in

Uzak Mesafe İlişkisi Yürütmek İsteyenlere Faydalı 10 Tavsiye

Pek çok insan uzak mesafe ilişkisi söz konusu olunca çekimser davranır. Arkadaşlar ve aile üyeleri uzak mesafe ilişkisinin sona ermeye mahkum olduğunu iddia eder genelde.

Uzak mesafe ilişkisi kolay demiyoruz elbette, aradaki mesafe pek çok şeyi imkansız hale getirebilir. Yalnızlık, kıskançlık gibi durumlar da işin içine girince her şey daha da katlanılamaz olabilir.

Ancak yine de uzak mesafe ilişkisini yürütmek için yapabileceğiniz birçok faydalı yöntem bulunuyor. Bu sürecin zor olduğunu kabul etmekle birlikte “imkansız” olduğuna dair söylenenlere kulak asmamanızı öneriyoruz.

Her An Her Saniye Konuşmak Zorunda Değilsiniz

Her an her saniye konuşmak, mesajlaşmak zorunda değilsiniz. Ayrı şehirlerdeki iki insanın ilişki yürütebilmek için günün 10 saatini telefonda geçirmesine gerek yoktur. “Madem aramızda mesafe var, o zaman durumu telefonlaşarak kapatalım” düşüncesi pek de doğru değildir. Eskilerin dediği gibi “Fazla muhabbet tez ayrılık getirir.” Amiyane tabirle cıvık cıvık bir iletişim alışkanlığı iki tarafı da yorar ve bu yorgunluk ilişkiye de yorgunluk katar. Günde birkaç saat konuşmak, gece yatmadan video görüşmesi yapmak, gün içinde gördüğünüz keyifli bir durumun fotoğrafını atıp üstüne goygoy yapmak bu işin olurudur.

Durumu Fırsat Olarak Değerlendirin

Eğer gelecekte birlikte yaşamak istiyorsanız, öncelikle ayrı yaşamanın nasıl bir şey olduğunu deneyimlemelisiniz. Uzak mesafe ilişkisini bir tür deneyim olarak görün. Çin atasözünde dendiği gibi gerçek altın ateşten korkmaz. Mesafelerin sizi ayırdığını düşünmek yerine bu tecrübenin sevginizi güçlendireceğine inanmalısınız. Birlikte olup da ayrı dünyalarda olmaktansa ayrı dünyalarda olup duygusal olarak birlikte olmak daha değerlidir. Bir süreliğine tabii ki…

Beklentilerinizi İyi Yönetin

Bu ilişki sürecinde birbirinizden ne beklediğinizi net şekilde ortaya koymalısınız. Örneğin birbirinizin başka erkek/kadınlarla konsere, sinemaya gitmesini istemiyorsanız bunu belirtin. Neleri istediğinizi ve neleri istemediğinizi birbirinize açık bir şekilde söyleyin. Şeffaflık bir ilişkinin, hele de uzak mesafe ilişkisinin temel direğidir.

İletişimde Yaratıcı Olun

Sabahları “günaydın”, geceleri “iyi geceler” zaten bu işin olmazsa olmazı. Ancak gün içinde yaptığınız şeyleri birbirinize bir oyun şeklinde gönderebilirsiniz. Ses kaydı, video, fotoğraf gibi şeylerden yararlanın. İletişime özen gösterin. İletişime özen göstermek karşı tarafa sevildiğini ve önemsendiğini hissettirir.

Tehlikeli Durumlardan Kaçının

Eğer gece bir grup arkadaşınızla club’a ya da içmeye gidiyorsanız partneriniz bu durumdan pek de hoşnut olmayacaktır! Böyle bir durumda ya bir şey söylemeyeceksiniz ya da daha önceden haber verip onu ikna edeceksiniz. Yani ya önceden söyleyin ya da hiçbir şeyden bahsetmeyin. Yarım yamalak bir açıklama karşı tarafta gereksiz şüphelerin oluşmasına neden olabilir.

Ayrıca partneriniz başka bir şehir ya da ülkedeyken siz de bir nevi “yalnız” sayılırsınız. Sizle kesişen, flört eden kişiler olabilir. Kendinizi “Ben asla öyle bir şey yapmam.” diye kandırmayın. Kalbinize uyarsanız yanılabilirsiniz, aynı zamanda akıl ve mantığınızı da dinlemelisiniz.

Benzer Şeyler Yapın

Birlikte aynı oyunu oynayın. Netflix’ten aynı diziyi izleyin. Skype görüşmesi yaparken birlikte şarkı söyleyin. Birlikte video-yürüyüşe çıkın. Amazon’da birlikte alışverişe çıkın. Aynı kitabı okuyup sonrasında telefonda kitap hakkında muhabbet edin. Olabildiğince çok ortak şey yapın ki konuşacak şeyiniz olsun. Bu sadece uzak mesafe ilişkisi için de değildir. Her türlü ilişki de konuşacak malzeme lazımdır. Aksi halde “cicim ayları” bittikten sonra konuşacak hiçbir şeyinizin olmadığını fark edebilirsiniz. (Ki böyle ilişkiler maalesef bitmeye yazgılıdır.)

Dürüstlük Şart

Korkularınız, endişeleriniz, mutsuzluklarınız hakkında karşı tarafla konuşun. Duygularınızı ne kadar saklamaya çalışırsanız çalışın, bir süre sonra ortaya çıkacaktır. Her şeyle tek başınıza mücadele etmeye çalışmayın. Açık ve net olun. Sorunlar derinleşmeden müdahale edilirse geri dönüş kolaydır, ancak “kangren” olana kadar beklerseniz maalesef geri dönüş yoktur.

Birbirinizin Programını Bilin

Partnerinizin gün içinde ne yaptığını bilmeniz yararlı olacaktır. Yani yarım saat içinde 3 kez aramanıza rağmen telefonu açmadıysa hemen kara düşüncelere dalmak mantıksız olacaktır. Belki bir iş görüşmesinin tam ortasında belki de sınavdadır o esnada. Bu bakımdan geceleri partnerinizle konuşurken ertesi gün neler yapacağını ve neler yapacağınızı belirtmeniz çok iyi olacaktır. Özellikle farklı zaman dilimlerinde yaşıyorsanız buna daha çok dikkat etmeniz gerekir. Türkiye’de öğle 13 iken Los Angeles’ta saat gece 3’tür örneğin.

Sexting İş Yapar

Cinsel tansiyon, uzak mesafe ilişkisinin en zor hususlarından biridir. Ayrı düşen iki kişiyi birbirine bağlayan çimento, cinsel arzudur diyebiliriz rahatlıkla. Cinsellik hem biyolojik hem de duygusal bir gereksinim olduğu için birbirinizi kışkırtacak şekilde yazışabilir, konuşabilirsiniz. Birbirinizi provoke etmek, uzak mesafe ilişkilerini katlanır kılacaktır.

Düzenli Görüşme Şart!

Uzak mesafe ilişkisini ayakta tutan şey düzenli görüşmelerdir. İki taraf da ayda, üç ayda, belki de yılda bir görüştüğü için buluşmalar inanılmaz yoğun geçer. Bu nedenle bütçeniz elverdiğince sevgilinizle görüşmeye çalışın. Resmi tatilleri önceden takip ederek biletlerinizi önceden alın. Böylece uzak mesafe ilişkilerine ağır bir yük bindiren yolculuk masraflarını da minimize etmiş olursunuz.

Bu görüşmelerde bir ritüeliniz de olsun. İlk gece güzel bir restoranda yemek yemek, evde zaman geçirmek gibi şeyler idealdir. Ayrıca buluştuğunuz zaman da farklı yerlere baş başa tatile gidebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK BENZER YAZILARIMIZ

⇒ Askerlik Sürecinde İlişki Sürdürme Yöntemleri

⇒ Uzak Mesafe İlişkileri Konu Edinmiş 10 Etkileyici Film

⇒ Kissenger ile Uzaklardaki Sevgiliyle Öpüşmek Mümkün

⇒ Duygusal İlişkilerde Emoji Kullanım Rehberi

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Hayata ve Bilime Dair Olağanüstü Nikola Tesla Sözleri

Emoji Perdede Bu Hafta: Avengers: Infinity War Hakkında Bilinmeyenler