in ,

Yok Artık! Minnoş Asabi Cool

Patlıcan Moru Saç Rengi Kimler Tarafından Tercih Edilmeli?

Patlıcan moru saç rengi gençler arasında gün geçtikte daha da popüler olmaya başladı. Peki biz de bu popüler akıma katılmak istiyorsak nelere dikkat etmeliyiz? Örneğin bir çok kadın kendi saç modelinden ve kendi ten renginden dolayı saçını bu renge boyamaya çekiniyor; fakat kadınların kaçırdıkları bir nokta var. Bu nokta patlıcan moru saç rengi denilince tek bir ton ve tek bir yöntemin akıllara geliyor olması. Bir anda da vazgeçiyorlar. Öncelikle saçımızı patlıcan moruna boyatmak istiyorsak, çok çabuk akacağını kabul etmeliyiz. Anlayacağınız parlak çarpıcı mor hızlı bir şekilde akacak ve soluk bir görünüme dönüşecektir. Bu yüzden yeniden ve yeniden boyatmak durumunda kalacaksınız. Bütün bunları göz önünde bulundurarak siz de fark edeceksiniz ki patlıcan moru saç rengine sahip olmak size ciddi bir maliyete neden olacaktır.

Patlıcan Moru Saç Rengi çabuk akar ve pahalı olur

Maliyet konusu zihninizde çözüme ulaşabiliyorsa internette sıklıkla karşılaşılan bir konuya parmak basmak istiyorum. O da sürekli insanların ‘beyaz tenlilere renkli saç hiç yakışmaz!’ ya da ‘esmer tenlilere çok iyi gider’ tarzı  söylemler ile sizi manipüle etmeye çalışıyor olmaları. Bunların hiç birine kulak asmayın, çünkü bu tarz söylemler bizleri bir kalıba sıkıştırmaktan başka bir işe yaramıyor ve kendi arzularımızdan uzaklaştırıyor. Bunu ispatlamak adına patlıcan moru saç rengi tercih etmiş ve bunu kendine yakıştırmış farklı ten rengine sahip kadınların fotoğraflarıyla bunu göstereceğim.

Mor Saç Modasının Başlangıcı

İnsanların patlıcan moru saç rengini ilk kullandığı zamanlardan bir örnekle başlamak istiyorum. O da 1970 senesinde çekilmiş bir Amerikan televizyon dizisi olan UFO… İlk kez bu dizide kullanılan, bir uzay makinasında yaşayan kadınların saçlarının mor olmasıyla başlayan ve akabinde bir çok bilim kurgu filmlerinde de süre gelen patlıcan moru saç rengi kullanımı bu şekilde yayılmıştır.

Patlıcan Moru Saç Rengi öncelikle bilim kurgu filmlerinde öne çıktı

Gördüğünüz gibi buradaki kadınlar beyaz tenli ve hepsine de patlıcan moru çok yakışmıştı. Şimdi de esmer tenli kadınların fotoğraflarına bir göz atalım.

Patlıcan Moru Saç Rengi siyahi kadın

Burada da patlıcan moru saçın esmer tenli insanlara ne kadar yakıştığını görebiliyoruz. Bunu tercih eden kadınlar olarak, sosyal medya olsun ya da diğer camialar olsun bizi köşeye sıkıştırmaya çalışanlara ve tek tipleştirmeye çalışanlara karşı durabiliriz. Benim sizlere önerim düşünmeniz gereken tek şey bunu yapmayı gerçekten isteyip istemediğinizdir.

Kumral Tenli ve Patlıcan Moru Saç Rengi çok yakışmış

Bir ton açık ten rengine sahip başka bir kadında da görüldüğü gibi patlıcan moru çok yakışmış. Yani esmeri sarışını kumralı fark etmiyor, kafanıza koyduysanız patlıcan mor rengini en zor kısım tamamlanmış oluyor. Ayrıca makyajınızı nasıl yaptığınız da bu saç renginde çok önemli. Bunu da aklınızdan çıkarmamalısınız.

Güzel akmış patlıcan moru saç rengi iki farklı kadın

Evet, kabul ediyorum akmış hali de çok güzel fakat koyu renkli saçlı kadınların unutmaması gereken bir konu var. O da saçlarınızın patlıcan morunu tutabilmesi için öncelikle iki kat ya da üç kat açtırmanız gerekecek ve bu süreç de saçları çok fazla yıpratan bir süreç olduğu için saçlarınızı kaybetme ihtimalini de göze almış oluyorsunuz maalesef ki.

Patlıcan Moru Saç Rengi akınca bu hale dönüşebilir

Benden size son bir tavsiye; sonunuzun böyle olmasını istemiyorsanız, saçlarınızı sürekli boyamaktansa mesela bir yıl boyalı bir halde durup ikinci yıl saçlarınızın kendiliğinden uzamasını bekleyebilirsiniz. Farkındayım, o zaman da saç renklerinin geçişleri çok belirgin oluyor ancak kuaförler böyle durumlarda sadece renk geçişlerini biraz daha yumuşatarak saçların uzama sürecindeki kötü görüntüyü yok edebiliyorlar. Bu saç rengi seçilirken dikkat edilmesi gereken başka bir kriter aklınızda varsa, paylaşmanızı bekliyorum.

Okuduğuna değdi mi?

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 5

Upvotes: 3

Upvotes percentage: 60.000000%

Downvotes: 2

Downvotes percentage: 40.000000%

Yorumlar

Yorum Bırak
  1. Bu renleri kullanmayı seviyorum herkesin kullandığı sıradan renkler bana uygun değil sadece saçlarım sürekli değişiklik ve farklı renkler sebebi ile çok fazla yıpranıyor bazen hafif yanıklar oluyor zaten her zaman kazık gibi ve tiftik saçlarım vardı sürekli benim gibi boya yaptıran bir arkadaşım doğal keratin önerdi saçlarında yanık ve yıpranmalar olmuyordu onun bende denemek için aldım patentli olandan saçlarım yumuşacık ve yıpranmalar kalmadı artık rahat rahat istediğim renk ve şekilde kullanabilirim yıpranma veya sertlik olmadan.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

Baltık Ülkeleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Baltık Ülkeleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Japonlar Selfie Arkadaşı Kiralama Hizmeti Sunuyor

Japonlar Selfie Arkadaşı Kiralama Hizmeti Sunuyor