in ,

Minnoş

Yılbaşında Vizesiz Gidebileceğiniz 10 Ülke ❄️⛄️❄️

-SPONSOR REKLAM-

Vize alım süreçleri sıkıntılı olsa da, pasaportumuz ile vizesiz girebileceğimiz ülkelerin sayısı oldukça fazla. Yılbaşı yaklaşırken, yeni yıla yurtdışında ve vize süreçlerine tabi olmadan girebileceğiniz ülkeleri derledik.

1. Güney Afrika Cumhuriyeti

vizesiz cape town

Cape Town’da havai fişek gösterileri

Yılbaşına Güney Yarımküre’de girmek mükemmel olmaz mıydı? Johannesburg ve Cape Town’da birbirinden ilginç yılbaşı kutlamaları düzenleniyor. Her yıl Cape Town Victoria & Alfred Waterfront’ta karnaval tadında müzik ve dans performansları düzenleniyor ve yiyecek-içecek standları kuruluyor; Cape Townlular yeni yıla sokakta hep birlikte eğlenerek giriyor. Johannesburg’da ise bu yıl 30-31 Aralık’ta, daha önce Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Japonya’da düzenlenmiş Afropunk Festivali düzenlenecek.

2. Gürcistan

vizesiz iblis

Gitmek için pasaporta bile ihtiyaç duymayacağınız, kimlik kartınız ile giriş yapabileceğiniz Gürcistan-Tiflis’te her yıl yeni yıl coşkuyla kutlanıyor. Bu yıl kutlamalar 25 Aralık’ta başlıyor ve 2 Ocak 2018’e kadar sürecek.

3. Meksika, Arjantin, Brezilya, Uruguay, Paraguay, Şili, Ekvador, Panama, Peru

vizesiz meksika

Meksika’da yılbaşı kutlamaları

Türkiye Cumhuriyeti pasaportu ile Latin Amerika ülkelerinin çoğuna vizesiz girilebiliyor. Gündüz denize girip, akşam yılbaşı kutlamak ise oldukça havalı olmalı; zira yılbaşı denilince aklımıza hep kar, kış ve soğuk havalar gelir.

4. Japonya ve Güney Kore Cumhuriyeti

vizesiz tokyo

Yılbaşı için geri sayımınızı Tokyo’da ya da Seul’da yapmaya hayır diyebileceğinizi düşünmüyoruz; çünkü Japonya ve Güney Kore Cumhuriyeti yeni yıla ilk giren ülkeler arasında.

5. Makedonya

vizesiz üsküp

-SPONSOR REKLAM-

Ortak tarihi bir geçmişimiz de bulununan Makedonya, vizesiz girebileceğimiz ülkelerden. Üsküp’te yılbaşını sokaklarda kutlayabileceğiniz gibi, otellerde ve gece klüplerinde de birbirinden renkli etkinlikler düzenlenecek.

6. Ukrayna

vizesiz kiev

Kiev’de kurulan devasa yılbaşı ağacı

Türk turistler tarafından oldukça rağbet gören Ukrayna, yılbaşı için de ekonomik bir seçenek. Eğer bütçeniz kısıtlı ise yeme-içmenin ve ulaşımın oldukça uygun fiyatlı olduğu Lviv’i, daha lüks bir eğlence arıyorsanız Kiev’i öneriyoruz.

7. Endonezya

vizesiz jakarta

Kültürümüze göre oldukça farklılık gösteren Endonezya’da yeni yıla girmek ve sevdiklerinizi kucaklamak oldukça keyifli olmalı. Her yıl başkent Cakarta’da rengarenk yılbaşı kutlamaları düzenleniyor; halk gece yarısına yaklaşırken Ulusal Anıt’ın etrafında toplanıyor ve geri sayıma başlıyor.

8. Fas

vizesiz fas

Yılbaşı kutlamaları için Kazablanka’dan ziyade Marakeş’i tercih etmelisiniz. Normal zamanlarda pazar yeri olarak kullanılan Jemma al Fna Meydanı’ndaki çoşkulu kutlamalar sizi bekliyor.

9. Mısır

Herhangi bir vize sürecine tabi tutulmadan, havayolu ile girişte yaklaşık 30 USD ödeyerek giriş yapabileceğiniz Mısır’da Giza Piramitleri arasında dolaşarak veya oryantal dansları izleyerek yeni yıla girebilirsiniz.

10. Seyşeller

vizesiz seyseller

Her ne kadar bu aralar Şeyseller iklimi itibariyle yağış alsa da, kim o egzotik otellerin sahillerinde, ayaklarını suya sallandırarak yeni yıla girmek istemez?

Eğer vizem var, bana daha çok seçenek lazım diyorsanız, sizi “Yılbaşı Kutlamak İçin “15” Muhteşem Yer ❄️☃️❄️” yazımıza alalım.

-SPONSOR REKLAM-

Okuduğuna değdi mi?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 2

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 50.000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 50.000000%

Yazar Ebru

22 yıldır yazan, düşünen, hisseden, gezen. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ve Sivil Havacılık öğrencisi, gözü her zaman göklerde.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

Bu Fotoğraflara Gülmekten Öleceksiniz! İşte 2017’nin En Komik Hayvan Fotoğrafları! 😄

Emoji Test: Aşık Olmaktan Korkuyor Musunuz? 😱❤️😱