in ,

Kabuk Evle Kendinizi Denizin Ortasında Hissedeceksiniz 🐚

Mexico City’nin yakınındaki Nautilus evi, mimariye yeni bir anlayış getiriyor. Arquitectura Organica’dan Meksikalı Mimar Javier Senosiain tarafından tasarlanan bu ev eşsiz mimarisi ve renkleriyle görenleri büyülüyor.

Kabuk Şeklinde Bir Yuva

Eşsiz bir kabuk şeklinde tasarlanan ev oldukça renkli bir forma da sahip. Ev tasarımıyla oldukça  yenilikçi, sıradışı ve cesur bir görünüme sahip. Javier Senosiain, yaşamın özünün mimari hale getirilebileceğine inanan bir isim. Gaudí ve Frank Lloyd Wright’ın eserlerinden esinlenen Javier Senosiain, Mexico City’ye “Biyo-Mimarlık” dediği şeyin daha parlak bir örneğini hayata geçirdi ve bu kabul evi inşaa etti.

Bu Ev Mimari Harika

Nautilus House bakmak, yürümek ve modern mimarinin ve çağdaş sanatın bir karışımının tadını çıkarmak için harika bir örnek.

“Bu evin sosyal yaşamı Nautilus’un içinde herhangi bir bölünme olmaksızın akıyor, üç boyutta harmonik bir alan, vejetasyon üzerinde yüzen bir duygu ile merdivenlerin üzerinde dolaşırken dördüncü boyutun sürekli dinamiğini fark edebilirsiniz.”

Okuduğuna değdi mi?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Defne Yaman

1991 yazında oldukça sıcak bir günde İzmir’de doğdu. Üniversite uğruna geldiği Ankara’da çakılıp kalmış olsa da halinden mutlu. Bir yandan hayatta en sevdiği şeylerden biri olan yazı yazmaya “Emoji” çatısı altında devam ederek “Editör” koltuğunda otururken, bir yandan da akademik işler peşinde koşuyor.☺️

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

tardigrad

Herkes Ölse Bile Hayatta Kalacak Bir Tuhaf Canlı: Tardigrad

da vinci eser

Ünlü Ressam ve Dahi Leonardo Da Vinci’nin Yaptığı İlk Eser Bulundu