in ,

Yok Artık! Minnoş Asabi Cool

Dünyanın En İyi 10 Aşçısıyla Tanışın! 🍳

Yemek yapmak hiç kuşkusuz büyük bir sanat, peki ya sanatçılar?

Dünyada yemek yarışmaları hep yapılır, ülke mutfakları ve aşçılar yarışır. Peki ya kim bu dünyanın en iyi aşçıları?

Bu konuda en önemli otoriterlerden olan Le Chef Compilation,aldıkları oylara göre dünyanın en iyi aşçılarını sıraladı. İşte o isimler…

Michel Troisgros

Michel Troisgros

İlk sırada Fransa’dan Michel Troisgros yer alıyor. 59 yaşındaki ünlü aşçının kendine ait Chef’s Table isimli bir televizyon programı da var.

Yannick Alleno

Yannick Alleno

İkinci sırada yine bir Fransız Yannick Alleno yer alıyor. 49 yaşındaki ünlü aşcı çok sayıda yemek kitabının da yazarı olarak biliniyor. Paris’in yetiştirtiği önemli mutfak sanatçıları arasında bulunan Yannick Alleno hiç kuşkusuz Fransız mutfağının en önemli çağdaş aşçılarından biri.

Joan Roca

Joan Roca

El Celler De Can Roca’ da yemeklerini yapan ünlü İspanyol aşçı listenin 3. sırasında kendisine yer buluyor. Çok sayıda yemek kitabı yazan ünlü aşçı Akdeniz mutfağı denilince akla gelen önemli isimlerden biri olarak biliniyor.

Arnaud Donckele

Arnaud Donckele

Listede yer alan bir başka Fransız aşçı Arnaud Donckele, Residence De La Pinede’de yemeklerini yapıyor. 41 yaşındaki aşçı yemek kitaplarıyla Fransa’da bir hayli popüler.

Pierre Gagnaire

Pierre Gagnaire

Paris’in en ünlü restoranlarından biri olan Restaurant Pierre Gagnaire’i duydunuz mu? Restoran ismini dünyaca ünlü aşçısı Pierre Gagnaire’den alıyor. Ünlü Fransız aşçı yemek sanatındaki müthiş yetenekleriyle listeye 5. sıradan girmeyi başarıyor.

Emmanuel Renaut

Emmanuel Renaut

Listemizdeki bir başka Fransız aşçı ise Flocons De Sel’in dünyaca ünlü şefi Emmanuel Renaut. 49 yaşındaki Fransız şef mutfak sanatındaki altın kariyerini yazdığı yemek kitaplarıyla taçlandırmış.

Enrico Crippa

Enrico Crippa

Dünyanın en iyi aşçıları konuşulurken İtalyanları es geçmek olmadı. Ünlü İtalyan şef Enrico Crippa Piazza Duomo’daki muhteşem pizzalarıyla listeye 7. sıradan girmeyi başarıyor.

Pascal Barbot

Pascal Barbot

1972 doğumlu Fransız aşçı Paris’de bulunan dünyanın en ünlü restoranlarından L’Astrance’da yemeklerini yapıyor.

Seiji Yamamoto

Seiji Yamamoto

Listenin sekizinci sırasında dünyaca ünlü Japon aşçı Seiji Yamamoto yer alıyor. 1970 doğumlu aşçı çağdaş Japon mutfağının en önemli temsilcilerinden biri olarak kabul ediliyor.

Alain Ducasse

Alain Ducasse

Listemizin son sırasında bir başka Fransız 61 yaşındaki Alain Ducasse yer alıyor. Dünyaca ünlü Plaza Athénée’nın şefi olan Alain Ducasse sahibi olduğu ve şefliğini yaptığı restoranın aldığı ödüllerle biliniyor.

Okuduğuna değdi mi?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 4

Upvotes: 2

Upvotes percentage: 50.000000%

Downvotes: 2

Downvotes percentage: 50.000000%

Yazar Eyüp Şen

1993 Erzurum doğumlu, ODTÜ’lü bir siyaset bilimci. Kendi çapında akademik işlerle uğraşıp kalan zamanlarında da içerik yazıp çiziyor.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

sinir tanimayan doktorlar

Sınır Tanımayan Doktorlar Kimdir? Ne Tür Faaliyetler Yaparlar? 👏🏼

Eviniz Mis Gibi Koksun: Ev İçinde Güzel Koku Nasıl Sağlanır?