in ,

Maaşıyla Okul Yenileyen, Köy Köy Dolaşan Onur Öğretmen’in İlham Veren Hikayesi 👏🏼

“Geçinmek için değil, gelişim için öğretmenlik yapıyorum.”

Bu sözlerin sahibi Afyonkarahisar’ın İscehisar İlçesi’ne bağlı Karaağaç Merkez İlkokulu’nda öğretmenlik yapan Onur Erdönmez.

Tüm boş vakitlerini ve kendi kişisel birikimini köy okullarını yenilemek ve köy köy dolaşarak çocukların gelişimine destek olmak için harcayan Onur Öğretmen’in hikayesine gelin göz atalım.

O Bir Başka Öğretmen!

Habertürk’de yer alan bir haberle tanıdık Onur Erdönmez’i. Kendisi 10 yıllık öğretmen. Onu meslektaşlarından ayıran ise yaptığı işe olan bağlılığı ve inancı.

Kendi Maaşından Karşılıyor

Hafta içi öğle aralarında ve ders sonrasında sınıfları tadilattan geçirerek yenileyen, eğitim verdiği köy okulunun sınıflarını öğretmen maaşından taksitle aldığı malzemelerle baştan yaratmaya çalışan bir öğretmen o.

Hafta sonları ise köy köy dolaşarak öğrencilerle robotlar ve akıllı arabalar yapıyor

Bir Sınıfın Yenilenmesi İçin 4 Bin TL Gerekiyor

Bir sınıfın yenilenmesi için ortalama 4 bin TL gerektiğini söyleyen Erdönmez, masrafları kendi ve kendi gibi öğretmen olan eşinin maaşıyla karşılamaya çalıştıklarını söylüyor.

“Malzemeleri taksitle alıyorum. Ders aralarında ve sonrasında tadilat yapıyorum. Örneğin son bitirdiğim sınıfta okuma köşesi, müzik bölümü, resim bölümü, zekâoyunları bölümü, Atatürk köşesi, 3 boyutlu kitapların, bilgisayar ve yazıcının olduğu araştırma köşesi bulunuyor”

Masal ve Teknoloji Sınıfı

Büyük bir valizle köy köye dolaşan ve çocukların ufkunu açma hedefiyle yola çıkan Erdönmez, pek çok öğrenciye ilham olmayı başarıyor.

Şu an kendi okuluna masal ve teknoloji sınıfı yapan Erdönmez, pek çok çocuğa eriştiğini söylüyor.

Eşekli Kütüphaneci Gitti, Köy Robotçusu Onur Geldi!

“Büyük bir valizim var. İçinde çipler, sensörler, kartonlar var. Valizi arabama yükleyerek köy köy dolaşıyorum. Eskiden eşekli kütüphaneci vardı. Şimdi de köy robotçusu Onur.”

Hedefim 800 Köy Çocuğuna Ulaşmak

“Öğrencilerle robotlar, akıllı arabalar yapıyoruz. Sonrasında gitar çalıp masallar okuyoruz. Bana notlar yazıyorlar, ben de onlara belge veriyorum. Sene sonuna kadar 800 köy çocuğuna ulaşmayı hedefliyorum”

“Ben geçim için değil, gelişim için öğretmenlik yapıyorum”

2 çocuk babası olan, ancak aslında yüzlerce köy çocuğuna sahip çıkan Onur Öğretmen’e bizler de koca bir alkış yolluyoruz. Umarız her şey gönlünüzce olur!

Okuduğuna değdi mi?

2 points
Upvote Downvote

Total votes: 2

Upvotes: 2

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Defne Yaman

1991 yazında oldukça sıcak bir günde İzmir’de doğdu. Üniversite uğruna geldiği Ankara’da çakılıp kalmış olsa da halinden mutlu. Bir yandan hayatta en sevdiği şeylerden biri olan yazı yazmaya “Emoji” çatısı altında devam ederek “Editör” koltuğunda otururken, bir yandan da akademik işler peşinde koşuyor.☺️

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

Panik Atak Nedir? Belirtileri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir?

Panik Atak Nedir? Belirtileri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir?

Emoji Perdede Bu Hafta: Black Panther Hakkında Bilinmeyenler