in ,

Minnoş

Instagram’da Takip Etmezseniz Pişman Olacağınız 20 Grafik Tasarımcı

-SPONSOR REKLAM-

Aylık 700 milyon kullanıcısıyla Instagram sosyal medyanın kalelerinden biri konumunda. Özellikle sanatçılar açısından enfes bir portfolyo sergileme platformu olan Instagram’da birbirinden yetenekli pek çok grafik tasarımcı ve illüstratör bulunuyor.

Dilerseniz Instagram’da muhakkak takip etmeniz gereken bazı grafik tasarımcıları tanıyalım:

1. Leta Sobierajski

New York’ta yaşayan grafik tasarımcı ve sanat yönetmeni Leta Sobierajski fotoğraf ile klasik tasarım elementlerini birleştiren ve kendine has tarzı olan bir sanatçı. Instagram hesabını mutlaka takip etmelisiniz.

2. Jon Contino

Grafik tasarım dünyasında iyi bilinen bir sanatçı olan Jon Contino, illüstrasyon, marka tasarımı, ambalaj tasarımı gibi konularda ilham verici çalışmalara sahip.

3. Mister Doodle

https://www.instagram.com/p/BUfsnIGly_3/

El yazısı konusunda uzmanlaşan Mister Doodle, fotoğraf üzerine yaptığı şahane el yazısı çalışmalarıyla gerçekten sarsıcı işler yapıyor.

4. Velvet Spectrum

https://www.instagram.com/p/BYDye45h0zS/

Amerika’da yaşayan Avustralyalı tasarımcı Luke Choice, 3 boyutlu tipografi ve animasyon çalışmalarıyla öne çıkıyor. Ayrıca Nike gibi markalarla da çalışan Choice’un büyüleyici işlerine mutlaka göz atmanız gerek.

5. Steven Harrington

https://www.instagram.com/p/Ba1joE2gpo5/

Cesur ve keskin çizgileriyle öne çıkan Harrington, renklerini kullanmayı çok iyi biliyor. Dinamik ve renkli çalışmaları da bakan herkesi büyüleyecek cinsten.

6. Dschwen LLC.

https://www.instagram.com/p/BZwdcmPArTv/

David Schwen tarafından kurulan Dschwen LLC. tasarım stüdyosu, renkli ve eğlenceli tasarımlar yapıyor. Eğlenceli zaman geçirmek ve ilham almak isteyenler bu hesabı kesinlikle takip etsin.

7. Rylsee

https://www.instagram.com/p/BWLZ9XODqWU/

Rylsee ya da gerçek ismiyle Cyril Vouilloz, el yazısı tipografi üzerine çalışmalarıyla öne çıkıyor. Fakat onu ayrı kılan özelliği perspektif ve boyutla deney yapması. İşlerine bakınca ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

8. Gudim Public

#gudim #haveaniceday

A post shared by Gudim Anton (@gudim_public) on

Moskova’da yaşayan illüstratör Gudim Anton hem şahane bir illüstrator hem de feci mizah yeteneğine sahip bir sanatçı. Kara mizah dedikleri bu olsa gerek…

9. Abstract Sunday

Berlin’de yaşayan illüstratör Christoph Niemann hem çizgilerle hem de gündeli objelerle olağanüstü işler üretiyor. Bilhassa sıradan objelerle yarattığı sahneler çok başarılı.

10. Wash Beast

ABD’li grafik tasarımcı ve illüstratör Tommy Washbush da çılgın ve korkutucu mizah anlayışı olan bir sanatçı. İşlerini inceledikçe beyninin nasıl çalıştığını daha iyi anlayabilirsiniz.

11. Sebastien Plassard

#notime #panic #stairs #architecture #art #artwork

A post shared by Sébastien Plassard (@sebastienplassard) on

Fransız illüstratör Plassard, tam anlamıyla nevi şahsına münhasır bir sanatçı. Renk kullanımı konusunda ders olarak okutulması gereken çalışmalarıyla Plassard’ın sayfası, tasarımla ilgilenen herkes tarafından takip edilmeye layık. Sanatçının diğer çalışmaları web sitesinden incelenebilir.

12.  Will Mcphail

-SPONSOR REKLAM-

One from the latest Private Eye.

A post shared by Will McPhail (@willmcphail4) on

Karikatür ve illüstrasyon deninc akla gelen ilk dergilerden biri olan New Yorker’da çalışan Will McPhail, bilhassa karikatürleriyle öne çıkıyor. İnce bir mizah anlayışına sahip Mcphail’i takip etmenizi öneriyoruz.

13. Daniel Carlmatz

365 gün boyunca her gün bir kelime seçip kelimenin temsil ettiği nesneyi de bu kelimeye yedirerek 365 adet tasarım yaratan Daniel Carlmartz, son zamanlarda tipografi dünyasındaki en ilginç çalışmalardan birine imza atmış durumda.

14. David Doran

İngiliz illüstratör David Doran, gündelik olayları kendi vizyonuyla ve şahane çizgilerle birleştirerek görsel şölen sunuyor adeta.

15. Tolga Girgin

Kaligrafi ve tipografi alanında çalışmalar yürüten Tolga Girgin, çalışmalarına 3. boyutu da ilave ederek sıradışı işler üretiyor.

16. Gemma O’Brien

https://www.instagram.com/p/BUKxdj0lBEe/

İllüstratör Gemma O’Brien el yazısından büyük boyutlu murallara kadar detayları seven bir sanatçı. Çalışmaları insana eline kalıp alıp çizmeye başlatacak derecede güçlü.

17. Tom Haugomat

Yumuşak ve pastel renk seçimleri ile keskin ışık kullanımı sonucu şahane kompozisyonlar oluşturan Fransız illüstratör Tom Haugomat, çok sıkı bir portfolyoya sahip.

18. Ryan Bosse

Ryand Bosse, marka tasarımı, logo ve illüstrasyon disiplinlerinde çalışmalar yürüten bir sanatçı. Keşke Bosse gibi daha çok tasarımcı olsa da kahve bardakları, çikolata paketleri, kitap kapakları tasarım açısından daha keyifli olsa…

19. Timothy Goodman

https://www.instagram.com/p/BbARvpHBnAz/

Timothy Goodman’ın on parmağında on marifet! Ancak onu özel kılan şey tipografi çalışmaları…

20. Nicholas Moegly

Moegly, kahverengi ve lacivert ağırlıklı çalışmalarında tekinsiz bir atmosfer oluşturmayı çok beceren bir grafik tasarımcı. Çalışmalarına bakınca başka bir dünyaya gitmek işten bile değil…

-SPONSOR REKLAM-

Okuduğuna değdi mi?

3 points
Upvote Downvote

Total votes: 3

Upvotes: 3

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar D. Bayram

Ankara, Bilkent, Belgesel, Sigara & Spotify.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

bilim dallari

Emoji Test: 7 Soruda Hangi Bilim Dalının İnsanı Olduğunu Öğrenmeye Ne Dersin?

ayla

Ayla Filmiyle Yeniden Hatırladığımız Kore Savaşı ve Bilinmeyen Yönleri