarından sanatçı ruhlu pilotlar farklı rotalar kullanarak özgün işlere imzalarını atıyorlar.

Bu yılın başlarında bir pilotun izlediği rotayla havaya bir uçak çizdiği görülmüştü.

havaya hello yazan pilot

Yine Almanya’da gerçekleşen başka bir uçuşta ise, oldukça sevgi dolu bir mesaj verilerek kocaman bir kalp çizilmişti.

havaya hello yazan pilot

‘Çiçek Çocuk’ olarak tanınan bu pilotsa Santa Clara yakınlarında havada çiçekler çizmekten oldukça hoşlanıyor.

havaya hello yazan pilot

2016 yılının Nisan ayında çizilen iki kalbinse oldukça farklı bir hikayesi var. Air Malta uçaklarıyla çizilen bu içi içe geçmiş iki kalp bir kutlama mesajı taşıyor. Şirket çalışanlarından bir çiftin evliliği sonrası çizilen bu iki kalp oldukça farklı bir düğün hediyesi.

havaya hello yazan pilot

Elbette her zaman pilotların sanat anlayışı bu kadar anlaşılır olamayabiliyor. Ya da başka bir deyişle kendine özgün bir sanat anlayışı olan daha amatör pilotların olduğunu söylemek mümkün.

Stockholm üzerinde 4 saat boyunca bu rotayı takip ederek uçan bu küçük uçağın pilotunun ise ne yapmaya çalıştığını anlayabilmek oldukça zor.

 Flightradar 24 Nedir?

Flightradar24 dünya çapında uçuşları takip eden ve hava trafiğiyle ilgili eş zamanlı bilgi veren bir kaynak. Sistem tüm bu bilgileri uydu alıcılar ve radar sistemleri gibi farklı kaynakları kullanarak elde ediyor. Flightradar24 sayesinde eş zamanlı bir şekilde bir bölgedeki hava trafiğini anlık olarak takip edebilmeniz mümkün.

Meraklıları tarafından oldukça sıkı takip edilen bu sistemin yakaladığı diğer enteresan görüntüleri takip etmek için tıklamanız yeterli.

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

AIDS Nedir

1 Aralık Dünya AIDS Günü’nde AIDS Hastalığını Tanıyalım

UNESCO Kültürel Miraslar Listesi'ne Alınan Bira Hakkında Bilmedikleriniz

UNESCO Kültürel Miraslar Listesi’ne Alınan Bira Hakkında Bilmedikleriniz