in ,

Cool

Terlikleri Ona Engel Olmadı, Yüzlerce Atleti Geçerek Şampiyon Oldu

Terlikleriyle koştu, şampiyon oldu!

María Lorena Ramírez isimli Meksika yerlisi bir kadın, imza attığı başarıyla gündeme oturdu. Gelin onun takdir edilesi hikayesine birlikte göz atalım.

Terliklerle Gelen Birincilik

Lorena Ramirez 22 yaşında genç bir kadın. Bir sığır çobanı olarak hayatını sürdüren ve tüm gün hayvanların peşinden koşmakla geçen bu kadın, ailesinin sahip olduğu genetik miras sayesinde doğuştan bir sporcu. Günlük sporu, çobanlık nedeniyle yürüdüğü 10-15 km ile sınırlı olan Ramirez oldukça iyi bir koşucu.

Üstelik onun başarısı tescilli. Geçtiğimi haftalarda ülkesinde gerçekleşen  María Lorena Ramírez, 12 ülkeden 500 koşucunun katıldığı 50 kilometre uzunluğundaki Ultra Trail Cerro Rojo yarışında birinci olarak büyük bir başarıya imza attı.

Bu Başarı İlk Değil

Üstelik bu Ramirez’in ilk başarısı değil. Geçen yıl ülkesinde yapılan 100 kilometrelik Cabballo Blanco 2016 ultramaratonunda da ikinci olan Ramirez, şimdi de bir adet şampiyonluk sahibi.

Tek Ekipmanı Su Şişesi

Aynı dedesi, babası ve kardeşleri gibi maratonlara katışan Ramirez, üstelik özel hiç bir ekipmana da sahip değil. Herhangi bir spor ekipmanı olmadan yarışlara katılan Ramirez, ne özel bir ayakkabı giyiyor, ne de özel ekipmanlarla yarışa hazırlanıyor.

Sadece bir su şişesiyle, engebeli arazide 7 saat 3 dakika boyunca koşarak, yarışı tamamlayan Ramirez rakiplerine sadece hızlı bacaklarıyla da değil ekipmanlarıyla da fark attı.

Günlük hayatında giydiği tişört, etek ve yerli kadınların giydiği geleneksel bir terlikle koşan Ramirez’in tek özel olarak eline aldığı el feneri.

Herkesin engebeli arazi koşuları için giydiği özel ayakkabıları giymeyen, özel çoraplar, terletmeye taytlar,enerji veren yiyecekler yemeyen bu kadın, farkını ortaya her şekilde koydu.

Ödül 6000 Peso

Ramirez koşusunda yalnız da değildi. Yapılan koşuda Ramirez’in kardeşlerinden biri de yer aldı. Hem yerel halktan, hem de yarışma organizatörlerinden yoğun destek alan genç kadın ve ailesi yarışmaya katılabilmek için araçla 2 gün süreden bir mesafeden yarışlara katıldı.

Yarışma sonucunda birincilik madalyasını kazanan Ramirez, aynı zamanda  6,000 peso nakit paranın da sahibi oldu.

Bu başarısının onun için bir son olmadığını belirten genç kadın verdiği röportajlarda koşmaya devam edeceğini, terliklerinden de ayrılmayacağını ifade ediyor.

Okuduğuna değdi mi?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Defne Yaman

1991 yazında oldukça sıcak bir günde İzmir’de doğdu. Üniversite uğruna geldiği Ankara’da çakılıp kalmış olsa da halinden mutlu. Bir yandan hayatta en sevdiği şeylerden biri olan yazı yazmaya “Emoji” çatısı altında devam ederek “Editör” koltuğunda otururken, bir yandan da akademik işler peşinde koşuyor.☺️

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

Matrix Dünyası Gerçek Oluyor

Facebook İçerik Silme Prosedürleri Şaşırtıyor

Facebook İçerik Silme Prosedürleri Şaşırtıyor