in ,

Emoji Perdede Bu Hafta: Loving Vincent Hakkında Bilinmeyenler 🎨

Resim sanatının önde gelen isimlerinden Vincent Van Gogh‘u bilmeyen yoktur! Bu film ünlü ressamın hayatını kendi eserlerinden yapılan çıkarımlar kullanarak anlatıyor.

Loving Vincent yağlı boya tablolar kullanılarak yapılan ilk animasyon film olarak sinema tarihinde kendine sağlam bir yer buldu. Peki film hakkında detayları biliyor musunuz? İşte Loving Vincent hakkında bilinmeyenler…

1.İlk Resim Animasyon Filmi

Loving Vincent sinema tarihinde önemi bir film oldu çünkü film dünyanın ilk uzun metrajlı resim animasyonu. Van Gogh’un eserlerinden yapılan çıkarımlar üzerine kurgulanan film, ünlü ressamın hayatını anlatıyor.

2.Film İçin 100 Ressam Çalıştı

Filmde toplamda 65 bin resim kare kullanıldı ve bu karelerin yapılması için 100 kişilik büyük bir ressam ekibi çalıştı. Ressamlar tüm karelerde Van Gogh’un tekniklerini kullandı.

3. Filmde 853 Yağlı Boya Tablo Var

loving-vincent

Filmde yer alan 65 kare film için yapılan toplam 853 yağlı boya tablo içerisinden seçildi. Yani film için 100 ressamlık ekip Van Gogh teknikleri kullanarak 853 yeni yağlı boya tablo yaptı.

4. Bir Sineklik Hata

loving-vincent

Amsterdam’da düzenlenen Klik Animasyon Filmleri Festivalinde yapılan gösterim sırasında filmde bulunan yağlı boya tabloların birinin çerçevesine sıkışmış bir sinek fark edildi. Küçük bir sinek filmde bulunan eğlenceli bir detay ve küçük bir hata olarak kayıtlara geçti.

5. Resim Animasyonu Fikri Aslında 70 Yıllık

Arthur C. Clarke

1953’te Arthur C. Clarke bir romanında tamamı el yapımı resimlerden oluşam bir animasyon filmi fikrini ortaya atmıştı ancak bu fikir uzun yıllar sonra Loving Vincent sayesinde hayata geçirilmiş oldu.

6. Film Önce Oyuncularla Çekildi

loving cincent

Filmin yapım aşamasında ilk önce sahneler gerçek oyuncular kullanılarak çekildi. Bu sahneler daha sonra 100 kişilik dev ressam ekibinin yoğun uğraşları sonucu yağlı boya tablolara aktarıldı.

7. Filmin Tamamında Van Gogh Tabloları Esin Kaynağı

van gogh

Filmdeki tüm sahneler, tüm resimler aslında ressamın orijinal tablolarından alıntılar ve çıkarımlar üzerine yapıldı.

8. Filmin Bütçesi 5.5 Milyon Dolar

loving vincent

Büyük bir ekip çalışması sonucu yaklaşık 5 yıl sonunda seyircisiyle buluşan filmin bütçesi yaklaşık olarak 5.5 milyon dolar olarak hesaplandı.

9. Filmde Kullanılan Tablolara Ne Oldu?

loving vincent

Film için özel olarak yapılan 853 tablonun büyük kısmı internet üzerinden satıldı. Kalan tablolar ise özel sanat sergilerinde kendilerine yer buluyor.

Yorum

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Kafasına Mikrodalga Fırın Yapıştıran Genç Ölümden Döndü! Bu Çılgınlığın Sebebi Neydi?

Elon Musk Hakkında Bilinmesi Gereken 10 İlginç Gerçek