in ,

2 Yıllık Üniversite Okumanın Farklı Hissettireceği 5 Bölüm

Günümüzde üniversite okumak bir zorunluluk haline geldi. Bir kısım öğrenci, hayalindeki mesleği okuma gayretinde, birçoğu da iş bulabileceği bir meslek edinmenin derdinde. Sizler için hazırladığımız yazımızda hem rahatlıkla iş bulabileceğiniz hem de bölümünüzü seveceğiniz beş tane 2 yıllık üniversite bölümü önereceğiz. Sizler için farklı ilgi alanlarına göre hazırladığımız 5 tane iki yıllık üniversite bölümü…

Optisyenlik Bölümü

Göz sağlığı hepimizin kaygısı. Sadece kaygı olarak kalsa da kimse gözünün bozulmasını, bozulsa dahi dünyaya bulanık bakmayı istemez. Optisyenlik, görme bozukluklarını gidermekte kullanılan her türlü alet ihtiyacını gidermeyi amaçlamaktadır. Kendi işini kurmak ve sağlık sektörünü sevenler için kaçırılmayacak bir bölümdür.

Uçak Teknolojisi Bölümü

Her geçen gün teknolojinin ilerlemesiyle, günümüzde uçaklarla seyahat etmek sıradan ve herkesin ulaşabileceği bir hal aldı. Durum böyleyken gökyüzünün özgür araçlarınında bakıma ihtiyacı oluyor. Bir şeyleri tamir etmekten hoşlanan (hatta bunların delisi olan) arkadaşlar için inanılmaz bir bölüm. Uçak teknikeri olarak mezun olacağınız bu bölüm, işin içinde olmayı sevenler için 2 yıllık bölüm önerimiz.

 

Gemi İnşaatı Bölümü

Yıllar asırlar geçse de gemilerin yerinin ticari manada doldurulması neredeyse imkansız. Tonlarca yükü tek seferde taşıyacak başka bir ulaşım aracı henüz icat edilmemiş. Böyle devasa yapıların inşasında görev yapmak üzere çalışan eleman yetiştiren bölümün ilgi çeken tarafı ise, bu çalışanların zaman zaman gemilerle seyahat etmesi. Bir yandan çalışırken diğer yandan dünyanın çeşitli yerlerini görme fırsatını da beraberinde getiren bir bölüm.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü

Çocukların iyi derecede yetişmesinin toplumsal anlamda ne kadar önemli olduğunu söylememize gerek yoktur herhalde. İşini, akıl ve sevgiyle yapmak isteyenler, çocukları seven, onlarla iyi iletişim kurabilecek olanlar için bir meslekten ötesi denilebilir.

Adalet Bölümü

Adalet, hukuk kavramının temelini oluşturan bir kavramdır. Hukuk, devletler ve milletler olduğu sürece çağlar boyunca toplumların vazgeçilmezleri arasında olmuş. Hukuk ile ilgilenen ve çeşitli sebeplerden dolayı o puan seviyesine erişemeyenler için önerdiğimiz bir bölüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

genlerle ilgili kişisel özellik

Ebeveynlerimizden Bize Geçen 10 Kişisel Özellik

Duygusal İlişkilerde Emoji Kullanım Rehberi

Duygusal İlişkilerde Emoji Kullanım Rehberi 📃