in ,

iCaked.com ile Bu Harika Pastaların Tasarımcısı Sensin!

Doğum günleri, terfi kutlamaları, düğünler… Hayatımızın en mutlu ve eğlenceli anlarının gizli kahramanı pastaları uzun uzun övmeme gerek yok diye düşünüyorum.

 

pasta

 

Bu pastadan sonra iştahı açılanları, tatlı bir yolculuğa davet ediyorum… Farklı bilgileri sevenler için ufak bir kıyak; ilk pasta dekorasyonu I. Elizabeth döneminde yapılmıştır.

 

pasta

 

Özellikle son yıllarda artan butik pastacılar sayesinde, ana sayfamıza düşen leziz pastalar ile sıradan pastalarla vedalaşıp kişiye özel pastalara yöneldik. Ya sahi bu pastaları nasıl yapıyorlar?

iCaked

Bilkent Cyberpark girişimi icaked.com, günlük hayatımıza renk katacak eğlenceli bir oyun ile seni pasta tasarımcısı olmaya davet ediyor.

Pasta tasarımcısı demişken, panik yok; sadece pastanın tasarımını sen yapıyorsun ve hazırlama kısmını yetenekli şeflere bırakıyorsun. Üstelik eşsiz tasarımını hangi pastanenin hazırlayacağına da sen karar veriyorsun. Evet evet bu lezzetin yıldızı sensin.

 

 

Bu tatlı oyunun ilk adımı, pastanın kaç kişilik olacağına karar vermenle başlıyor; sonrasında ise pasta tabanını seçiyor ve birbirinden güzel figürler ile yaratıcılığın iş başına geçiyor. Figürleri 3 boyutlu ve 2 boyutlu olarak kategorileştirmelerinin yanı sıra, “Hobi, doğa, kutlama, çocuk” gibi yönlendirici gruplara ayırmaları da pastanın tasarımını yaparken aradığını kolayca bulmanı sağlıyor.

Söylemeden geçemeyeceğim, stresliyken pasta tasarlamak o kadar keyifli oluyor ki o an sadece pastana odaklanıyor ve bir tek sonucu merak ediyorsun, bu eğlenceli deneyim denemeye değer tecrübeyle sabit.

 

pasta

 

Şubat ayının beraberinde getirdiği, aşk rüzgarı etrafımızı sarmaya başladı bile. Sevgililer Günü’ne özel parfüm, çiçek, giyim gibi hediyeler oldukça sıradanlaştı. Biraz senden, biraz ondan bir şeyler katarak yapacağın veya yaptıracağın hediyeler ile aynı fiyatlara daha anlamlı bir hediye verebilirsin. Kişiye özel olarak adlandırılan bu hediye seçeneklerine iCaked ile yer açabilir, senin tasarımınla hazırladığın bir pastanın O’nda yaratacağı mutluluğa şahit olabilirsin. ❤️

 

pasta

 

Başkent Ankara ile başlayan bu tatlı serüvenin artık İstanbul’da da olduğu müjdesini de eklemeden geçmemek lazım. Alanında usta pastaneler ile çalışan iCaked’in adını bol bol duyacağız gibi görünüyor. Sen de bir tık ile hayalindeki pastayı tasarlamaya başlayabilir, tasarladığın pastayı evinde karşılayabilirsin. Afiyet olsun.

 

Ne dersiniz pastamızı tasarlamayı bi deneyelim mi?

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Yanlış Bildiğimiz 9 Günlük Hareket

Cadı Denilerek Sokağa Atılan Afrikalı Hope ve Umut Veren Hikayesi