in ,

Pazar Köşesi ( 29 Mayıs-4 Haziran 2017)

Emoji crew olarak gündemin nabzını tutmak, en farklı, en merak edilen soruları cevaplamak bizim işimiz. Hadi gelin bu hafta neler olmuş, neleri kaçırmışsınız hep birlikte göz atalım.

Dünya Gündemi

Dünyanın dört bir yanında ilgi uyandıran olaylar emoji yorumlamasıyla karşınızda.

Bir Kavanoz Temiz Hava Satın Alır Mıydınız?

kavanoz temiz hava vitality

Temiz hava almak için ne kadar para ödersiniz? Ya da hava alabilmek için para öder miydiniz? Peki ya bu hava taze Kanada havasıysa? İşte karşınızda yepyeni bir iş dalı; temiz hava ihracatı ve ithalatı! Kanadalı Vitality Air isimli şirket tüm dünyaya kavanoz kavanoz temiz hava satıyor. Hem de satışları gayet iyi gidiyor

2017 Cannes Film Festivali Ödülleri

cannes film festivali fatih akın

2017 Cannes Film Festivali bu yıl da birbirinden başarılı yapımlara ev sahipliği yaptı. Pek çok başarılı yapım ve oyuncunun da ödüllendirildiği törene damgasını vuran isim ise Fatih Akın’ın “İn The Fade/Solgun” filmi ve filmin başrolünde oynayan Diane Kruger damga vurdu.

Obez Maymun ve Koca Göbeğinin Hikayesi

taylandlı obez maymun

Tayland’da yaşayan Şişman Amca lakaplı bu maymun görenleri şaşkına çeviriyor.Sürekli olarak bölgeye gelen turistlerini çalan bu maymunun kilosu olması gerekenin tam iki katı. Kocaman göbeği, devamlı oturan ve yemek yiyen halleriyle görenleri şaşırtan obez maymun ve kilo vermek uğruna atlattığı badireler ise daha da şaşırtıcı.

Microsoft Dünyanın En Sessiz Odasını İnşa Etti!

Microsoft Dünyanın En Sessiz Odasını Yapt

Microsoft tarafında inşa edilen oda o kadar sessizki insanın kendi kemik seslerini duyması bile mümkün. Dünyanın en sessiz odası, Microsoft’un laboratuvarının da bulunduğu Washington’daki merkezinde özel olarak inşa edilmiş. Odanın inşaa edilmesinin sebebi ise geleceğin en iddialı teknolojilerinin bu odada geliştiriliyor olması. 2015 yılında -20.6 desibel ile dünyanın en sessiz yeri unvanını kazanan oda ünvanının hakkını sonuna kadar veriyor.

Henüz 10 Yaşındaki Piyano Dehası Mert İsveç’i Salladı

piyano dahisi mert hakan şeker

Mert Hakan Şeker… Henüz 10 yaşında ancak başarısıyla her duyanı şaşırtıyor. Piyano dâhisi olarak nitelenen 10 yaşındaki Mert Hakan Şeker, İsveç’in başkentinde düzenlenen 6. Stockholm Uluslararası Müzik Yarışması’nda birincilik elde ederek büyük bir başarıya imza attı. Mert Daha önce Almanya’da düzenlenen Baden-Württemberg Uluslararası Müzik Yarışması’nda (International Competition Musical Fireworks Baden- Württemberg) da  da birincilik elde etmişti.

NASA Güneş’e Uzay Aracı Gönderiyor ☀️

NASA Güneş'e Uzay Aracı Gönderiyor

Güneşe yolculuk başlıyor! Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Güneş’e düzenlenecek tarihi bir görevi imza atacaklarını duyurdu. Yapılan açıklamada ‘Parker Solar Probe’ isimli uzay aracının, Güneş’in atmosferine girecek olan ilk insan yapımı nesne olacağı detayına yer verildi.

Dünyanın En İyi 12 Üniversitesinden Kabul Alan Mustafa Gururlandırdı!

mustafa omer gül dünyanın en iyi 12 üniversitesinden kabul

Harvard’ı %100 bursla kazanan Nil Çakırca‘dan sonra, dünyanın en iyi 12 üniversitesinden kabul alan Mustafa Ömer Gül’le göğsümüz bir defa daha kabardı. Aralarında Harvard, Colombia, Ucla gibi üniversitelerin yer aldığı dünyanı en iyi 12 üniversitesinden de üniversite öğrenimi için kabul alan Mustafa’nın tercihi ise Stanford Üniversitesi oldu. Dünya çapında milyonlarca öğrencinin hayallerini süsleyen üniversitelerden kabul alan Mustafa’nın hikayesini sizler için derledik.

Skype, Snapchat Güncellemeleriyle Geri Dönüyor

İnternet üzerinden ücretsiz bir şekilde görüntülü, sesli konuşma ve mesajlaşma uygulamalarından bir ilk olan ve dünyanın en yaygın kullanılan uygulamalarından olan Skype yepyeni güncelemelerle karşımızda. Üstelik niyeti yeni çağ uygulamalarına ayak uydurmak! Yeni nesil sosyal medya platformlarına ayak uydurmak için yola koyulan Skype’ın kendine örnek aldığı uygulama ise Snapchat.

Araştırmalara Göre Herkesin 13 Sırrı Var

sır tutan çocuklar

ABD’de yapılan bir araştırma ile sır tutma davranışın “sırları” çözülmeye çalışılıyor. Bir grup psikologlar tarafından sır tutmanın insan davranışları üzerindeki etkisini anlayabilmek için yürütülen çalışmada 13bin sır incelendi. 2000 kişiyle yapılan çalışmanın sonuçlarına göre bir insan ortalama 13 adet sır tutuyor ve bunların en az 5’ini kimseyle paylaşmıyorlar.

Emoji Gündemi

Tüm hafta bizler de sizlere daha iyi içerikler hazırlamak için çalıştık ve bakın ortaya neler çıktı!

Stres Çarkı Çılgınlığı

herkesin elindeki oyuncak: stres çarkı

Son dönemlerde öyle bir oyuncak var ki tüm sıkıntılarınıza, stresinize çare olduğunu iddia ediyor. Bazıları ona ‘modern tespih’ diyor bazıları yeni nesil stres topu; ama, o ahtapotvari oyuncağın adı: stres çarkı. Herkesin konuştuğu bu tuhaf oyuncak hakkında kafanızda çok soru işareti olduğu biliyoruz. Gelin hep birlikte A’dan Z’ye stres çarkı hakkındaki tüm sorulara birlikte cevap verelim.

Kısa Film Rehberi

Kısa Film Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Kısa film çekmeye merak saldınız mı hiç? Ya da çektiğiniz kısa filmlerin daha başarılı olmasını mı arzuluyorsunuz? Kısa film çekmek çoğu zaman amatör uğraşı olarak bilinir, ancak kısa film başlı başına bir sanat formudur desek abartmış olmayız. Yani hem amatör hem de profesyonel olarak kısa film çekilebilir. Bizler de sizin için A’dan Z’ye bir kısa film rehberi hazırladık.

Su Kaplumbağalarının Gizemli Dünyası

Akvaryumlarımızdaki en sessiz misafirlerimizi sizce ne kadar tanıyoruz? İki güne bir suyunu değiştirdiğimiz küçük su kaplumbağasının dünyası sandığımızdan çok daha değişik ve eğlenceli aslında!

Siyam Kedisi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Kedilerden hemen herkes hoşlanır, ama siyam kedisi bir başkadır. Bu muhteşem varlıklar hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız siyam kedisi yazımıza göz atmanızı öneririz. 😉

Stalklamak Nedir, Ne Değildir?

Stalk Kavramı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey - stalk capsleri

Stalk, stalker, stalklamak… Bu kavramları özellikle son yıllarda çok daha sık duyar olduk. Stalklamak eyleminin sadece internet üzerinden yapılan bir eylem olduğunu sandığımız için olabilir mi? Yani sosyal medyanın büyük bir hızla hayatlarımıza girmesiyle birlikte stalk da sık kullandığımız bir kavram oluverdi. Ancak stalk, hoşlanılan kişinin sosyal medya hesaplarını “çaktırmadan” izlemekten çok daha farklı bir şey. Diğer bir deyişle ne kadar masumane gözükse de son derece korkunç durumlara da sebebiyet veriyor stalklamak.

En Eğlenceli Okul Öncesi Deneyler

kolayca yapabileceğiniz okul öncesi deneyler

Yeni nesil çocuklar artık deneyleri sadece fen bilgisi derslerinde deneyimlemiyorlar! Okulun tozunu yutmadan önce evde yapabilecekleri birbirinden eğlenceli ve öğretici okul öncesi deneyler sayesinde, hem okul fikrine daha kolay alışan çocuklar hem de sıkılmadan bir şeyler öğrenebiliyor.  O halde çocukların renkli dünyasına bizi yaklaştıran, yapımı oldukça kolay ve bir o kadar eğlenceli okul öncesi deneylere hep birlikte göz atalım!

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Stalk Kavramı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Her Üç Öğrenciden Biri Zorbalıkla Karşı Karşıya