in , ,

Sahipsiz Hayvanların Yurdu 6 Ankara Hayvan Barınağı

Ülkemizde sokaklarda yaşayan hayvanların bakımlarını ve tedavilerini üstlenen çok sayıda barınak mevcut. Başkent Ankara’da da belediyeler ve hayırseverler tarafından yönetilen birçok kedi ve köpek barınağı bulunuyor. Biz de bu içeriğimiz hangi Ankara hayvan barınağı nerede bulunuyor, bu barınaklar hangi koşullara sahipler, sahipsiz hayvanların ne gibi ihtiyaçlarını karşılıyorlar sorularına yanıtlar arayacağız.

Derlediğimiz listede, şehrimizde bulunan barınakların bir kısmına ulaşabilmeniz mümkün. Hayvan barınakları ile ilgili detaylı bilgiler için barınak yönetimleri ile iletişime geçebilir ve listemizde yer alan barınak adreslerini ziyaret edebilirsiniz. İşte sahiplenilmeyen hayvanların ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuş olan 6 Ankara hayvan barınağı

Veteriner ihtiyaçlarınız için ise iletişime geçebileceğiniz Ankara veterinerleri için Ankara Veteriner Klinikleri: Minik Dostlarımız İçin Güvenilir Klinikler başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

6 Ankara Hayvan Barınağı ve Adresleri

1. Cemil Erkök Rehabilitasyon Merkezi
2. Etimesgut Hayvan Barınağı
3. Mamak Rehabilitasyon ve Geçici Bakım Merkezi
4. Meliha Yılmaz Vakfı Gölbaşı Barınağı
5. Patiliköy Köpek Sığınağı
6. Şanslı Barınak (Mühye Barınağı)

Listelediğimiz Ankara hayvan barınaklarını ziyaret ederek sahipsiz hayvanların tedavilerine destek olabilir, onların sevgi ve şefkat ihtiyaçlarına karşılık verebilir ve maddi yardımda bulunabilirsiniz. Unutmayın, barınaklar bakıma ve ilgiye muhtaç hayvanlarla dolu ve onlar için yapabilecekleriniz yalnız sevginizle sınırlı. Dilerseniz sizi daha fazla bekletmeden 6 farklı Ankara hayvan barınağı hakkındaki incelememizi okumaya başlayalım.

1. Cemil Erkök Rehabilitasyon Merkezi

Ankara hayvan barınağı listesinde bulunan bir barınağı tanıtmak için barınakta kafeslerin arasında kucağındaki yavru köpeğe sarılıp öpen kadın

Cemil Erkök Rehabilitasyon Merkezi, 1972 yılında HAYKOD’a ait barınakta çıkan yangın sonrası barınağa sahip çıkan ve vefatına kadar derneğin tüm masraflarını üstlenen Cemil Erkök’ün anısını yaşatmaya devam etmektedir. 1997 yılında vefat eden Cemil Erkök’ten sonra rehabilitasyon merkezinin sorumluluğunu eşi Hayriye Erkök ve kızı Gamze Erkök üstlenmiştir.

2006 yılında Hayriye Erkök’ün de vefatının ardından barınak, HAYKOD’un sorumluluğu altında 100’ün üzerinde kedi, 300’ün üzerinde köpek ve diğer hayvan türlerine ev sahipliği yaparak işlevini hala sürdürmektedir. Siz de hayvanların ihtiyaçlarını karşılamak için barınak gönüllüsü olabilirsiniz.

Cemil Erkök Rehabilitasyon Merkezi Adresi

Çubuk – Sirkeli Yolu, Kızılca Köyü/Ankara

Telefon: 0312 215 15 55

2. Etimesgut Hayvan Barınağı

Etimesgut Belediyesi’ne ait barınak 5 müşahede odası ve 21 bölümü ile bölgedeki sokak hayvanlarının tedavileri, aşı ihtiyaçları ve bakımları ile ilgileniyor. 200 hayvan kapasiteli barınağa getirilen hayvanlar veteriner hekimlerin sağlık kontrolünden geçirildikten sonra gözetim süresinin sonunda kısırlaştırılıp aşılanıyor ve yeniden ait olduğu bölgeye bırakılıyor.

Etimesgut Hayvan Barınağı Adresi

Şehit Osman Avcı Mahallesi, Selçuklular Caddesi, Etimesgut/Ankara

Telefon: 0312 244 10 00

3. Mamak Rehabilitasyon ve Geçici Bakım Merkezi

Bir barınakta kafes içinde duran iki kedi

Mamak Belediyesi’ne ait Mamak Rehabilitasyon ve Geçici Bakım Merkezi, 5 bin metrekare alan üzerine kurulu olup 250 hayvan kapasitelidir. Sokak hayvanlarının muayeneleri, tedavileri, aşıları, kısırlaştırılmaları ve küpelenmeleri ile ilgilenen barınakta ayrıca sahiplendirme de yapılabiliyor. Ayrıca sahipsiz bir hayvanı evlat edinmek isteyenler için sahiplenilecek hayvanın ömür boyu aşıları da Mamak Belediyesi tarafından karşılanıyor.

Mamak Rehabilitasyon ve Geçici Bakım Merkezi Adresi

Kutludüğün, Fatih Mahallesi, Şehit Şeref Teğmen Caddesi, Tavşancıl Mevkii, Mamak/Ankara

Telefon: 0 312 597 52 74

4. Meliha Yılmaz Doğal Hayatı Koruma Vakfı Gölbaşı Barınağı

1997 yılında vefat eden doğa ve hayvansever Meliha Yılmaz’ın adını taşıyan Meliha Yılmaz Vakfı Gölbaşı Barınağı, muhtaç hayvanları koruma altına almak üzere faaliyetlerini sürdürüyor. Ayrıca ağaçlandırma ve yoksul öğrencilere burs verme gibi çalışmaları da olan barınakta halihazırda 3 binin üzerinde sahipsiz köpek bulunuyor. Gölbaşı Belediyesi ile iş birliği içinde olan barınakta gönüllülerin de hayvanlar için mama, battaniye, temizlik maddesi gibi her tür desteği memnuniyetle karşılanıyor.

Meliha Yılmaz Vakfı Gölbaşı Barınağı Adresi

Gölbaşı Sanayi Sitesi Arkası, Gölbaşı/Ankara

Telefon: 0312 440 16 05

5. Patiliköy Köpek Sığınağı

iki eli ile beyaz bir köpeğin patilerini tutan insan

2011 yılında Volkan Koç’un öncülüğünde İmrahor Vadisi’nde sahipsiz hayvanları besleme amacıyla çıkılan yolda bugün yüzlerce kimsesiz hayvana ev sahipliği yapan Patiliköy ortaya çıkmıştır. Diğer barınaklardan farklı olarak orman arazisi üzerinde gönüllüler tarafından yapılan kulübelerden oluşan Patiliköy, sahipsiz hayvanlar için desteğe her zaman açık. Battaniyeden mamaya, kulübeden bağışa kadar aklınıza gelebilecek hemen her konuda Patiliköy’e destekte bulunarak hayvanları mutlu edebilirsiniz.

Patiliköy Köpek Sığınağı Adres

Birlik Mahallesi, 393. Cadde, No:34/B, Çankaya/ANKARA

Telefon: 0553 455 43 52

6. Şanslı Barınak

Bir diğer Ankara hayvan barınağı ise Çankaya Belediyesi bünyesinde bulunan ve Mühye Barınağı veya Şanslı Barınak olarak da bilinen sahipsiz hayvanlar bakım ve rehabilitasyon merkezi. Bu barınak Türkiye’nin de en büyük barınağı olma olma ünvanına sahip. Çankaya Bölgesi’ndeki sahipsiz hayvanların toplanarak bakımlarının yapıldığı Şanslı Barınak’tan hayvan sahiplenebilmeniz de mümkün. Barınağı ziyaret etmek ve destekte bulunmak için adrese bir sonraki başlıktan ulaşabilirsiniz.

Şanslı Barınak Adresi

Yeşilkent Mahallesi, 555. Cadde, No:86, Çankaya/Ankara

Telefon: 0312 442 37 18

Ziyaret edip sevginizi hayvanlarla paylaşabileceğiniz, onların ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz barınakları sizler için derlemeye çalıştık. Sizin de eklemek istediğiniz bir Ankara hayvan barınağı varsa, bizimle paylaşabilirsiniz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uyuyan bebek - bebek uykusu - bebek nasıl uyuyulur

Bebek Nasıl Uyutulur? İşe Yarayan Bebek Uyutma Yöntemleri

sandisk 64 gb

Hafıza Kartından Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Yöntemleri