in ,

Emojiler Emocanlarla Hayat Buluyor

Sosyal mecralarda ve akıllı telefonlarda artan popülariteleri emojileri reklamcılar için cazip bir araç haline getirdi. Turkcell de reklam kampanyalarında emojileri kullanan şirketlerden bir tanesi ama Turkcell’i diğerlerinden ayıran önemli bir özellik var. Şirket emojileri kampanyalarına yardımcı öge olarak kullanmak yerine tüm reklam kampanyalarını emojiler üzerine kurdu yani emojiler Turkcell reklamlarında başrol oldu.

“Emocanlar” olarak çağırılan altı karakter üreten Turkcell tüm kampanyalarını bu sevimli emojiler üzerinden yürütüyor. Emocanlar emojilerden esinlenilerek yaratıldılar aslında bir anlamda emocanlar emojilerin hayat bulmuş hali. Her emocanın kendine özgü karakteristik özellikleri var. Görünen o ki emocanlar billboardlarda, televizyonda, internet sitelerinde ve daha birçok mecrada hayatımızın bir parçası olacaklar. Gelin emocanlara biraz yakından göz atalım.

Emocanların Özellikleri

Zeki Emocan

Emojiler Emocanlarla Hayat Buluyor

Emocanların en zeki, en pratik düşünebileni olan Zeki Emocan oyunculuğuyla göz dolduruyor. Hesap kitap konusunda kimse zeki emocanın eline su dökemez. Karşılaştığı problemlere hızlı ve pratik çözümler üretmesi zeki emocanı öne çıkaran özelliği olarak biliniyor. Zeki Emocan yedi dil konuşabilmesi sayesinde kimsenin zekasını sorgulamasına izin vermiyor.

Racon Emocan

Emojiler Emocanlarla Hayat Buluyor

Racon Emocan emocanların en ağır abisi, en kabadayısıdır. Maça gitmeyi, bilardo oynamayı çok sever. Tavla oynamak en büyük hobisidir. Sözünün eridir, bir kere söz verdi mi akan sular durur.

Organik Emocan

Emojiler Emocanlarla Hayat Buluyor

Doğa, yeşil deyince aklınıza ilk gelmesi gereken hiç kuşkusuz Organik Emocan. Pilates yapmayı çok sever. Haftada üç gün yogaya gitmek olmazsa olmazları arasındadır.

Pamuk Emocan

Emojiler Emocanlarla Hayat Buluyor

Sevgi pıtırcığı olmanın kitabını yazmış olan Pamuk Emocan her şeyi çok sever. Sinemaya gitmeyi, müzik dinlemeyi, arkadaşlarıyla doya doya konuşmayı… Sevgi ve naiflik dediğimizde aklımıza gelecek olan ilk emocan hiç kuşkusuz Pamuk Emocan.

Tıstıs Emocan

Emojiler Emocanlarla Hayat Buluyor

Tıstıs dediğimize bakmayın aslında arkadaşları onu Tırsak Emocan olarak biliyorlar. Her şeyden korkma kapasitesi olan Tıstıs Emocan hasta olmaktan korktuğu için top oynamayı, gözünün bozulmasından korktuğu için televizyon izlemeyi reddediyor.

Sefa Emocan

Emojiler Emocanlarla Hayat Buluyor

Keyfine düşkün olmak dediğimizde aklınıza ilk gelmesi gereken emocan hiç kuşkusuz Sefa Emocan. Televizyon karşısında dizisini izlerken önünde yemeği varsa kimse onun keyfini bozamaz. Kendisine yemek buldun ye dayak buldun kaç felsefesini ilke edinmiştir.

Emocanlar reklam kampanyalarında temsil ettiği karakter gruplarına özel fırsatların tanıtılması için kullanılacaklar. Şirket bu altı emocan üzerinden büyük müşteri kitlelerinin kendilerini emocanlarda bulup, onlara bu yolla fırsatlarını tanıtmayı hedefliyor. Emocanlar hayatımıza gireli daha çok uzun süre geçmemesine rağmen şimdiden bizim için faydalı işler yapmaya başladılar.

Emocanlar Burcunuzu Yorumluyor

2017 yılı için sizleri nelerin beklediğini merak ediyorsanız emocanlar sizin için kısa ve öz burç yorumları hazırladılar. Burç yorumunuzu bir de emocanlardan dinleyin. Bakarsınız emocanlar 2017 yılında ne olup ne bitecek size olduğu gibi anlatırlar.  Emojilerin burç yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Salla Kazan Kampanyası

Emocanlarla birlikte Turkcell müşterilerini sevindireccek ilk haber salla kazan kampanyasıyla geldi. Turkcell Hesabım uygulamasının yaygınlaşması için hazırlanan kampanya ile dakikalar, sms ve internet paketleri sizi bekliyor.

Yapmanız gereken Turkcell Hesabım Uygulamasını yükleyin ya da güncel olmasına dikkat edin. Giriş yaptıktan sonra Emocanlar Sizi Turkcell Salla Kazan sloganı ile karşılayacak. Dokunun, ekran yönergelerini takip edin ve sonunda kazandığınız hediye ekranda belirecek.

Emojilerin hayatımızda daha aktif olarak yer alacaklarını ve reklam kampanyalarında kullanılacaklarını tahmin ediyorduk ama Turkcell işi bir adım ileri götürerek adeta emojilere can verdi. İlerleyen günlerde emocanları daha sık görmeye başlayacağımızdan onlara biraz daha yakından bakmanın kötü bir fikir olmadığını düşündük. Siz emocanlarla ilgili ne düşünüyorsunuz? Emocanları sevdiniz mi? Onlarda kendinizden bir parça bulabildiniz mi?

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

74. Altın Küre Ödülleri Sahiplerini Buldu

2017’de En Çok Merak Edilen Yeni Diziler