in

Bu Yapay Zeka İlişkinizin Ne Zaman Biteceğini Söylüyor!

-SPONSOR REKLAM-

Yapay zekayı bir makinadan ibaret, duygusuz bir oluşum olarak düşünüyorsanız yanılıyorsunuz!

Yapılan çalışmalar sonucunda artık yapay zeka teknolojiler duygularımızla bir araya geliyor.

Güney Kaliforniya Üniversitesi’nden bir grup araştırmacı, ilişkiler hakkında Güzin Ablalık yapan bir yapay zeka geliştirmeye başladı. Bu yapay zeka ilişkinizin ömrü hakkında size detaylı bir rapor sunuyor ve size bir bitiş tarihi veriyor.

Güzin Abla Yapay Zekayla Birleşti

İlişkinin ömrü hakkında bilgi veren yapay zekanın çalışma şekli ise oldukça basit. Makine öğrenimi algoritmasına 134 çiftin terapi seansı dinletilen projede ve her bir ilişkinin süresi hakkında bilgi paylaşımı yapıldı. Yapay zekaya her iki tarafın da ne kadar süre, ne zaman ve hangi tonda konuştuğu öğretildi. Bu verilere göre yapay zeka, diğer ilişkilerdeki konuşmaları dinleyip o ilişkilere ömür biçebiliyor.

Anlayacağınız Deneyim Konuşuyor!

-SPONSOR REKLAM-

Sorunlu ilişiki örneklerinde kullanılan ses akustiğini değerlendiren ve kendine davranış metrikleri elde eden yapay zeka bu sayede çıkarımlarda bulunabiliyor. Anlayacağınız tecrübe konuşuyor.:D

3 Ay Sonra Bu İlişki Biter

Bir yapay zekadan, sevgilinizle üç ay sonra oldukça kötü bir şekilde ayrılacağınızı duymanın oldukça korkutucu olduğunu biliyoruz. Ancak bu duruma iyi tarafından bakmakta da fayda var. Yapay zekanın ilişkiye dair tahminleri, çiftlerin birbirlerine karşı kullandıkları ses tonunun nasıl olduğunu (olumlu veya olumsuz)  fark etmelerine yarayabilir.

Kendinize Gelin

Negatif bir ses tonu kullandığımızı bilmek kendi davranışlarımızı yeniden gözden geçirmemize aracı olabilir. Bu yüzden, eğer çift terapisi alıyor ve yapay zeka tarafından ilişkinize biçilmiş bir ölüm tarihi varsa, kendinizle kalıp düşüncelerinizi ve davranışlarınıza göz atma zamanınız gelmiş olabilir.

-SPONSOR REKLAM-

Okuduğuna değdi mi?

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Defne Yaman

1991 yazında oldukça sıcak bir günde İzmir’de doğdu. Üniversite uğruna geldiği Ankara’da çakılıp kalmış olsa da halinden mutlu. Bir yandan hayatta en sevdiği şeylerden biri olan yazı yazmaya “Emoji” çatısı altında devam ederek “Editör” koltuğunda otururken, bir yandan da akademik işler peşinde koşuyor.☺️

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

Meksika’da Gökten Balık Yağdı! 🐟🐠 Görenler Şaşkın!

cover

Ne Demek Bilincimi Kaybedeceğim! Tüm Yönleriyle Araştırdık: Anestezi Nedir?