in ,

Mutlaka Takip Etmeniz Gereken, Ufuk Açan 10 Şahane Instagram Hesabı

-SPONSOR REKLAM-

Instagram günümüzün en popüler sosyal  medya platformlarından biri. Bir dönem Facebook çok revaçtaydı, daha sonra bir dönem Twitter’ın hükmü sürülüyordu. En azından 2016 ve 2017 yıllarını göz önüne aldığımızda ise Instagram’ın bir numara olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Story özelliği sayesinde Snapchat’in ekmeğini de Instagram’ın yemeye başladığını söyleyebiliriz.

E hal böyle olunca doğal olarak Instagram’da binlerce şahane hesaba rastlıyoruz. Şimdi sizler için seçtiğimiz şahane Instagram hesaplarına kısaca bakalım. Takip etmeyi unutmayın! 🙂

1.New Yorker Cartoons

To celebrate hitting a million fans on this account (thank you!), we wanted to highlight stories from some of our cartoonists on the first time they made a cartoon sale to @newyorkermag. From @willmcphail4: “It’s weird, I definitely wouldn’t do this cartoon now. It’s kind of unrecognizable, in style of drawing AND humor, from where I am now, and I think I hate it, but there we are. I hope I’m better now! I can’t remember any feedback or edits, but I do remember what a huge deal it was to get in. The New Yorker was the holy grail for me, so when they bought one it meant that I could throw out all my other grails. I remember when the issue came out; I saw a guy reading it on the train and I stayed, like, three stops past my house so that I could watch his reaction when he saw my cartoon. He eventually got to the page, scanned down to the cartoon, exhaled a joyless sniff from his nose, and then turned the page again.” #TNYcartoons

A post shared by The New Yorker Cartoons (@newyorkercartoons) on

Bilen bilir, New Yorker ABD’nin en köklü dergilerinden biridir. 1925’te kurulan bu dergide kurmaca yazılar, röportajlar, denemeler ve karikatürler ağırlıktadır. Öyle ki New Yorker dendiği zaman akla ilk karikatür gelir. Bu hesapta da New Yorker dergisinden yayınlanan ve henüz yayınlanmamış karikatürler bulunuyor. Oldukça ince bir mizahla çizilen ve kaleme alınan bu karikatürlere göz atarken şahane vakit geçirebilirsiniz.

2.Lens Culture

Searching for 50 of the world’s best emerging photographers! We’re seeking entries from members of the global photography community who have yet to receive exposure on the world stage—our aim is to discover fresh and inspiring visions from the next great image-makers. This competition is open to all cultures, all points of view, with no age limit. All 50 winners will be included in a gallery exhibition in New York City, projections at international photography festivals, and our second major book, The Best of LensCulture, Volume 2. Also, a selection of these photographers will be invited to take over LensCulture’s Instagram feed for an entire week! Learn more in our bio link. Deadline: October 17, 2017 — Throughout the competition, our editors will be picking their favorites from #LensCultureTalent to repost them directly on our feed, reaching hundreds of thousands of photography-lovers worldwide. Share your best work today! — Photo by @kromirko

A post shared by LensCulture (@lensculture) on

Lens Culture olağanüstü bir fotoğraf sitesi. Dünya üzerindeki fotoğrafçılarının portfolyolarını ve foto-haberlerini yayınlayan bu hesap, fotoğrafçılıkla ilgilenen herkesin çok seveceği bir hesap. Özellikle dünyanın farklı yerlerinden farklı hikayeler görmek istiyorsanız bu hesabı muhakkak takip etmelisiniz.

3.If You High

Lawn bubble by James Callender (Youtube) follow @ifyouhigh

A post shared by ifyouhigh (@ifyouhigh) on

If You High, çok enteresan bir hesap. Zira bu hesapta paylaşılan fotoğraflar ve videolar, izleyende hipnoz etkisi yapabiliyor. Yani kişinin “kafası yüksekken” saatlerce kitlenip kalabileceği bu hesap, kafası yüksek olmayan kişilere de çeşitli tripler yaşatabilecek düzeyde.

4.Socialist Modernism

Sosyalist Modernizm, 1955-1991 yılları arasında Sovyetler Birliği’ne bağlı ülkelerdeki sosyalist & modernist mimari eserlere yer veren şahane bir hesap. Özellikle mimari ve şehir kültürü alanlarına meraklı insanları tatmin edebilecek düzeyde bol ve kaliteli içerik sunuyor.

5.No Eloquence

@noeloquencedotcom @noeloquence.backup

A post shared by NO ELOQUENCE – NLQ WORLDWIDE (@noeloquence) on

-SPONSOR REKLAM-

Gelmiş geçmiş en absürt Instagram hesabı bu olabilir! Dünya genelindeki birbirinden abuk olayların fotoğrafını paylaşan bu hesaptaki hiçbir fotoğrafı anlamak ve anlamlandırmak zorunda değilsiniz. Sadece bakın, gülün ve geçin. Bu kadar. Zaten sitenin misyonu da o. “Nothing you have to understand” (Hiçbir şey anlamak zorunda değilsiniz)

6.Joan Cornella

Joan Cornella, İspanyol bir illüstratör ve karikatürist. Ancak eserlerindeki kara mizah oldukça ağır. Sürreal ve rahatsız edici bir tarzı olmasına karşın çalışmaları oldukça eğlenceli olan Joan Cornella’yı takip etmeniz şiddetle önerilir!

7.Great Big Story

Great Big Story aslında bir Youtube kanalı. CNN tarafından desteklenen bu projede dünyanın farklı bölgelerinden 2-3 dakikalık mu-az-zam mini belgeseller üretiliyor. Kültürleri ve insanları birbirine yakınlaştıracak olan tek şeyin hikayeler olduğunu düşünen bu proje, özellikle dikkat dağınıklığının maksimum olduğu günümüzde insanları yormadan, kısa belgeseller üreterek görevini şahane bir şekilde yapıyor diyebiliriz. Bu açıdan kaliteli mini belgesel izlemek ve farklı insan öyküleri görmek isteyenler için çok ideal bir hesap.

8.Love Watts

@martymixx #martinskauen #lovewatts

A post shared by LOVE WATTS (@love.watts) on

Love Watts bir derleme hesap. Yani internet ve özellikle Instagram üzerindeki viral sanatsal çalışmaları paylaşan bu hesap sayesinde dünya üzerindeki pek çok başarılı sanatçıdan haberdar olabilir, yepyeni kişiler, yepyeni yetenekler keşfedebilirsiniz. Yani bir nevi küratörlük görevi gören Love Watts, insanların hayal gücüne ve yaratıcılığına olan inancınızı tazeleyecektir.

9.Street Leaks

Image captured by @beat_junkie and found using #streetleaks

A post shared by streetleaks™ (@streetleaks) on

Street Leaks, adından da anlaşılacağı üzere sokak fotoğrafçılığı ile ilgili bir Instagram hesabı. Dünyanın dört bir köşesinden sokak fotoğrafçılarının çalışmaları yayınlayan bu hesap sayesinde bazen Tokyo’da trafik ışığında bekleyen insanların ruhsal durumunu görecek, kimi zaman Manhattan’da iş çıkışı sigarasını yakan bir bankacı kadının kederli yüz ifadesini görecek, kimi zamansa Kenya sokaklarında mango satan bir çocuğun turistlerle konuşurken yüzünde beliren gülümsemeyi göreceksiniz. Oturduğunuz yerden dünya turu bir nevi!

10.Everyday Carry

Everyday Carry hesabı, insanların günlük hayatta yanlarında taşıdıkları ürünlerin sergilendiği bir hesap. Yani insanların dışarı çıkarken yanlarına mutlaka aldıkları ürünlerin sergilendiği Everyday Carry; kalem, defter, bıçak, çanta ve kol saati sevenlerin bayılacağı bir Instagram hesabı.

Bonus: Emoji Crew Instagram Hesabını Keşfetmeye Ne Dersiniz?

https://www.instagram.com/p/BeQLoJ3nSVj/?taken-by=emojicomtr

-SPONSOR REKLAM-

Okuduğuna değdi mi?

3 points
Upvote Downvote

Total votes: 3

Upvotes: 3

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar D. Bayram

Ankara, Bilkent, Belgesel, Sigara & Spotify.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

Bollywood Yıldızı Aamir Khan Kimdir

Bollywood Yıldızı Aamir Khan Türkiye’yi Sallıyor. Peki Kim Bu Aamir Khan?

camille kachani

Bu Mobilyalar Nefes Alıyor, Filizleniyor!🌱Çünkü Onlar Yaşıyor! 😮