in ,

Milli Emoji Klavyesi TAMBU Sayesinde Terlik Fırlatan Anne Emojisi Bile Mümkün!

Emojiler Türkleşiyor!

Türk Telekom, Türk kültürünü yansıtan hareketli çıkartma ve emojiler, eğlenceli GIF’ler, kişiselleştirilebilir arka plan ve temalar, atasözü ve deyimlere hızlı erişim ve öğrenen klavye gibi öğeler içeren yeni dijital klavye TAMBU’yu kullanıma sundu.

TAMBU ile Emojiler Türkleşiyor

Emoji ailesi büyümeye devam ediyor. Daha önce de sizlere ilk Türk emoji klavyesi olan Emojum’u tanıtmıştık. Göbekli amca emojisinden nazar boncuğu emojisine kadar pek çok Türk motifini içinde barındıran bu klavye bizler için bir ilkti.

Türk Telekom’un yeni projesi TAMBU bir adım öteye giderek çok daha kapsamlı bir işe imza attı. ‘Öğrenen sistemi’ ile yapay zeka teknolojisini klavyeye taşıyan uygulama, kullanıcılara çok daha hızlı ve detaylı bir hizmet sunmayı hedefliyor.

TAMBU’da Neler Var?

TAMBU’yu benzerlerinden ayıran pek çok nokta var. İlk olarak içinde barındırdığı Türk kültürüne özgü hareketli çıkartmalar ve eğlenceli GIF’lerle yazışmalara renk katacak gibi gözüküyor.

Uygulamada ‘Etekleri zil çalmak’ deyiminden ‘nazar değmesin’ duasına, ‘terlik fırlatan anne’den ‘eyvallah’ ifadesine kadar Türk kültürüne ait dilek ve duyguları yansıtan pek çok hareketli çıkartma ve emoji bulunacak.

Konuş Yazsın, Konum Paylaşımı Gibi Pek Çok Özellik

TAMBU, üzerine yerleştirilen araç çubuğu özelliğiyle klavyeden ayrılmadan hareketli çıkartma ve GIF gönderimi, 100 farklı dilde çeviri, atasözü, deyim ve sözlüklere ulaşım, konum paylaşımı, ‘konuş yazsın’, kişiselleştirilebilir arka plan ve temalar, öğrenen klavye ve kişisel sözlük gibi özelliklerle pek çok dijital mobil uygulamayı bir arada sunacak.

Aradığımız Tam Da Bu!

Türk Telekom’un büyük bir iddia ile tanıtımlarına başladığı dijital platform ismini  ‘aradığımız tam da bu’ mottosundan alıyor.

Tüm Operatörlerin Kullanımına Açık

Üstelik uygulama tüm operatörler tarafından kullanılabilir olmasıyla da dikkat çekiyor. TAMBU, mobil uygulamalarında Türkçe ve milli bir mobil uygulama kullanmak isteyen herkes için coğrafya ve operatör farketmeksizin kullanıma sunulucak.

Terlik Fırlatan Anne TAMBU’da!

TAMBU’daki Türkiye’ye özgü görseller arasında simitten çaya, sazdan darbukaya, dantelli televizyondan mavi klasik minibüslere ve nazar boncuğuna kadar birçok eğlenceli içerik yer alacak.

Kullanıcılar, karşısındakine ‘Eyvallah’, ‘Etekleri zil çaldı’, ya da ‘Batsın bu dünya’ demek istediğinde,uygulamada bunlar için özel olarak tasarlanan bir hareketli çıkartmayı gönderebilecek.

Şu ana kadar paylaşılan en ilgi çekici emoji ise terlik fırlatan anne emojisi!

Şehirlere Özgü Emojiler TAMBU’da

TAMBU aynı zamanda kullanıcıların bölgelere özgü ifadelerine de yer veriyor. Kullanıcılar uygulamada yaşadıkları şehre özel içerikler, emojiler ve hareketli çıkartmalar bulabilecekler.

Futbolseverler TAMBU’ya

TAMBU, Türkler için oldukça önemli olan futbol dünyasını da düşünmüş. Uygulamayla, Tivibuspor’daki maçlardaki golleri ve önemli pozisyonları da gerçek zamanlı olarak GIF formunda paylaşmak mümkün olacak.

Türkiye’nin popüler spor kulüplerine ait öğeler de yine TAMBU ile birlikte gelen görsel özellikler arasında yer bulacak.

Sesle Kontrol Özelliği

Dünyanın her yerinde, herhangi bir operatör müşterisi tarafından da kullanılabilecek olan uygulama, Türkçe’ye özel yazı tamamlama ve düzeltme özelliği ve F klavye seçeneği ile kullanıcılara rahat ve hızlı yazma imkanı sunarken, pratik bir şekilde sesle Türkçe yazabilme özelliğine de sahip olacak.

Alışveriş Yapmak Mümkün

Ramazan Demir, uygulamanın bir klavyeden öte Türk insanının, içinden çıkmadan birkaç dokunuşla pek çok ihtiyacını karşılayabileceği bir platform olduğunu belirtiyor:

“Milli içeriklerin yanı sıra, konuşmayı yazıya döken, anlık kolay çeviri özelliği olan, lokasyon bazlı algoritmalarıyla bulunduğunuz noktada aradığınız mekan ve ürünlere hızlıca ulaşmanızı sağlayacak, hatta yine bu platformdan ayrılmadan alışverişe de imkan verecek kocaman bir dünya yarattık.”

Ücretsiz Olacak

Uygulama iOS ve Android cihazlardan ücretsiz olarak indirilebilecek.

Emoji Crew Heyecanlı

emojiler

Sizi bilemeyiz ama biz oldukça heyecanlıyız. Umarız TAMBU emoji ailesine yeni bir soluk getirir ve bu ailenin büyümesine katkı sağlar.

Yorum

Leave a Reply
  1. Bunu telefonuma nasıl yükleme yaparım telefoncu mu yapıyor ne yapmalıyım yol gösterin bana ona göre yapayım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Pazar Köşesi (21-27 Ağustos 2017)

Ak Gezenler ve Game of Thrones Evrenindeki Gizemli Dünyalarına Dair Her Şey!