in

Dünyanın En Popüler Şehirleri Belli Oldu 🌆

Uçak biletleri ucuzladıkça, Instagram bilmediğimiz yerleri gözlerimizin önüne serdikçe daha fazla gezer, daha fazla merak eder olduk.

Peki sizce dünyanın en çok popüler ziyaret noktaları nereler?

Şimdi 10’dan geriye doğru giderek dünyanın en kalabalık turistik noktalarını birlikte keşfedeceğiz.

10.İstanbul- Türkiye

Günlük ziyaretçi sayısı: 9.24 milyon

Son yıllarda Türkiye’de yaşanan tüm terör eylemlerine rağmen, İstanbul dünyanın gözbebeği noktalarından biri olmaya devam ediyor. Kent, tarihi mimarisi, müzeleri, Boğaz manzarası, muhteşem butikleri ve yaratıcı restoranları ile ziyaretçilerini çekmeye devam ediyor. İstanbul’un dünyanın en çok ziyaret edilen 10. noktası olmasında yemeklerin de büyük etkisi olmalı ki, ziyaretçilerin harcalamalarının %33.6’sını gıda harcamaları oluşturuyor.

9.Kuala Lumpur- Malezya

Günlük ziyaretçi sayısı: 12.08 milyon

Dünyanın en iyi sokak gıdalarını barındıran şehir, dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerin uğrak noktası. Hem iş hem de eğlence durağı olan Kuala Lumpur özellikle balayı tatillerinin sevilen noktalarından biri.

Eğer bu şehre gitmek gibi bir planınız varsa, mevsime dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

8.New York- Amerika Birleşik Devletleri

Günlük ziyaretçi sayısı: 12.36 milyon

Queens’in dünya mutfağından, Midtown’un gökdelen otellerine kadar birbirinden farklı pek çok rengi bir arada bulunduran New York dünyanın en popüler noktaları arasında yer alıyor. Dünyanın en enerjik şehri olan New York, sadece 2016 yılında 17.02 milyar doların harcandığı bir şehir olma ünvanını da elinde bulunduruyor.

7.Seol- Güney Kore

Günlük ziyaretçi sayısı: 12.44 milyon

Seul dünyanın moda ve güzellik başkentlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Gezici Spa merkezleri ve yerel satıcılarıyla göze çarpan şehir dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerini ağırlıyor. Turistlerin %56,5’nin alışveriş çılgınına döndüğü şehri ziyaret ederken yanınıza bir miktar alışveriş bütçesi almanızı tavsiye ederiz.

6.Tokyo- Japonya

Günlük ziyaretçi sayısı: 12.51 milyon

Yeni hava rotaları, müze açılışları ve 2020 Yaz Olimpiyatları’na özel yapılan hazırlıklar sayesinde, dünyanın en popüler  şehirleri arasına girmeyi başarmış bir şehir Tokyo.

5.Singapur

Günlük ziyaretçi sayısı: 13.45 milyon

Singapur, dünyanın en iyi havalimanına ve en cazibeli otellerine sahip bir ülke. Dünyanın dört bir yanından turisti ağırlayan bu nokta uzun yıllardır gözde bir turistik lokasyon. Her geçen gün ziyaretçi sayısı artan şehrin hem kültürü hem de yemekleriyle dikkat çektiğini de belirtmek şart.

4.Dubai- Birleşik Arap Emirlikleri

Günlük ziyaretçi sayısı: 16.01 milyon

Dubai asla kendini aşmaya çalışmayı bırakmayacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz yıl içinde, şehir Venedik’in minyatür bir kopyasını yapacağını, uçan taksiler ve iki yeni yapay ada için planlara ev sahipliği yapacağını açıkladı. Anlaşılan Dubai her türlü lüksü arayan ziyaretçileri ağırlamaya devam edecek.

3.Paris-Fransa

Günlük ziyaretçi sayısı: 16.13 milyon

Fransa’nın başkentinin cazibesine direnmek neredeyse imkansızdır.

Şık alışveriş lokasyonları, ışıl ışıl caddeleri ve eşsiz restoranları ile tanınan şehir, aynı zamanda gerçek bir sanat başkenti.

2.Londra- Birleşik Krallık

Günlük ziyaretçi sayısı: 20.01 milyon

Londra’da yapılacak çok şey var, üstelik bir defa gelen bir defa daha geleceğine dair kendine söz veriyor bu şehirde. Gelişmiş sosyal hizmetleri, Kraliyet ailesiyle gündemden düşmeyen magazin bombaları ve eşsiz tarihi dokusuyla her yıl milyonlarca turisti ağırlıyor bu şehir.

1.Bankong- Tayland

Günlük ziyaretçi sayısı: 20.19 milyon

İşte gerçek bir kültür noktası. Tarihi, kültürü, inançları ve tüm renkleriyle dünyanın en popüler noktası olan Bankong, ülkemizde de çok sık tercih edilen bir ziyaret noktası. Sizleri baştan uyaralım; nemden hoşlanmıyorsanız Bankong’a giderken önleminizi almanız şart.

Yazıda kullanılan rakamlar cntraveler.com’dan alınmıştır.

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Vücudumuzun Yarısını Başka Canlılarla Paylaştığımızı Biliyor Muydunuz?

Dünyayı Değiştirecek Fikirler Yarışıyor! İşte O 10 Mükemmel Fikir 💡