in ,

2016’nın En Havalı Tasarımları ve Uygulamaları

2016 yılını pek çok teknolojik gelişme ve yepyeni ürünlerle birlikte geride bırakıyoruz yavaş yavaş.

Tüm bu gelişmelerin ortasında 2016 yılında birden hayatımızın içine giren birbirinden farklı tasarımlara ve online uygulamalara bir göz atmaya ne dersiniz?

Eclipse

Hayatımızın dört bir yanını sarmış olan teknolojik cihazlar malesef beraberlerinde oldukça karışıklık yaratabilen kabloları da getiriyor. Evin her yerinden çıkan, birbirine dolanıp insanları ufak çapta sinir krizlerine sürükleyen bu kabloları yarattığı kaosa dur diyen bir ürün Eclipse. Tasarımı oldukça zevkli olan bu ürün oldukça basit. Bir çeşit USB portalı olan Eclipse kompakt ve dönen tasarımıyla sizi kablo dolamaktan ve karışıklıkları çözme zahmetinde kurtarıyor.

Notion

2016'nın En Havalı Tasarımları ve Uygulamaları

Ondan bahsetmeden önce biraz korkutucu bir uygulama olduğunu vurgulamak lazım. Bir miktar yapay zeka içeren bu program sizin için maillerinizi düzenliyor ve neye önem verdiğinize göre bir öncelik oluşturuyor. Böylece gereksiz dosyaların ve maillerin dikkatinizi dağıtmasını  engelliyor.Aynı zamanda maillerinizi analiz ederek hangilerine cevap verilmesi gerektiğine de karar veriyor. Gün içinde yoğun bir e-mail trafiğine sahipseniz ve hepsiyle baş edemiyorsanız Notion sizin için büyük bir nimet olabilir.

Autonomous

Bu masa diğerlerinden farklı olarak oldukça akıllı. Sesle komut verebildiğiniz,sizi kişisel danışmanlık yapan ve pek çok akıllı cihazınızı bağlayabildiğiniz bu masa ihtiyaçlarınıza cevap vermeye her an hazır. Örneğin ışığınızı kapatmak veya oda ısısını ayarlamak için kullanılan Nest ve Philips Hue gibi ürünler bu masaya bağlanabiliyor.

Rocumentaries

2016'nın En Havalı Tasarımları ve Uygulamaları

Bu biraz daha rahatına düşkün olan, aramak istediği şeyler için daha az zaman harcaması gerekenler için oldukça büyük bir kolaylık sağlayan bir platform. Ortak bir belgesel platformu olan Recumentaries sizi tek tıkla BBC, Netflix, VICE, YouTube gibi yerlerde yayınlanan belgesellere ulaştırıyor. Eğer izleyecek belgesel bulmakta zorlanıyor emin olun bu platform sizin için bulunmaz nimet.

Air Bonsai

Bu ürün oldukça Star Wars filminden çıkıp gelmiş gibi görünsede Japon bir tasarımcının imzasını taşıyor. Basit bir fizik yasasından faydalanılarak tasarlanan bu ürün Japonlar için önemli bir kültür olan Bonsai’nin yeni bir formu.Ürün farklı renkteki vazolarıyla da alıcıları için bir çeşitlilik sağlıyor.

Oree Board 2

2016'nın En Havalı Tasarımları ve Uygulamaları

Taşınabilir, wireless bağlatılı bu klavye kaliteli bir tahtadan yapılmış olmasıyla dikkat çekiyor. Mac bilgisayarlar ve iPadlerle uyumlu klavye, Windows cihazlarıyla da Bluetooth aracılığıyla eşleşebiliyor. Teknolojinin bize yaşattığı metalik hisse karşı iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkan Oree 2016’nın en şık tasarımlarından biri.

Website Grader

2016'nın En Havalı Tasarımları ve Uygulamaları

Websitesi yapmanın gittikçe kolaylaştığı şu günlerde, mevcut sitlerin gücünü ölçmekte artık bu program sayesinde mümkün. Website Grader’ı kullanarak internet sitenizin güvenliğini, SEO’sunu, mobil performansını saniyeler içerisinde ölçmeniz mümkün. Oldukça başarılı bir arayüzle karşısınıza sonuçlarınızı saniyesinde çıkartan bu araç bu yılın en başarılı uygulamalarından biri. Emojicrew olarak denemenizi tavsiye ederiz.

Duolingo Bots

2016'nın En Havalı Tasarımları ve Uygulamaları

Duolingo kullananlar iyi bilir. Dil öğrenenler için oldukça yardımcı olan bu program farklı eğitim modülleri ve günlük alıştırmalarıyla günümüzdeki en iyi dil öğrenme uygulamalarından biri. Duolingo Bots dil öğrenen bireylerin bir sorununa daha çözüm getirmiş durumda: konuşma pratiği. Bu uygulama sayesinde artık dil pratiği yapmak için yurtdışına gitmeniz veya dil kurslarının sohbet derslerine katılmanız gerekmiyor.Duolingo Bots size sohbet etme imkanı da sunuyor.

Siftery

2016'nın En Havalı Tasarımları ve Uygulamaları

Siftery kullanıcılarını hangi yazılımı kullanmalarının onlarına işine daha uygun olduğu konusunda yardımcı oluyor. Biliyorsunuz doğru yazılım seçimi alacağınız verimi arttırmak için oldukça önemlidir.Ama doğru yazılımı seçmek her zaman kolay değildir. İşte Siftery size doğru yazılımı seçmenizde yardımcı olarak sizi benzer yazılımlar hakkında da yardımcı oluyor.

Nuage

2016'nın En Havalı Tasarımları ve Uygulamaları

2016’da kullanıma sunulan bir başka faydalı araç ise Nuage. Basitçe domain isminin satışını ve devrini sadece bir kaç tık ile halletmenizi sağlayan Nuage, kullanıcılarını oldukça uzun ve bunaltıcı işlemlerden kurtarıyor.Aynı zamanda sitesinin renkli ama zevkli tasarımıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

Bunlar bizim radarımıza takılan 2016’da görücüye çıkmış uygulama ve ürünlerin sadece bir kısmı. Eminim sizlerinde beğenerek kullandığı pek çok uygulama vardır.Sizde bizimle paylaşabilir, ürün radarımızı genişletebilirsiniz.

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Hayır Diyebilmenin Yolları

Çocuklara Yetişkin Olmanın En İyi ve En Kötü Yanları Sorulursa…

iTunes Yedekleme Sorunlarını Geride Bırakacak Ürün: WALTR 2