in ,

Yok Artık! Minnoş Asabi Cool

Kahve Düşkünlerine Özel: Birbirinden Farklı Yılbaşı Hediye Fikirleri ☕

-SPONSOR REKLAM-

Yılbaşı yaklaşıyor ve havalar gittikçe soğuyor…

Hal böyle olunca sevdiklerimize hediye almak için arayışa girmemiz de çok normal. Diğer yandan soğuk kış günlerinin vazgeçilmez içeceklerinden biri olan kahveye olan ihtiyacımız da artıyor tabii.

Peki o halde kahve seven arkadaşlarımıza ne tür yılbaşı hediyeleri almalıyız? Ya da öyle ya, kahve sever olarak bize ne tür hediyeler alınmasını isteriz?

Gelin isterseniz yılbaşı için kahve seven kişilere yönelik 11 farklı hediye fikrine birlikte bakalım…

1. Kahve Bardağı Görünümlü Masa Lambası

Çalışma masanızı bu kahve dökülme illüzyonu veren bu masa lambasıyla dekore edebilirsiniz. Görenleri oldukça şaşırtacak bir yanılsamaya sahip bu lamba.

2. Portatif Koltuk Sehpası

Kahveyi koyacak yer bulmak yaygın bir sorun. Ancak koltuğun kenarına yerleştirilebilen bu portatif sehpa ile kahvenizi istediğiniz yere koyabilir, teknolojik aletlerinizi, halılarınızı ve koltuklarınızı korumuş olursunuz.

3. Bisiklet Tutacağı

Özellikle sık bisiklet kullanan bir kahve sever olarak elinizdeki kahveyi nereye koyacağınızı bilemiyor olabilirsiniz. Ancak bu ürün sayesinde kahvenizi sorunsuzca bisikletinizde taşıyabilirsiniz.

4. Kahve Tutkusu

Kahve içmek, kahve demlemek, yeni kahve türleri denemek büyük zevktir. Ancak kahvenin tarifi ve farklı demleme yöntemleri öğrenmek de oldukça iyi bir kişisel yatırım olacaktır. Bu nedenle NTV Yayınları’ndan çıkan Anette Moldvaer imzalı Kahve Tutkusu adlı kitap iyi bir hediye olacaktır.

5. Bluetooth Kahve Makinesi

Nespresso Prodigio ile kahve demleme deneyimine biraz teknoloji katabilirsiniz. Telefonunuzdaki bluetooth özelliği ile siz daha yataktayken kahvenizi uzaktan demlemeye başlayabilirsiniz. Yani siz tuvalette rutin sosyal medya kontrollerinizi yaparken tek tıkla kahvenizi hazırlayabilirsiniz.

6. Kahve Öğütücü

-SPONSOR REKLAM-

İnsanlar kahve söz konusu olunca oldukça seçici davranabiliyorlar ve her yerde kahve içmekten kaçınıyor olabilirler. O halde geriye tek seçenek kalıyor: Kişinin kendi seçtiği kahve çekirdeklerini alıp öğütmesi. Bunun için de kahve öğütücüye gerek var tabii. Bu bakımdan kahve değirmeni, bir kahve severe verilebilecek en güzel hediyelerden biri olur.

7. Hediye Kartı

Starbucks, Nero, Caribou gibi popüler kahvecilerin hediye kartı hizmeti bulunuyor. Yani bu kahvecilerden bir kart çıkarıp içine 50-100 lira (artık neyse) bakiye yükletip arkadaşınıza hediye edebilirsiniz. Böylece bu kişi canı kahve istediğinde en azından bir süre para ödemek zorunda kalmaz ve her kahve yudumunda sizi güzel duygularla anar… (Özellikle flört ettiğiniz kişiye böyle bir hediye sunmak, hanenize epey artı olarak yansıyacaktır.)

8. Kahve İskambili

Hem kahve hem de iskambil oyunlarını (batak, pişti, 51) seven insanlara yönelik olağanüstü güzellikle bir ürün var sırada. Bildiğimiz iskambil oynamak için kullanılabilecek bu kartların üstünde kahve ve kahve tarihiyle alakalı oldukça bilgilendirici notlar yer alıyor. Hem eğlenmek hem de öğrenmek isteyenler için nefis bir ürün. Fiyatı da 15 dolar civarında.

9. USB ile Isınan Kahve Mug’ı

Termoslar kahveyi bir noktaya kadar sıcak tutabilir, ancak bir süre sonra soğuma kaçınılmazdır. Bu akıllı mug ise USB kablosu sayesinde bilgisayara, powerbank’e ya da prize bağlanarak kahvenizi sıcak tutmanıza imkan sağlıyor. Hele bugün powerbank kullanımı iyiden iyiye arttığı için kahvenizin soğumasına imkan yok. (Eh, tabii soğuk kahve tercih etmiyorsanız…)

10. Kahveli Sabun

Kahve kabuğundan yapılan sabuna bakalım bir de. Cilde oldukça iyi gelen bu sabunla duş alınca güne çivi gibi başlayacağınıza emin olabilirsiniz. Ürünün fiyatı da 9-10 dolar seviyelerinde.

11. Kamera Lensi Görünümlü Kahve Termosu

Son olarak fotoğraf ve kahveyi çok seven kişilere yönelik olarak bir de böyle fotoğraf makinesi lensi görünümlü bir termosumuz var. Özellikle fotoğraf makinesini alıp kendini sokağa ya da doğaya atan fotoğrafçılar, bir süre sonra kahve içmek için mola verme ihtiyacı hissederler. Bu termos sayesinde ise fotoğraf keyfi hiç aksamaya uğramaz.

Daha fazla fikir edinmek için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca oldukça kapsamlı olarak hazırladığımız  Birbirinden Lezzetli 20 Soğuk Kahve Tarifi! başlıklı yazımıza da göz atmanızı isteriz. Gerçi soğuk kahve yaz aylarında sık tüketilir, ancak yine de aklınızın ucunda bulunmasında fayda var. 😀

Emoji Crew olarak herkese kahve dolu bir yeni yıl diliyoruz! ☕

-SPONSOR REKLAM-

Okuduğuna değdi mi?

2 points
Upvote Downvote

Total votes: 2

Upvotes: 2

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar D. Bayram

Ankara, Bilkent, Belgesel, Sigara & Spotify.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

2017 Yılında Spotify’da En Çok Dinlediğin Şarkıyı Keşfetmeye Ne Dersin? 🎵🎧🎵

2017’de Twitter’da En Çok Kimlerin Konuşulduğu Açıklandı