in ,

Yok Artık!

NASA’da İş Fırsatı: Dünyayı Uzaylılardan Koruyacak Biri Aranıyor!

NASA’da çalışmaya ne dersiniz?

Hem de diğer pozisyonların 6 katı bir maaşa!

NASA, dünyayı uzaylılardan korumak için ‘gezegenler arası koruma memuru’ aradığını açıkladı. Hem 187 bin dolarlık maaşıyla, hem de görev tanımıyla dikkat çeken bu pozisyona başvurmak için ne yapmak gerektiği ise haberimizde!

Gezegenler Arası Koruma Memuru Aranıyor

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Dünya’yı uzaylıların biyolojik istilasından korumak için “gezegenler arası koruma memuru” adı altında görevlendirilecek birini aradıklarını açıkladı.​ İş ilanında, gezegenler arası korumanın içeriği ‘organik bileşenlerin insana ve uzay araştırmaları yürüten robotlara bulaşmasının önlenmesi’ olarak tanımlanıyor. Bu işi tam anlamıyla bir uzaylı gardiyanlığı olarak tanımlayabiliriz.

***NASA’nın Açıklamaları Dünya Dışında Yaşam İhtimallerini Güçlendirdi

Peki İşe Başvurmak İçin Neler Yapmak Gerekiyor?

Oldukça yüksek bir maaşa ve havalı bir iş tanımına sahip olan bu pozisyona başvurmak için ABD vatandaşı olmak şart. Üstelik tek başına ABD vatandaşı olmak yeterli değil. Kişinin aynı zamanda  en az bir yıl devlette üst düzey bir görevde çalışmış olması da gerekiyor.

İleri Derecede Mühendislik Bilgisi Şart

NASA’da çalışacak gezegenler arası koruma memurunun ciddi bir bilgi birikimine de sahip olması gerekli. İleri derece fizik, matematik ve mühendislik bilgisi gerektiren bu pozisyona başvuracak kişilerin, gezegenler arası koruma alanı hakkında da bilgi sahibi olması oldukça önemli.

Uzaya İş Seyahatlerine Hazır Olunmalı

Maaş bu kadar- evet tam 187 bin dolar– olunca haliyle sorumluluklar da fazla oluyor.

Gezegenler arası koruma görevlisinin pek çok iş seyahatine de hazır olması gerekiyor. Göreve başlayacak kişinin, NASA’nın Jüpiter’in uydusu Europa’ya yapmayı planladığı seyahatte de yer alması planlanıyor.

Anlayacağınız bir evcil köpek sahibi için doğru bir pozisyon olmayabilir. 😉

Bu Pozisyon Bir İlk Değil

2014’ten bu yana söz konusu görevi yürüten Catharine Conley, Business Insider’a verdiği demeçte bu pozisyonun tek benzerinin Avrupa Uzay Kurumu’nda (ESA) olduğunu belirtiyor.

***Hawking, Dünyada Bir Gelecek Umudunun Gittikçe Azaldığını Açıkladı

Söz konusu misyonun temeli ABD’nin 1967 yılında imzalamış olduğu Dış Uzay Anlaşması’na dayanıyor. Bu anlaşma ile ABD uzayda yapacağı araştırmaların dünyaya tehdit oluşturmaması için gerekli tedbirleri almayı taahhüt ediyor. İşte bu noktada devreye uzay gardiyanları giriyor.

Sizi bilemiyoruz, ancak 187 bin dolarlık ve uzay seyahati vaat eden bir pozisyon Emoji Crew olarak bizlere oldukça ilgi çekici geldi.

Okuduğuna değdi mi?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Defne Yaman

1991 yazında oldukça sıcak bir günde İzmir’de doğdu. Üniversite uğruna geldiği Ankara’da çakılıp kalmış olsa da halinden mutlu. Bir yandan hayatta en sevdiği şeylerden biri olan yazı yazmaya “Emoji” çatısı altında devam ederek “Editör” koltuğunda otururken, bir yandan da akademik işler peşinde koşuyor.☺️

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

1 ve 0 lı kodlar

Yapay Zeka: Dünya İçin Bir Tehdit Mi, Yoksa Kurtarıcı Mı?

dunyanin en yasli ailesi donnely ailesi

Dünyanın En Yaşlı Ailesinin 1073 Yıllık Ömrünün Sırrını Öğrenmeye Ne Dersiniz?