in ,

Emoji Perdede Bu Hafta: Ölümlü Dünya Hakkında Bilinmeyenler

Türk sinemasında ve televizyon dünyasında son yıllarda kendini göstermeye başlayan yeni tarzıyla dikkatleri üzerine çeken Ali Atay son filmi Ölümlü Dünya ile seyirci karşısına çıktı.

Film Türk sinemasında çok da alışkın olmadığımız bir tarzla karşımıza çıkıyor. Farklı bir aile komedisi olarak seyircinin beğenisini toplayan Ölümlü Dünya filminin bilinmeyenlerini sizler için araştırdık…

Son Yılların Parlayan Yıldızı Ali Atay

Ali Atay

Leyla ile Mecnun dizisinin Mecnun’u, Masum dizisinin meraklı polisi Ali Atay bu sefer yönetmen koltuğunda seyircinin karşısına çıkıyor. Ünlü sinema, dizi oyuncusu ve yönetmen Ali Atay Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu. İlk olarak İkinci Bahar dizisinde ekranda gördüğümüz oyuncu, Eşref Saati ve Behzat Ç. gibi başarılı yapımlarda rol aldı. Kendine has komedi tarzı ve başarılı oyunculuğuyla izleyicinin gönlünde taht kurmayı başaran Ali Atay, yönetmenlik yolunda da başarılı işler yapmaya devam edecek gibi görünüyor.

Filmin Başarılı Oyuncu Kadrosu Dikkat Çekiyor

Ölümlü dünyanın yönetmeni kadar oyuncuları da ilk bakışta dikkatleri üzerlerine çekmeyi başarıyorlar. Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul, Sarp Apak, İrem Sak, Feyyaz Yiğit Çakmak gibi başarılı bir kadroyu bir araya getiren film değim yerindeyse tadından yenmiyor.

Filmin Çekimleri Bir Buçuk Ayda Tamamlanmış

olumlu dunya

Ölümlü Dünya filminin çekimleri İstanbul’un farklı yerlerinde yapılmış. Filmin çekimleri toplam 1 buçuk ay içerisinde tamamlanmış. Oyuncular çekimler sırasında ne kadar çok eğlendiklerini anlata anlata bitiremiyorlar. Bu kadar başarılı komedi oyuncusu bir arada olunca başka bir şey beklemek olmazdı tabi. Çekimler sırasında ekibi en çok zorlayan ise sıcaklar olmuş. Sarp Apak çekimler sırasında sürekli yemekli sahneler çekmelerine, sürekli tok gezmelerine rağmen sıcaklardan dolayı kilo verdiğini anlatıyor.

Senaryo Beş Kişilik Bir Ekip Tarafından Yazılmış

olumlu dunya

Filmin senaryosunun yazılma hikayesi de filmin hikayesi kadar ilginç. Senaryo için Ali Atay, Aziz Kedi, Feyyaz Yiğit Çakmak, Volkan Sümbül ve Ali Demirel’den oluşan beş kişilik bir ekip bir araya gelmiş. Hikaye oluşturulurken ekip arasında yaşanan tartışmalar işin tuzu biberi olsa da senaryo yazım sürecinin çetin geçtiğini tahmin etmek zor değil.

İrem Sak Ekibe Tesadüfen Dahil Olmuş

İrem Sak

Filmin senaryosunu Sarp Apak’ın düğününe giderken okuyan İrem Sak senaryosu daha ilk seferde çok beğenmiş. Daha sonra ekibe dahil olmayı başaran ünlü oyuncu “Eğer filmde rol alamasaydım çok kıskanırdım” diyerek filme ve ekibe olan beğenisini bir kez daha dile getiriyor.

Finalde Çalan Parça Şaşırtıyor

Boney M imzalı “Rasputin” şarkısı filmin final sahnesinde yer alarak salondan ayrılanların daha da keyiflenmesine olanak sağlıyor.

Bu Film Espri Değil Durum Komedisi Filmi

olumlu dunya

Filmin komik olması espriler üzerinden değil yaşanılan durular üzerinden kurgulanmış. Filmde güldürü ögeleri aslında yaşanılan olaylar, temel yapı taşları espriler değil. Aslında bu durum filmi özgün kılan ve farklı yapan şey. Eğer durum komedisi seviyorsanız Ölümlü Dünya tam sizlik.

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Filmler Gerçek Oluyor! Çin Polisi Suçluları Artık Akıllı Gözlüklerle Yakalayacak 👓

Gişe Görevlisi Paraları Çaldı, Suçu Yılana Attı! 100 Bin Doları Yutan Yılan Aranıyor!