in ,

Yeni Güncelleme Sonrası Twitter’da Neler Değişti?

Twitter yeni görünümü ve özellikleriyle kullanıcılarla buluştu.

Dünyanın en büyük sosyal medya ağlarından biri olan Twitter’ın yeni görünümü kullanıcılarından gelen geri bildirimler doğrultusunda hayata geçirildi.

Daha Sade Bir Görünüm

Twitter’ın kullanımını kolaylaştırmak ve daha sade bir görünüm kazandırmak için yapılan güncelemeler sonrası pek çok yenilik geldi.

Kullanımı kolaylaştırmak adına daha sade bir görünüme kavuşan Twitter, kullanıcılardan gelen geri bildirimlerden faydalanılarak yeni tasarımına kavuştu.

Her Şey Tek Çatı Altında

Bundan sonra Twitter’da profil, ek ayarlar ve gizlilik aynı sekme altında yer alacak.

Sayfanın yan tarafına yerleştirilen yeni gezinti menüsü (side navigation menu) ile de kullanım kolaylığı hedefleniyor. Bundan sonra daha az sayıda sekmeyle kullanıcılar karşı karşıya kalacaklar ve tarama aktivitesi daha kolay gerçekleştirilebilecek.

İnternet sitesi linkleri artık Safari’nin Twitter uygulamasındaki görüntüleyicisinde de açılabiliyor olacak ve böylece hali hazırda giriş yaptığınız internet sitelerine kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Daha Yalın Bir Yazı Stili

Son güncellemeyle birlikte tipografisi daha yalın ve birbirine uyumlu hale getirilen Twitter’da başlıklar kalınlaştırıldı. Böylelikle kullanıcıların yazılara daha kolay odaklanabilmesi sağlanacak.Yuvarlatılmış profil fotoğrafları ise neyin kim tarafından söylendiğini daha anlaşılır hale getirecek.

Yorum Baloncuğu Geldi

Daha sezgisel ikonlarla birlikte Tweetlerle, özellikle Twitter’a yeniyseniz, daha kolay etkileşime geçebileceksiniz. Örneğin insanlar ok şeklindeki ‘cevap ver’ ikonunun silmek veya bir önceki sayfaya geri gitmek anlamına geldiğini düşünüyorlardı. Bu ikonu herkes tarafından iyi bilinen sevilen yorum baloncuğuna çevrildi.

Ayrıca daha iyi bir etkileşim için ikonlar daha sade hale getirildi.

Canlı Takip Geliyor

Bundan sonra Twitter’da tweetler cevap, Retweet ve ‘like’ sayısını anında güncellenecek. Bu sayede kullanıcılar olan biten her aktiviteyi canlı olarak takip edebilecek.

Ayrıca artırılmış renk kontrastı ve Safari Okuyucu görünümünde destekli linkleri her zaman açabilme seçeneği gibi ekstra erişim alternatifleri de yeni güncellemeyle birlikte gündeme geldi.

Yeni Görünüme Nasıl Geçebilirim?

Twitter’ın yeni görünümüne geçmek için Android ve iOS uygulamalarını güncellemeniz yeterli. Twitter’ı tarayıcı ile kullanıyorsanız yapmanız gereken herhangi bir şey yok. Sayfayı yenilediğinizde yeni tasarımla karşılaşmış olacaksınız.

Twitter güncellemenin tüm kullanıcılar tarafından beğenileceğini düşünüyor. Bakalım kullanıcılar bu değişiklikten memnun kalacak mı?

Okuduğuna değdi mi?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Defne Yaman

1991 yazında oldukça sıcak bir günde İzmir’de doğdu. Üniversite uğruna geldiği Ankara’da çakılıp kalmış olsa da halinden mutlu. Bir yandan hayatta en sevdiği şeylerden biri olan yazı yazmaya “Emoji” çatısı altında devam ederek “Editör” koltuğunda otururken, bir yandan da akademik işler peşinde koşuyor.☺️

[g1_socials_user user="3" icon_size="28" icon_color="text"]

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

ilk insan araştırmaları

İlk İnsanla İlgili Bilinenler Son Bulgularla Alt Üst Oldu!

hızlı yazma ve öğrenmeniz gereken taktikler

Klavyenin Tozunu Attırmak İçin Kullanmanız Gereken 5 Hızlı Yazma Tekniği