in , ,

Yok Artık!

28 Yıl Boyunca Kör Numarası Yapan Kadının Şaşırtan Hikayesi

Etrafınızdaki insanlardan uzaklaşmak istediğinizde neler yapıyorsunuz?

Kulaklığınız takıp müzik mi dinliyorsunuz? Bir kitap alıp köşenize mi çekiliyorsunuz? Ve ya uyuyor numarasını mı yapıyorsunuz?

Eğer bunları yapıyorsanız çok masum kaçış yolları denediğinizi söyleyebiliriz. Çünkü inanın İspanyol Carmen Jimenez’in kaçış yöntemini duyduğunuz da çok şaşıracaksınız.

28 Yıldır Yalan Söylüyor

Carmen Jimenez tam 28 yıldır kör numarası yaparak tüm arkadaşlarına ve ailesine yalan söylüyor. Üstelik bunun için tek gerekçesi diğer insanlarla sosyal ilişkiler kurmaktan kaçmak…

Şu an 57 yaşında olan Carmen Jimenez’in asosyal alışkanlıklarının ve tuhaf karakterinin kökenleri 13 yaşına dayanıyor. Etrafındaki insanlarla çocukken sosyal ilişkiler kurmaktan kaçınan Jimenez 13 yaşından itibaren insanlardan kaçmak için tuhaf yöntemler geliştirmeye başlamış. Çoğu zaman sağır numarası yapan Jimenez, o zamanlar etrafındaki insanların dediklerini duymamazlıktan gelme davranışını sık sık sergiliyormuş.

Son 28 yıldırsa Jimenez’in etrafındaki insanlardan kaçmak için geliştirdiği yöntem ise kör takliti yapmak. Üstelik bu numarayı sadece sokaktaki insanlara değil, en yakınındakilere de yapıyor.

“Merhaba Demekten Sıkılmıştım”

İspanya’nın Madrid şehrinde yaşayan Jimenez ailesini ve kocasını da kandırmayı başarmış. Karısının kör olduğunu öğrendiğinde büyük bir üzüntü yaşadığını söyleyen Jimenez’in eşi bunca yıldır eşinin gördüğünü ise anlayamamış. İçinizden “nasıl anlamaz yahu!” dediğinizi duyar gibiyiz. Emin olun bu kısmı duyan kimse anlamıyor.

28 yıl boyunca kör taklidi yapan kadın aynı zaman bu durumla ilgili karşılaştığı zorluklar nedeniyle psikolojik tedavi bile görmüş.

Bunca yıl hem çevresindekileri, hem de ailesini kör olmakla kandıran Jimenez ise bunun sebebini oldukça soğukkanlı bir şekilde açıklıyor.

“İnsanlara merhaba demekten bıktım usandım. Onlarla etkileşime geçmek istemiyordum. Ben de son çare olarak körmüş gibi davrandım ve toplumdan kaçtım. Böylelikle birçok sosyal davranışı sergilemek durumunda da kalmadım”

Nitelikli Dolandırıcılık Suçlamalarıyla Karşı Karşıya

Artık durumu daha fazla idare edemediği için kör olmadığını itiraf eden Jimenez’in bu itirafı ailesinde de büyük bir şok etkisi yarattı. Eşinin zaman zaman anlayamadığı davranışlar yapmasına rağmen, hiç bir zaman onun kör olamayacağını düşünmediğin belirten eş Jimenez ise şu sözleri söyledi:

“Kör olduğu halde gayet güzel makyaj yaptığını ve bazen televizyon izlemeye çalıştığını görüyorduk”

Ailesini 28 yıldır kandıran kadının bundan sonra yaşayacağı sıkıntılar ise çok daha büyük olacak. Devletten uzun yıllardır kör olduğu için sosyal yardımlar alan Jimenez şu an bir de nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla karşı karşıya. Şu an için pek çok yabancı haber sitesinde viral haber haline gelen bu olayın henüz yasal belgelerle doğrulanmadığını belirtmekten fayda var.

Okuduğuna değdi mi?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Defne Yaman

1991 yazında oldukça sıcak bir günde İzmir’de doğdu. Üniversite uğruna geldiği Ankara’da çakılıp kalmış olsa da halinden mutlu. Bir yandan hayatta en sevdiği şeylerden biri olan yazı yazmaya “Emoji” çatısı altında devam ederek “Editör” koltuğunda otururken, bir yandan da akademik işler peşinde koşuyor.☺️

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

Instagram’da Hangi Fotoğrafın Daha Çok Beğenileceğini Tahmin Eden Uygulama: Lisa

Su aygırı hakkında bilinmesi gerekenlerin hepsi

Su Aygırlarının Renkli Dünyasına Göz Atmaya Ne Dersiniz?