in ,

2018 Oscar Ödülleri Adayları Açıklandı! Bu Yılın Gündeminde 13 Adaylıkla “The Shape of Water” Var 🎥

90. kez sahiplerine kavuşacak olan Akademi Ödülleri’nin bu yıl ki adayları belli oldu.

24 farklı kategoride dağıtılacak olan ödül töreninin bu yıl 13 ödül adaylığıyla en çok dikkat çekecek olan filmi The Shape of Water olacak gibi gözüküyor.

Bu yıl 4 Mart’ta sahiplerini bulacak ödüllerini verileceği töreni, geçtiğimiz yıl da törenin sunuculuğunu üstlenen Jimmy Kimmel üstlenecek.

Kimmel’ın geçen yıl ki yanlış anonsuna hitaben yayınladığı video ise şimdiden sosyal medyada büyük beğeni toplamayı başardı.

İşte 2018’in Oscar Adayları

En İyi Film

“Call Me By Your Name”

“Darkest Hour”

“Dunkirk”

“Get Out”

“Lady Bird”

“Phantom Thread”

“The Post”

“The Shape of Water”

“Three Billboards Outside Ebbing  Missouri”

En İyi Erkek Oyuncu

Timothée Chalamet  “Call Me by Your Name”

Daniel Day-Lewis  “Phantom Thread”

Daniel Kaluuya  “Get Out”

Gary Oldman  “Darkest Hour”

Denzel Washington  “Roman J. Israel  Esq.”

En İyi Kadın Oyuncu

Sally Hawkins  “The Shape of Water”

Frances McDormand  “Three Billboards Outside Ebbing  Missouri”

Margot Robbie  “I  Tonya”

Saoirse Ronan  “Lady Bird”

Meryl Streep  “The Post”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Willem Dafoe  “The Florida Project”

Woody Harrelson  “Three Billboards Outside Ebbing  Missouri”

Richard Jenkins  “The Shape of Water”

Christopher Plummer  “All the Money in the World”

Sam Rockwell  “Three Billboards Outside Ebbing  Missouri”

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Mary J. Blige  “Mudbound”

Allison Janney  “I  Tonya”

Lesley Manville  “Phantom Thread”

Laurie Metcalf  “Lady Bird”

Octavia Spencer  “The Shape of Water”

En İyi Yönetmen

“Dunkirk ” Christopher Nolan

“Get Out ” Jordan Peele

“Lady Bird ” Greta Gerwig

“Phantom Thread ” Paul Thomas Anderson

“The Shape of Water ” Guillermo del Toro

En İyi Animasyon Film

“The Boss Baby ” Tom McGrath  Ramsey Ann Naito

“The Breadwinner ” Nora Twomey  Anthony Leo

“Coco ” Lee Unkrich  Darla K. Anderson

“Ferdinand ” Carlos Saldanha

“Loving Vincent ” Dorota Kobiela  Hugh Welchman  Sean Bobbitt  Ivan Mactaggart  Hugh Welchman

En İyi Kısa Animasyon Film

“Dear Basketball ” Glen Keane  Kobe Bryant

“Garden Party ” Victor Caire  Gabriel Grapperon

“Lou ” Dave Mullins  Dana Murray

“Negative Space ” Max Porter  Ru Kuwahata

“Revolting Rhymes ” Jakob Schuh  Jan Lachauer

En İyi Uyarlama Senaryo

“Call Me by Your Name ” James Ivory

“The Disaster Artist ” Scott Neustadter & Michael H. Weber

“Logan ” Scott Frank & James Mangold and Michael Green

“Molly’s Game ” Aaron Sorkin

“Mudbound ” Virgil Williams and Dee Rees

En İyi Orijinal Senaryo

“The Big Sick ” Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani

“Get Out” Jordan Peele

“Lady Bird ” Greta Gerwig

“The Shape of Water ” Guillermo del Toro  Vanessa Taylor

“Three Billboards Outside Ebbing  Missouri ” Martin McDonagh

En İyi Görüntü Yönetmeni

“Blade Runner 2049 ” Roger Deakins

“Darkest Hour ” Bruno Delbonnel

“Dunkirk” Hoyte van Hoytema

“Mudbound ” Rachel Morrison

“The Shape of Water ” Dan Laustsen

En İyi Belgesel Film

“Abacus: Small Enough to Jail ” Steve James  Mark Mitten  Julie Goldman

“Faces Places ” JR  Agnès Varda  Rosalie Varda

“Icarus ” Bryan Fogel  Dan Cogan

“Last Men in Aleppo ” Feras Fayyad  Kareem Abeed  Soren Steen Jepersen

“Strong Island ” Yance Ford  Joslyn Barnes

En İyi Kısa Belgesel Film

“Edith+Eddie ” Laura Checkoway  Thomas Lee Wright

“Heaven is a Traffic Jam on the 405 ” Frank Stiefel

“Heroin(e) ” Elaine McMillion Sheldon  Kerrin Sheldon

“Knife Skills ” Thomas Lennon

“Traffic Stop ” Kate Davis  David Heilbroner

En İyi Kısa Film

“DeKalb Elementary ” Reed Van Dyk

“The Eleven O’Clock ” Derin Seale  Josh Lawson

“My Nephew Emmett ” Kevin Wilson  Jr.

“The Silent Child ” Chris Overton  Rachel Shenton

“Watu Wote/All of Us ” Katja Benrath  Tobias Rosen

En İyi Yabancı Dilde Film

“A Fantastic Woman” (Şili)

“The Insult” (Lübnan)

“Loveless” (Rusya)

“On Body and Soul (Macaristan)

“The Square” (İsveç)

En İyi Film Kurgusu

“Baby Driver ” Jonathan Amos  Paul Machliss

“Dunkirk ” Lee Smith

“I  Tonya ” Tatiana S. Riegel

“The Shape of Water ” Sidney Wolinsky

“Three Billboards Outside Ebbing  Missouri ” Jon Gregory

En İyi Ses Kurgusu

“Baby Driver ” Julian Slater

“Blade Runner 2049 ” Mark Mangini  Theo Green

“Dunkirk ” Alex Gibson  Richard King

“The Shape of Water ” Nathan Robitaille  Nelson Ferreira

“Star Wars: The Last Jedi ” Ren Klyce  Matthew Wood

En İyi Ses Miksajı

“Baby Driver ” Mary H. Ellis  Julian Slater  Tim Cavagin

“Blade Runner 2049 ” Mac Ruth  Ron Bartlett  Doug Hephill

“Dunkirk ” Mark Weingarten  Gregg Landaker  Gary A. Rizzo

“The Shape of Water ” Glen Gauthier  Christian Cooke  Brad Zoern

“Star Wars: The Last Jedi ” Stuart Wilson  Ren Klyce  David Parker  Michael Semanick

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

“Beauty and the Beast ” Sarah Greenwood; Katie Spencer

“Blade Runner 2049 ” Dennis Gassner  Alessandra Querzola

“Darkest Hour ” Sarah Greenwood  Katie Spencer

“Dunkirk ” Nathan Crowley  Gary Fettis

“The Shape of Water ” Paul D. Austerberry  Jeffrey A. Melvin  Shane Vieau

En İyi Film Müziği

“Dunkirk ” Hans Zimmer

“Phantom Thread ” Jonny Greenwood

“The Shape of Water ” Alexandre Desplat

“Star Wars: The Last Jedi ” John Williams

“Three Billboards Outside Ebbing  Missouri ” Carter Burwell

En İyi Şarkı

“Mighty River” -“Mudbound ” Mary J. Blige

“Mystery of Love” – “Call Me by Your Name ” Sufjan Stevens

“Remember Me” – “Coco ” Kristen Anderson-Lopez  Robert Lopez

“Stand Up for Something” – “Marshall ” Diane Warren  Common

“This Is Me” – “The Greatest Showman ” Benj Pasek  Justin Paul

En İyi Saç ve Makyaj

“Darkest Hour ” Kazuhiro Tsuji  David Malinowski  Lucy Sibbick

“Victoria and Abdul ” Daniel Phillips and Lou Sheppard

“Wonder ” Arjen Tuiten

En İyi Kostüm Tasarımı

“Beauty and the Beast ” Jacqueline Durran

“Darkest Hour ” Jacqueline Durran

“Phantom Thread ” Mark Bridges

“The Shape of Water ” Luis Sequeira

“Victoria and Abdul ” Consolata Boyle

En İyi Görsel Efekt

“Blade Runner 2049 ” John Nelson  Paul Lambert  Richard R. Hoover  Gerd Nefzer

“Guardians of the Galaxy Vol. 2 ” Christopher Townsend  Guy Williams  Jonathan Fawkner  Dan Sudick

“Kong: Skull Island ” Stephen Rosenbaum  Jeff White  Scott Benza  Mike Meinardus

“Star Wars: The Last Jedi ”  Ben Morris  Mike Mulholland  Chris Corbould  Neal Scanlon

“War for the Planet of the Apes ” Joe Letteri  Dan Lemmon  Daniel Barrett  Joel Whist

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Bilim Dünyası Açıkladı: Testesteron Seviyeniz Dinlendiğiniz Müzikleri Etkiliyor! 🎸🎸

Günlük Hayatla İlgili Çarpıcı Gerçekleri Sunan Şaşırtıcı Grafikler 😎