in ,

Rusya’da Game2: Winter TV Programıyla Açlık Oyunları Gerçek Oluyor

Dünya çapında izlenen, kitapları büyük bir ilgiyle okunan ölümüne bir mücadeleyi anlatan Açlık Oyunları Rusya’da gerçek oluyor. Rus milyoner Yevgeny Pyatkovsky’nin organizasyonunu üstlendiği yeni televizyon programı ‘Game 2: Winter’ yarışmacılarını ölümüne bir maceraya çağırıyor. Ancak yarışma şimdiden sosyal medyada büyük bir tepki yaratmış durumda. Çünkü yapımcılar programda öldürmenin ve tecavüz etmenin serbest olacağını söylüyor.

Açlık Oyunları Gerçek Oluyor

Açlık Oyunları Filmi Gerçek Oluyor

Guardian‘da yer alan habere göre, henüz çekilmeye başlanmayan program daha şimdiden pek çok insanın tepkisini çekmiş durumda. Özellikle sosyal medyada örgütlenen binlerce insanın yarışma programının insan haklarına aykırı olduğunu vurguluyor.

Açlık Oyunları serisinden ilham alınarak tasarlanan bu show programında, yarışmacılar aynı hikayede olduğu gibi zorlu doğa koşullarında mücadele verecek. Sibirya’da vahşi doğal alana bırakılacak olan 30 yarışması 9 ay boyunca hayatta kalmaya çalışacak. Pek çok vahşi hayvanın yaşadığı ormanlarda yarışmacılar -40dereceye varan hava sıcaklığında yaşam mücadelesi verecek.

Yarışmacılar her hangi bir silah taşıyamacak. Sadece kendilerine verilecek olan bıçakla avlanabilecek ve karınlarını doyurabilecekler.

Bu noktaya kadar yarışma sadece doğada ayakta kalma mücadelesi olarak görülebilir. Türkiye’de çok fazla izlenen Survivor yarışmasının soğuk hava koşulları altında gerçekleşen versiyonu gibi görünen Game 2:Winter maalesef o kadar masum değil.

Öldürmek, Tecavüz Etmek Serbest

Açlık Oyunları Filmi Gerçek Oluyor

Farklı ülkelerden gelen 15 erkek ve 15 kadının yarışacağı oyunda yasak olmayacağı belirtilen bazı davranışlar, Game 2: Winter oldukça eleştirel hale getiriyor.

Yarışmanın organizatörü olan Pyatkovsky’in söylediğine göre yarışmada sigara ve alkol tüketmek, dövüşmek, tecavüz etmek ve öldürmek serbest olacak.

Büyük Ödül 5 milyon 700 TL

Öldürmenin serbest olacağı yarışmada büyük ödül 5 milyon 700 TL olacak. Bu kadar büyük miktarda bir para ödülünün ve hayatta kalma içgüdüsünün insanlara neler yaptırabileceği ise şimdiden endişe konusu.

Yarışmaya katılanların yarışmadan önce tüm şartları ve olasılıkları kabul ettiklerine dair bir belge imzalayacağını söyleyen Rus milyoner şimdilik yarışmanın yasal engellerle nasıl baş edeceğini açıklamış değil.

2 Bin Gizli Kamera

Yarışmacılar 9 aylık süre boyunca 2 bin adet gizli kamerayla izlenecek. İnternetten 24 saat canlı yayınlacak program İngilizce,Çince, Fransızca gibi farklı dillerden takip edilebilecek.

Yarışmada aynı zamanda yarışmacılarda kendi kayıt cihazlarını taşıyacaklar.

60 Kişi Şimdiden Başvurdu

Yarışmaya katılmak için 18 yaşında olmak ve psikolojik olarak bir rahatsızlığa sahip olmamak yeterli.

Pyatkovsky’ın açıkladığına göre şimdiden 5 ülkeden yarışmayı canlı olarak yayınlamak istediklerine dair talep gelmiş. Hatta biri Amerikalı olan 60 kişi şimdiden yarışmaya katılmak istediklerine dair yapımcılarla temasa geçmiş.

Duyanları şaşkına çeviren bu yarışma programının yayınlanıp, yayınlanmayacağını ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz. Ancak şimdiden fikrin bile tüyleri diken diken ettiği düşünülürse, yayınlanması durumunda yaşanacaklar merak konusu.

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

90’lı Yıllarda Gerçekleşen Türkiye’ye Damgasını Vurmuş 10 Olay

Emoji Uzmanlığı Meslek Oluyor