in ,

Instagram’a Yeni Gelen Anket Özelliğine Aman Dikkat!

Sosyal medya platformları arasındaki rekabet kızışıyor, bu durum biz kullanıcılara yarıyor. 😀

Instagram bir yenilikle daha karşımızda. Dün geceyarısı saatlerinde sunulan bir yenilikle artık Instagram üzerinden anket yapmak mümkün.

Instagram Anketlerle Şenlendi

Hikayeler kısmına ekleyen anket çıkartması sayesinde artık Instagram’da takipçilerinize anket yapabilirsiniz. Üstelik anketinizin için seçenekleri belirleyebilir, resimlerle süsleyebilirsiniz.

Anket Çıkartması Nerede?

Anket hazırlamak için yapmanız gereken şey çok basit. Instagram’da Hikayeler kısmına gelerek başlıyoruz işe. Önce bir fotoğraf çekmemiz gerekiyor, ardındansa çıkartmalara ulaşmak için ekranın alt kısmını yukarıya kaydırmamız yeterli. İşte tam orada anket seçeneği karşımıza çıkacak.

Buradan sonra yapacaklarınız sizin yaratıcılığına bağlı. Takipçilerinize istediğiniz soruyu sorabilir, istediğini cevapları düzenleyebilirsiniz.

Hikayenizi görüntüleyen insanlar oylamaya katılmak için sizin sunmuş olduğunuz bir seçeneğe tıklayarak oy kullanabilirler

Ankete Kimin Ne Cevap Verdiğini Görmek İstiyorsanız…

Yapmanız gereken şey çok basit. Hikayeyi paylaşan kişi, hikayesini kimlerin görüntülediğini, toplam oy sayısını, kimlerin oy verdiklerini ve kimlerin seçimini hangi tercihten yana kullandığını detaylı bir şekilde görüntüleyebiliyor.

Zaten anketin yayında kaldığı süre boyunca düzenli olarak bildirim geliyor.

Oy Verirken Aman Dikkat

Unutmayın sizin anketinize hangi cevapların verildiğini görebiliyor olmanız gibi, sizin verdiğiniz cevaplarda farklı anket sahipleri tarafından güveniliyor.

Hoşlandığınız kızın veya oğlanın anketlerine cevap verirken dikkatli olsanız iyi ederseniz.

Instagram’da Yenilikle Bitmiyor

Instagram, şimdilik iOS platformu için sunduğu yeni anket etiket özelliğinin yanı sıra; resimlerinizden, metin ve fırçalar üzerinde kullanılmak üzere renkler almanıza olanak tanıyan damlalık aracı, metin ve çizimlerinizi doğrulamanıza yardımcı olacak bir hizalama aracını da ekliyor.

Hizalama özelliğinin simetri hastalarının ilgisini şimdiden çektiğini söylemek mümkün.

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Köyünden Çıkmadan Dünyayı Okuyan Bedriye Teyze’yle Tanışın! 😍

Telefonunuzun Şarjı Mı Bitti? Ağlayın, Hemen Şarj Olsun!Nasıl Mı?