in ,

Sıradan Biriyken Hollywood Yıldızı Olan 15 Kişi

Yine ilham verici olan ve umutlarınızın hiçbir zaman sönmemesini size mükemmel şekilde gösteren kişileri tanıyacaksınız. Şu klasik fakirken zengin olan iş insanlarının hikayelerine denk gelmişsinizdir. Bazı kişilerin hikayeleri gerçekten öyleyken bazıları ise kendilerine bir hikaye yaratmak istiyorlar ve haliyle böyle senaryolar çiziyorlar! Fakat burada tamamıyla gerçek olan yükselişler var! İşte sıradan biriyken şöhretin basamaklarını teker teker tırmanmış 15 Hollywood Yıldızı!

#1 Harrison Ford

holywood yıldızı kişilere örnek fotoğraf

Akademi Ödülü ve BAFTA Ödülü adayı, Altın Küre ödülü kazanmış Amerikan sinema oyuncusu. Kendisi ilk olarak sahne görevlisi olarak işe başlamış. George Lucas onu keşfettiğinde ise marangozluk yapan biriymiş. Şu anda ise gerçek anlamıyla bir Hollywood Yıldızı!

#2 Evangeline Lilly

holywood yıldızı kişilere örnek fotoğraf

Nicole Evangeline Lilly, Kanadalı kadın oyuncudur. En bilinen rolü, Lost dizisinde oynadığı Kate Austen rolüdür. Ayrıca Çılgın Haftasonu isimli bir komedi filminde ölü bir mankeni oynamıştır. Kendisi oyunculuğa başlamadan önce ise kabin memuruymuş. Fakat bir uçuştan döndükten mankenlik ajansının kapısını çalmasıyla hayatı değişmiş.

#3 Will Smith

holywood yıldızı kişilere örnek fotoğraf

Amerikan sinema oyuncusu, yapımcı ve rap müzisyeni. Biri kız, ikisi erkek olmak üzere üç çocuğu vardır. Will’in son sekiz filmi gişelerden 100 milyon dolar ve üstü gelir getirmiştir. Peki şans nasıl yanında oldu? Bir gün bir otoparkta kaybolduktan sonra yol sormak için yanında gittiği kişi tahmin edin kim? Warner-Brothers’ın başkan yardımcısı. 😉

#4 Toni Braxton

holywood yıldızı kişilere örnek fotoğraf

Ünlü bir ABD’li bayan R&B şarkıcısıdır. Braxton, çoğunlukla boğuk alto sesiyle tanındığı gibi, altı Grammy ödülü almış ve dünya çapında kırk milyon albüm satışı elde etmiştir. Benzin istasyonunda arabasına yakıt alırken söylediği şarkı ise onun hayatını değiştirdi.

#5 Hollywood Yıldızı mı? Cevap: Bruce Willis

holywood yıldızı kişilere örnek fotoğraf

Emmy ve Altın Küre ödüllü Amerikan sinema oyuncusu ve müzisyen. Filmleri dünyada 3,05 milyar dolar gişe yapmıştır. Amerikalı bir baba ve Alman bir annenin çocuğu olarak Almanya’nın Idar-Oberstein kentinde dünyaya gelen Willis, çocukluk yıllarını New Jersey’de geçirmiş, daha sonra New York’a yerleşmiştir. Babası Almanya’da görev yaparken Bruce Almanya’da doğmuştur. Dört çocuğun en büyüğüdür. Bruce Willis, “Moonlighting” (Mavi Ay) (1985–1989) isimli televizyon dizisindeki David Addison rolüyle üne kavuşmuştur. Okul yıllarındaki bir performansı ise bu yükselişin ilk basamağı!

#6 Natalie Portman

holywood yıldızı kişilere örnek fotoğraf

14 yaşında, Luc Besson’un Léon adlı filminde oynadığı rolle dünya çapında üne kavuşan Portman, 2005 yılında Closer filmindeki rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscarına aday gösterildi ve aynı dalda Altın Küre ödülünü aldı. Keşfedilme hikayesi ise 11 yaşında bir pizzacıda ünlü bir ajans tarafından görülmesiyle başlıyor.

#7 Clint Eastwood

holywood yıldızı kişilere örnek fotoğraf

Clint Eastwood, 31 Mayıs 1930’da çelik işçisi bir babanın oğlu olarak dünyaya geldi. 1950’li yıllarda B sınıfı filmlerde haftalık 75 dolarlık bir ücretle yan karakterleri oynadı. Bazı stüdyolar, adem elmasının çok çıkık olduğu gerekçesiyle kendisine rol vermediler. Eastwood, oyunculuk konusundaki kararlılığını koruyarak ve oynadığı filmlerden arta kalan zamanlarında yüzme havuzları için çukur kazarak hayatını devam ettirdi. İlk çıkışını, 1959-1966 yılları arasında yayınlanan Rawhide adlı TV dizisindeki Rowdy Yates karakterini canlandırarak yaptı.

#8 Jason Statham

holywood yıldızı kişilere örnek fotoğraf

Çakma takı ve parfüm satarken parlayan gerçek anlamda bir Hollywood Yıldızı! Bir şirketin reklam modelliği için davet edildiğinde ise bu denli ünlü bir yıldız olacağını kendisi bile hayal etmemiştir.

#9 Steven Seagal

holywood yıldızı kişilere örnek fotoğraf

Seagal çok genç yaşta, yaşı hakkında yalan söyleyerek Wagon Wheel adlı bir restoranda bulaşık yıkama işine girmiştir. Restoranda aşçılardan biri Japon Shotokan karate uzmanıydı. Seagal’ın mutfağın etrafında çok hızlı bir şekilde hareket ettiğini farkedince ona Karate’nin temellerini öğretti. 1964 yılında Orange County Aikido Okulu’nun (Orange County Aiki Kai) kurucusu Usta Harry Kiyoshi Ishisaka’nın altında Aikido eğitimi almaya başladı. Ustası Seagal’ın hayatında en önemli savaş sanatları hocası olmuştur. Askeri amaçlar için babasıyla Japonya’ya gitti ve karate ustaları ile bir araya geldi. Japonya’da kalmaya karar verdikten sonra Japonya’ya taşındı. Koichi Tohei’nin yönetimi altında 1. dan derecesini (Shodan) aldı. Seiseki Abe’nin öğrencisi olarak Aikido’ya çalışmaya devam etti. Aikido’nun 7. dan derecesi ve Shihan derecesini de alınca Japonya’da bir aikido dojo çalıştıran ilk yabancı oldu. Aikido onun hayatını asıl başka bir olayla değiştirecekti. Nasıl mı?

Kendisine oyunculuk ajansına kaydolması gerektiğini söyleyen bir öğrencisinin ısrarı sonrasında o adımı atar ve sonrasında olanlar olur. 😉

#10 Rosario Dawson

holywood yıldızı kişilere örnek fotoğraf

Amerikalı aktris ve şarkıcı. En çok Sin City, He Got Game, Rent ve özellikle başrolünü oynadığı Quentin Tarantino’nun Death Proof filmlerindeki rolleriyle tanınmıştır. Bir senaryo yazarı tarafından keşfedildikten sonra ise tanınırlığı her gün artmıştır.

#11 Chris Pratt

holywood yıldızı kişilere örnek fotoğraf

Pratt, Maui, Hawai’deki Bubba Gump Shrimp Company isimli restoranda garsonluk yaparken, Kanadalı oyuncu-yönetmen Rae Dawn Chong tarafından keşfedildi ve Cursed Part 3 adındaki korku filminde kendisine rol verildi. İlk düzenli televizyon dizisi rolü 2002-2006 yılları arasında yayınlanan Everwood’daki Harold Brighton, “Bright” Abbott oldu. Everwood’un yayından kaldırılmasından sonra The OC dizisinin dördüncü sezonunda Ché isimli bir aktivisti oynadı. Ayrıca 2008 yapımı Wanted filminde de James McAvoy’un canlandırdığı karakterin en iyi arkadaşı olarak yer aldı.

#12 Nick Jonas

holywood yıldızı kişilere örnek fotoğraf

Küçüklüğünden beri şarkı söylemektedir. Grubu Jonas Brothers, onun iki kardeşi olan Kevin ve Joe’dan oluşmaktadır. Jonas Brothers, grubun en genç üyesinin ve ikinci en küçük kardeş olan Nick’in solo projesiyle başlamıştır. Keşfedilme hikayesi mi? Bundan sonra kuaförlerde, berberlerde vakit geçirirken bir kat daha fazla dikkatli olun. Çünkü  kendisi annesini kuaförde beklerken keşfedildi!

#13 Eva Mendes

holywood yıldızı kişilere örnek fotoğraf

1990 yılında aktrisliğe başladı. Daha Hızlı Daha Öfkeli, Hitch ve Hayalet Sürücü (Ghost Rider) filmleri en çok tanındığı filmlerdir. Bir röportajında 50 farklı eyalette seks yaptığını söylemesi gündeme bomba gibi düşerken, yaşadığı ilişkilerin hepsinin farklı olmadığını söyleyerek tepki çekmişti. Aynı zamanda Magnum, Revlon, Calvin Klein, Reebok, Morgan gibi markaların reklam yüzleri oldu. Evlenip, çocuk yapmak istemediğini ise kendi özel hayatı hakkında belirtti. Fotoğrafçı olan komşusuna yardımcı olmaya gidip onun için bir portfolyo hazırladı ve sonrasında olanlar oldu. 🙂 Bu fotoğraflarının modellik ajansları tarafından keşfedilmesiyle birlikte bu ünlü Hollywood Yıldızı parlamaya başladı.

#14 Ashton Kutcher

holywood yıldızı kişilere örnek fotoğraf

Ashton Kutcher, modellikten televizyon ve sinemaya geçiş yaptı. MTV’nin çok izlenen Punk’d şaka programının yapımcısı ve sunucusudur ve aynı zamanda çok ses getiren Kelebek Etkisi filminin başrol oyuncusu ve yapımcısıdır. Bir gün bir barda otururken yanına gelen ve modellik yarışmasına katılması gerektiğini söyleyen kişiyi kıramadı ve o yarışmaya katıldı. Sonrası mı? Uzuun bir film listesi. 😉

#15 Ve Son Olarak: Marilyn Monroe!

holywood yıldızı kişilere örnek fotoğraf

Yıllarca küçük rollerde kendini gösterdikten sonra Gentlemen Prefer Blondes, How to Marry a Millionaire, Some Like It Hot ve The Seven Year Itch gibi filmlerdeki “aptal sarışın” tiplemesinde gösterdiği komedi yeteneği, seksi cazibesi ve ekrandaki görünüşü 1950’lerde ve 1960’lı yılların başında en popüler film yıldızlarından biri olmasını sağladı. Kariyerinin sonlarına doğru başarısının ölçüsüyle Bus Stop ve The Misfits gibi filmlerde dramatik rollerde de oyunculuğunu gösterdi ve eşi görülmemiş popüler bir ilgi nesnesi haline gelip, kazandığı bu şöhret ile zamanının diğer yıldızlarını geride bıraktı. Film kariyeri sadece on yıl sürmesine rağmen, 1962 yılında öldüğünde oynadığı filmler 200 milyon doları aşkın bir gişe yaptı.

Keşfedilmesi ise hayatı kadar ilginç! Bir mühimmat fabrikasında çalışırken askeri dergi için fotoğrafını çeken fotoğrafçı o fotoğrafla Monroe’nun hayatını değiştirmişti.

Bugün sizlere birbirinden farklı kariyerleri ve keşfedilme hikayeleriyle 15 Hollywood Yıldızını tanıttım. Umarım keyif almışsınızdır. Görüşmek üzere!

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Asansör Kazalarından Nasıl Kurtulabilirsiniz!

Facebook Kullanıcıları Daha Mutsuz!