in

En İyi 5 Filtre Kahve Markası: Fiyat/Lezzet Karşılaştırması

En iyi filtre kahve markasının hangisi olduğuna karar verebilmek için bu konu hakkında bir dizi araştırma yapmak gerekiyor. Çünkü ilgilendiğiniz filtre kahvenin lezzeti, fiyatı ya da teslimat süreçleri gibi bazı temel noktalar, satın alma eylemini önemli ölçüde etkiliyor.

Bu doğrultuda biz de sosyal içerik platformu Emoji ailesi olarak fiyatı ile bütçenize, lezzeti ile de damak zevkinize en çok uyacağını düşündüğümüz en iyi filtre kahve markalarını derleyerek fiyat/ lezzet karşılaştırmalarını yaptık.

Yazımızı okumaya devam ederek kahve tutkunlarının radarındaki en iyi filtre kahve markalarının hangileri olduğunu öğrenebilir, fiyat politikalarını ve lezzet özelliklerini inceleyerek bu markaları daha yakından tanıyabilirsiniz.

A’dan Z’ye En İyi Filtre Kahve Markaları

İşte en iyi filtre kahve hangisi karar vermekte zorlanan kahve severler için kahve sektörünün en çok tercih edilen filtre kahve markaları!

1. Jacobs Coffee
2. Kahve Dünyası
3. Mocaco Coffee
4. Starbucks
5. Tchibo

1. Jacobs Coffee

en iyi kahve markalarından jacobs coffee logosu

 

Eğer uzun yıllardan beri kahve tüketiyorsanız Alman menşeili Jacobs Coffee’nin farklı damak zevklerine uygun birçok kahve çeşidi sunan, popüler bir kahve markası olduğunu zaten biliyorsunuzdur.

Ürün Seçeneği: Ürünlerini pek çok kişinin tercih etmesi ile en iyi filtre kahve markalarından biri olarak gösterilen Jacobs Coffee’nin en ünlü filtre kahvesi ise Jacobs Monarch Filtre Kahve.

Öte yandan markanın ürün gamında daha pek çok farklı filtre kahve çeşidi bulunuyor.

Ürün Lezzeti: Jacobs Coffee, kahve alıcılarına filtre kahvelerinde en kaliteli kahve çekirdeklerinin kullanıldığı güvencesini veriyor. Filtre kahve paketleri açıldıktan sonra filtre kahvelerin etrafa yaymış olduğu koku ve yoğun aromaları dikkat çekiyor.

Ek olarak filtre kahvelerin yumuşak içimli ve sert olmak üzere sahip olduğu lezzet notaları da farklı damak tatlarının tercih sebebi.

Ürün Fiyatları: Jacobs Coffee’nin fiyatlarını incelediğimizde fiyat politikasının sektördeki diğer filtre kahve markaları ile benzerlikler taşıdığını görüyoruz.

Jacobs markasının dağıtım ağının geniş olması nedeniyle en iyi filtre kahve çeşitleri, satışa sunulduğu e-ticaret sitelerinde yapılan dönemsel kampanyalar ile de farklı fiyatlandırılabiliyor.

Satış Ağı: Jacobs Coffee’nin filtre kahve çeşitleri, Hepsiburada, Trendyol, Kahveciniz, Akakçe gibi e-ticaret sitelerinde satışa sunuluyor.

2. Kahve Dünyası

en iyi filtre kahve markası olarak kabul edilen kahve dünyası logosu
Kahve sektörünün öncü markalarından biri olan Kahve Dünyası da ürünleri ile kahve severlerin beğenisini kazanmayı sürdürüyor.

Ürün Seçeneği: Kahve Dünyası’nın içecek kategorisinde en iyi filtre kahve ürünlerinin yanı sıra Türk kahvesi, espresso, yöresel kahve, salep ve çikolata gibi seçenekler de bulunuyor.

Ürün Lezzeti: Geniş ürün yelpazesi ile Kahve Dünyası, pek çok farklı damak zevkine hitap ediyor. Kafeinsiz filtre kahve, aromalı filtre kahve, yöresel filtre kahve ve çekilmiş filtre kahve seçenekleri hem yoğun hem sert hem de aromalı kahve severleri mutlu ediyor.

Ürün Fiyatları: Kahve Dünyası’nın filtre kahve fiyatlarına bakıldığında fiyatlarının da ürünleri gibi geniş bir çeşitliliğe sahip olduğunu gözlemlemek mümkün.

Sade filtre kahve çeşitleri nispeten daha uygun fiyatlandırılırken aromalı filtre kahve ve yöresel filtre kahve çeşitleri için aynısını söylemek zor.

Satış Ağı: Kahve Dünyası’nın filtre kahve çeşitleri, markanın web sitesi üzerinden satılmasının yanı sıra Trendyol, Hepsiburada, GittiGidiyor gibi e-ticaret sitelerinde de satışa sunulmuş durumda.

3. Mocaco Coffee

en iyi filtre kahve markalarından biri olan mocaco coffee logosu

Ankara’da geleneksel ve yenilikçi kahve çeşitlerinin adresi Mocaco Coffee, geniş ürün yelpazesi ile kahve tutkunlarının gözde kahve markası olmayı başarıyla sürdürüyor.

Ürün Seçeneği: Mocaco Coffee’nin kahve seçenekleri arasında çekirdek kahve, 3. nesil kahve, Türk kahvesi ve filtre kahveler bulunuyor. Filtre kahve çeşitleri ise aromalı ve yöresel filtre kahveler olarak kategorize ediliyor.

Ürün Lezzeti: Geniş ürün çeşitliliği ile en iyi filtre kahve markaları arasındaki yükselişini her geçen gün arttıran Mocaco Coffee; fındık böğürtlen, karamel, çikolata gibi aromalar ile tatlandırılmış filtre kahveleri ile yumuşak içimli bir kahve deneyimi yaşamak isteyenlerin beğenisini kazanıyor.

Buna ek olarak dünyanın farklı coğrafyalarında yetişen kahve çekirdekleri de Mocaco öncülüğü ile kusursuz bir şekilde işlenerek yöresel filtre kahveler haline dönüşüyor ve kahve tutkunları ile buluşuyor.

Ürün Fiyatları: Sipariş edildikten sonra tazeliğini ve kalitesini koruması için kusursuz bir şekilde paketlenen Mocaco filtre kahve çeşitleri, diğer kahve markalarının fiyatlarına göre gayet uygun fiyatlara sahip.

Öte yandan bazı dönemlerde gerçekleştirmiş olduğu kampanyalar ile Mocaco Coffee, filtre kahve lezzetine hayır diyemeyenlerin ilgisini çekiyor.

Satış Ağı: Ankara’da verilen siparişleri aynı gün içerisinde kapınıza ulaştıran ve en iyi filtre kahve markaları arasında önemli bir yere sahip olan Mocaco Coffee, ürünlerini kendi web sitesi üzerinden satışa sunuyor.

4. Starbucks

dünya kahve zincirlerinden biri olan starbucks logosu

Dünyaca ünlü kahve markalarından Starbucks da birbirinden lezzetli filtre kahve çeşitleri ile kahve tutkunlarının ilgi odağındaki markalardan bir diğeri.

Ürün Seçeneği: Pek çok farklı kahve kategorisi bulunan Starbucks, filtre kahve çeşitlerini aromalarına, kavrulma yöntemlerine ve kafein içerip içermediğine bağlı olarak gruplandırıyor.

En iyi filtre kahve markalarından biri olan Starbucks’ın filtre kahvelerini incelediğimizde Guatemela, Kolombiya, Etiyopya, Kenya gibi ülkelerde yetiştirilen kahve çekirdeklerinin harmanlanarak kullanıldığını görüyoruz.

Ayrıca Starbucks’ın ürün gamındaki kafeinsiz filtre kahvenin kahve severler için yeni bir alternatif olduğu söylenebilir.

Ürün Lezzeti: Starbucks’ın filtre kahve çeşitlerinin kavrulma derecesi, sertlik miktarını belirliyor. Bu anlamda az kavrulan filtre kahveler yumuşak bir içim deneyimi sunarken çok kavrulan filtre kahve çeşitleri ise daha sert bir kahve keyfi vadediyor.

Aromalı filtre kahve çeşitleri ile de Starbucks, farklı damak zevklerine hitap etmeyi başarıyor.

Ürün Fiyatları: Starbucks’ın en iyi filtre kahveleri genellikle aynı fiyat aralığında satışa sunulmuş olsa da bazı filtre kahve çekirdekleri içerdiği aromaya ve gördüğü işlemlere bağlı olarak farklı fiyatlandırılıyor.

Satış Ağı: Starbucks’ın filtre kahve ürünleri ne yazık ki markanın web sitesi üzerinden satın alınamıyor. Starbucks filtre kahvelerinin satışını Hepsiburada üstleniyor.

5. Tchibo

tchibo logosu

Kısa sürede en çok tüketilen kahve markalarında biri haline gelen Tchibo da birbirinden lezzetli ve aromatik kahve çeşitleri ile öne çıkıyor.

Ürün Seçeneği: Ev ve yaşamdan iç giyime, iç giyimden kahveye kadar çok geniş segmentli bir hizmet sunan Tchibo’nun kahve kategorisinde yer alan kahve çeşitlerini, espresso, filtre kahve, granül kahve ve Türk kahvesi oluşturuyor.

Ürün Lezzeti: Pek çok farklı damak zevkine hitap eden Tchibo filtre kahve ürünleri; yumuşak içimli, sert, kafeinli ve kafeinsiz, öğütülmüş ya da çekirdek olmak üzere farklı alternatifler barındırıyor.

Buna ek olarak herkesin damak zevkine hitap etmek üzere çeşitlendirilmiş aromalı filtre kahveler de beğeni topluyor.

Tercih edilen demleme yöntemine göre öğütülmüş ya da çekirdek formda satın alınabilen filtre kahve çeşitleri, istenilen içim derecesini elde edebilecek biçimde demlenerek damak zevkine uygun aromalarla tatlandırılabiliyor.

Ürün Fiyatları: Raf ömrü oldukça uzun olan Tchibo filtre kahve ürünleri, geniş bir fiyat aralığında satışa sunuluyor. Ürün fiyatlarına bakıldığında piyasadaki benzer filtre kahve çeşitleri ile fiyat benzerlikleri taşıdığını görmek mümkün.

Satış Ağı: Tchibo’nun filtre kahve seçenekleri kendi web sitesinin yanı sıra Trendyol, Migros Sanal Market, N11.com, Gittigidiyor gibi e-ticaret siteleri üzerinden satışa sunuluyor.

 Diğer liste içeriklerimizi de incelemeyi unutmayın! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

blockchain nedir sorusuna yanıt niteliğinde bir blockchain zinciri

Blockchain Nedir ve Uygulama Alanları Nelerdir?

gökyüzünde atış yapan hipersonik füze

Hipersonik Füze Nedir?