in

Juul Elektronik Sigara Hakkında Genel Bilgi

Sigara kullanımı, insanların hayatında büyük değişikliklere sebep olan bir aktivitedir. Geleneksel anlamda insanların uzun süreden beri kullandığı tütün kullanımına bağlı bu aktivite, insan sağlığını ciddi manada tehdit etmektedir. Juul elektronik sigaradan ziyade geleneksel sigara kullanımı, bağımlılık arttırıcı özelliği sebebiyle; insanların bir çıkmaza sürüklenmesine sebep olacaktır. Günümüz şartlarında toplum yaşamı ve sosyallik, çok önemli kavramlar olarak hayatımızda yer almaktadır. Bu yüzden geleneksel sigara kullanımının çevreye yaydığı kötü koku ve ağır itici yapısı yüzünden, sigara içen kişiler artık toplum tarafından dışlanmaktadır. Günümüzün ilerleyen teknolojisi, her konuda insan hayatının ve sağlığının daha iyi noktalara ulaşması için birçok yeni çalışmalar geliştirmiştir. Bu sayede insanların hayatları ve sağlık durumları çok iyi seviyelere gelecektir. Teknoloji; insanların geleneksel sigara kullanımlarından uzaklaşması ve bağımlılığın azaltılması için birçok farklı uygulama denemiştir. Hem kötü koku, hem de yüksek sağlık zararı veren sigara içimi; bilimsel çalışmaların sonunda azaltılacak bir çözümle karşı karşıya gelmiştir. Elektronik sigara teknolojisi geliştirilmiş ve bu sayede geleneksel sigara kullanımının önüne geçilmeye çalışılmıştır.

Elektronik sigara kültürü kısa zamanda bütün dünyaya yayılmış ve popüler hale gelmiştir. Bu teknoloji harikası ürün sayesinde artık kişiler geleneksel sigara kullanımı yüzünden meydana gelebilecek zararlardan etkilenmeyecek hale gelecektir. Ayrıca geleneksel sigara tütününün etrafa yaydığı kötü koku yüzünden toplum tarafından dışlanan kişiler, artık bu dertten kurtulmuş olacaklardır. Elektronik sigara sayesinde insanlar çevrelerine kötü koku yaymayı bırakacaklardır. Elektronik sigaraların amacı, kişilerin geleneksel kullanımdan çıkıp modern bir kullanıma yönelmeleri olacaktır. Bu sayede insan sağlığı daha iyi şartlara ulaşacak ve bağımlılık azaltılacaktır. Elektronik sigaranın temel yapısı batarya sistemi ve atomizer adı verilen bir bölmeden oluşacaktır. Atomizer bölmede, aromaların yandığı ve etrafa güzel bir koku vererek dağıldığı işlem gerçekleşecektir. Her yeni elektronik sigara tanesinde, bu işlem kalitesi düşmeden tekrarlanacaktır. Bu sayede geleneksel şekilde sigara içiminden kopmak istemeyen kişilere, büyük bir pratik davranış kazandırılacaktır. Fakat zamanla elektronik sigara konusunda da bazı eksiklikler tespit edilmiştir. Böylece kişiler, elektronik sigaralarda bozulma ve ısınma, hatta patlama problemleriyle karşı karşıya kalmışlardır. İşte tam da böyle bir arayışın olduğu dönemde; Amerika’da üç ortak arkadaş devreye girmiştir. Adam, James ve Juul adındaki üç ortak; piyasadaki elektronik sigaraların kullanımını güncelleyerek, çok daha yeni bir tasarımda elektronik sigara üretmişlerdir. Bu sayede elektronik sigara anlamında tam bir modernizasyon yaşanmış ve modern çağa geçilmiştir. Artık dünya genelinde Juul marka elektronik sigaralar merak edilmeye başlanmış ve çok kısa sürede popüler hale gelmiştir.

Juul Elektronik Sigara Nedir?

Juul sigaraları; elektronik sigara pazarındaki modernizasyonu başarmak ve uzun vadede dünyada sigara kullanımı gerçekleştiren milyarı aşkın sayıdaki insanın bağımlılığının yok edilmesi düşüncesiyle oluşturulmuştur. Bu sayede insanların sağlıklarında bir iyileştirme yapılacak ve sigara içicileri bağımlılıktan uzak bir yaşama adım atabileceklerdir. Juul sigaralarının en önemli özelliklerinden bir tanesi; yeni nesil elektronik sigara kullanma çağını başlatmış olmasıdır. Bu sayede dünyada elektronik sigara kavramı değişmiştir.

Juul elektronik sigaraları, kullanım kolaylığı ve görüntüsündeki estetik sayesinde kısa sürede popüler bir hal almıştır. Kişiler bu sayede sigara kullanımlarına büyük bir hız ve üstün bir kalite eklemişlerdir. Yeni nesil elektronik sigaraların öncüsü olan Juul, tasarımında flash belleklerin dizaynından etkilenerek tasarlanmıştır. Bu sayede pratik bir kullanım ve hafif bir taşıma imkanı vermektedir. USB Şarj aleti kullanılarak Juul sigaraları şarj edilebilir. Aynı zamanda çok kısa sürede kullanıma hazır hale gelmektedir. Elektronik sigaradaki sıcaklık kontrolü her zaman hazır bir şekilde bekleyecek, bu sayede kullanım açısından herhangi bir mekanik tuşa ihtiyaç duyulmayacaktır. Tütün yaprağı yerine kullanılan nikotin tuzları sayesinde, artık kokular daha aromatik ve zararsız halde oluşmaktadır. İçerisindeki formülde katran olmaması sayesinde de, geleneksel sigara içiminin bütün olumsuz yanlarını kendisinin dışarısında tutmaktadır.

Juul Çalışma Prensibi

 

 

Klasik elektronik sigaraların kullanımı; kesinlikle çok fazla adımı içeren ve bu halde bile birçok güvenlik açığına sebep olan bir uygulamaydı. Bu eski sistem sigaraların görüntüsü çok kaba ve taşınması çok zordu. Sürekli yenilenmesi gereken iç jel yüzünden de insanlar bu sigaraları kullanmak yerine, geleneksel yöntemde sigara içmeye yönelmekteydi. Juul markası, insan sağlığına en olumlu etkiyi oluşturmak için yola çıktı. Bu yüzden de piyasada bulunan bütün elektronik sigara markalarının problemleri incelendi, müşterilerin geri dönüşleri araştırıldı. Tüm bu inovasyon çalışmalarının sonunda, Juul elektronik sigaralarının o eşsiz görüntüsü ve aroması ortaya çıktı. Tasarımdan ödün vermeyen Juul elektronik sigaraları, kullanım olarak da kolay bir çalışma prensibine sahiptir. Teknik olarak pod sisteminin içerisinde kullanılan sıvı kapsüller ve ısıtma maddesi olan coin, diğer modellere benzemektedir. Fakat asıl fark bundan sonra ortaya çıkmaktadır. Pod sistemine entegre edilen likit kapsüller, her seferinde rahatlıkla takılıp kullanılabilecek şekilde tasarlanmışlardır. Böylelikle her yeni seferde, ilk içim tadına ulaşmak çok kolay bir hal almıştır. Isıtma maddesi olan coin, kişilerin rahatsız olmaması için düşük miktarda tasarlanmıştır. Juul; elektronik sigara kullanımında bir çığır açmış ve bu sayede birçok farklı markanın da kendini taklit ederek peşinden gelmesini sağlamıştır. Şarjı bittiği takdirde ise tek yapılması gerekilen; Juul podunu bir USB bağlantısı sayesinde şarj etmek ve yeni bir kullanıma hazır hale getirmektir. Şarj tamamlandığı andan itibaren Juul elektronik sigaraları içime hazır halde sizi bekliyor olacaktır.

Juul Elektronik Sigara Fiyatları

Juul elektronik sigaraları, elektronik sigara piyasasında devrim yaratarak girdiği bu pazarda; en çok satılan elektronik sigara markası olmayı ve bünyesinde milyonlarca müşteri portföyü oluşturmayı sağlamıştır. Tabi ki bu başarı sadece bir pazarlama başarısı değil, aynı zamanda ürün kalitesi ve estetiğinden kaynaklanmaktadır. Amerika’da ortaya çıkmış olmasına rağmen kısa sürede dünyaya yayılan Juul elektronik sigaraları, bu sayede birçok farklı tasarım üretmeye başlamıştır. Şık, zarif ve estetik duruşuyla insanların ilk andan beri dikkatini çekmeyi başaran Juul elektronik sigaraları, kalitesine göre en iyi fiyat performansıyla satışa çıkmıştır.

Ülkemizde de yoğun miktarda kullanılmaya başlanan elektronik sigaralarının birçok farklı modülde satılma durumu vardır. Öncelikle Juul Starter paketi almak isteyen kişiler; bu sayede Juul kullanımı ile ilgili bütün malzeme ve aksesuarlara sahip olacaklardır. Juul Starter paketinin güncel fiyatı 459 TL olarak belirlenmiştir. Başlangıç paketinin içerisinde 4 çeşit pod ve USB şarj aleti ile birlikte şarj edilebilir elektronik sigaralar bulunmaktadır. Kişiler eğer elektronik sigaranın elma, vanilya, taze nane ve kakao gibi aromalı modellerinden sadece bir tanesini almak isterlerse, bunun fiyatı paket başına 169 TL olacaktır. Klasik ve geleneksel içim tadının yakalanabileceği tobacco aroması da, bu podların içerisinde satılan çeşitlerden olacaktır. Bu podların şarj edileceği platformun adı ise Juul Pod Mod ürünüdür. Bu ürün belirli saatler aralığında şarj imkanı sağlar ve podları kullanıma hazır hale getirir. Juul Pod Mod ürününün bu yüzden güncel fiyatı 319 TL olarak piyasaya sunulmuştur. Kişiler aynı zamanda USB şarj aleti de almak isterlerse, bunun için 69 TL daha ödemek zorundadırlar.

Yorum

Leave a Reply
  1. aslinda bu urun de elektronik sigara ancak son zamanlarda yaninda essek kadar mod tasimak zulum olmaya basladigindan ve elit kesime yonelik urun kitligindan adamlar bildiginiz usb flashin 3-4 kati uzunlugunda ayni incelikte bir elektronik sigara yapmis. leonardo di caprio gibi puro kivaminda kalem kullanacagina al bunu kullan demisler. sadece compact olmak yetmiyor tabi pod sistemi geliyor. hazir likit dolu podlarla satiliyor. boylece zengin elit arkadasimiz hic birseyle ugrasmadan bir podu yaklasik 200 puff bir paket sigaraya denk gelen juul urununu kullanmaya basliyor. buyuk bir ticari basari elde ediyorlar. bir cok taklidi bulunmakta daha iyisi daha kotusu olanlar var. deneyimlere gelirsem, normalde box mod kullanmaya alisik biri olarak basta cok kucuk geldi algilayamadim. tasarim cok iyi tasimasi cok rahat , hazir likitleri guzel , bu arada bu modeller bildigimiz likit yerine salt nic kullaniyor.

  2. Bu cihazi 4 adet degisik pod iyla beraber satin aldim. Kullandıktan sonra gerçekten sigara içmek istemiyorum. Ayrıca sigaradan çok daha ucuza geliyor. sigara icmek zaten kas hafizasiyla da alakali biraz o yuzden bu minik alet gercekten ise yarıyor o konuda. pratik kullanışlı temiz bir şey. Diğer elektronik sigaralara göre daha ufak olduğu için her yerde taşıyabiliyorsunuz.

  3. Türkiye’de satışı varsa çok almak istediğim bir ürün. Artık sigara içmek istemiyorum ve bırakamıyorum da. Juul elektronik sigaranın en çok ilgimi çeken özelliği küçük ve kullanışlı gözükmesi. Alabileceğim bir yer söylerseniz çok mutlu olurum. Juul elektronik sigarayı alan Arkadaşlarım var ve gayet kullanışlı olduğunu söylüyorlar.

  4. şarjı sıkıntı olur gibi sanki ama boyut olarak optimum gözüken alet. aratınca satan siteler çıkıyor fakat alıp almamak arasında kararsızım. Bilgisi olan varsa yazmasını rica ediyorum. Elektronik sigaraların boyutları normalde büyük oluyordu fakat Juul çok kullanışlı bir ürün gibi gözüküyor. Eğer şarjı da baya gidiyorsa ilk bulduğum yerden almayı düşünüyorum. Yazınız ve bilgilendirdiğiniz için teşekkürler

  5. Bu modeli bir arkadaşımda görmüştüm ve bana elektronik sigara olduğunu uygulamalı bir şekilde gösterene kadar inanmamıştım gerçekten çok küçük ve alışık olduğumuz elektronik sigara görünümlerinin aksine çok daha kullanışlı her yere rahatlıkla götürebileceğiniz yanınızda taşımaktan zorlanmayacağınız bir ürün bende bilgi sahibi değilim aslında sadece görsel olarak tanıdım ve araştırmak istedim bu blog yazısına denk geldim, bilgiler için teşekkür ederimm 🙂

  6. Amerika’dan arkadaşım getirmişti daha Türkiye’ye gelmeden önce. İlk kullandığımda vazgeçemeyeceğimi anlamıştım. Kısa süre içerisinde vazgeçilmez bir hal aldı ve görüntüsü ile çok şık, her yerde yanımda götürüyorum görenler hayran kalıyor.

  7. Eğer maddi durumunuz iyi ise ve elektronik sigarayı gerçekten keyif için içiyorsanız vazgeçilmez bir ürün. Özellikle boyutunun küçük ve şık olması cihazı ön plana çıkartıyor. Küçük olmasına rağmen buhar gücü ise oldukça yüksek. Keyifli bir şekilde kullanabileceğiniz juul elektronik sigara için özellikle farklı aromalara sahip olan pod mod almanızı öneririm.

  8. Türkiye’de satışı var mı bilmiyorum almak istediğim de birçok e ticaret sitesi çıkıyor karşıma fakar güven vermiyor. Nasıl gelecek sağlam mı olacak veya eksik parçası olacak mı bilemediğim için güvenip alamıyorum. Eğer güvendiğiniz bir yer varsa söylerseniz çok sevinirim.

  9. Amerikadan arkadaşım kendisine almıştı iki gün onda kaldım sigaramı bulamadım onun yedegini içmeye başladım iki gün sigara hiç içmedim aklımada gelmedi juul sayesinde kendime hemen başlangıç pakate sipariş verdim 1 günde geldi buharistan.co dan sipariş veriyorum halen likitlerimi şarzıda kullanışlı ben günde iki paket sigara içiyodum şuan azıma bile sürmüyorum likittede vanilya ve tabaccoyu öneriyorum ben memnunun artık izmarit koymuyorum evde kokmuyo 🙂 sadece bazen kaybediyorum yedeginide almayı düşünüyorum ….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

İlber Ortaylı Kimdir?

Tayland’a Gitmek için 10 Mükemmel Sebep