in , , ,

Ankara İngilizce Kursları: Eğitim Programları, Öğrenci Yorumları ve Adresleri

Başkent Ankara, ekonomi ve sağlık alanında iyi bir altyapıya sahip olmakla birlikte eğitim kalitesi ile de ön plana çıkan şehirlerden. Dolayısıyla kendini geliştirmek için yabancı dil öğrenmeye istekli ve nüfusun da epey yüksek olması büyük bir sürpriz değil. Talep yüksek olduğu için Ankara İngilizce kursları sayısı da her geçen gün artmaya devam ediyor.

Peki Türkiye’nin en iyi üniversitelerine ve en kaliteli eğitim kurumlarına ev sahipliği yapan bu şehirde İngilizce öğrenmek isteyenler hangi dil kurslarına başvuruyor? Yabancı dil öğrenmek için tercih edebileceğiniz kurslarla ilgili zihninizden geçen tüm soruların yanıtlarını bu içerikte sizler için derledik.

Ankara İngilizce Kursları Arasından Başlıcaları:

Sizin için incelediğimiz Ankara İngilizce kursları hakkındaki ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz:

British School İngilizce Kursu

Ankara İngilizce kursları arasında bulunan British School'un öğrencilerden oluşan anasayfa görseli

1992 yılında Yaşam Boyu Eğitim Kurumları çatısı altında eğitim hizmetlerine başlayan British School Dil Eğitim Kurumu, bugüne kadar yaklaşık 20 bin kişiye yabancı dil eğitimi veren köklü bir kurum olarak karşımıza çıkıyor. İngilizce’nin yanı sıra birçok dilde eğitimlerini sürdüren British School’un yurt dışı dil eğitim programları yürüttüğünü de belirtmiş olalım. Yani yabancı dil öğrenmek ya da var olan dil altyapınızı geliştirmek istiyorsanız British School’un eğitim programlarına ek olarak yurt dışı eğitim desteği de alabilmeniz mümkün.

British School Eğitim Programları

 • Genel İngilizce
 • Sınav İngilizcesi
 • İş İngilizcesi
 • Çocuk İngilizcesi

British School Öğrenci Yorumları

Oldukça eski bir eğitim kurumu olan British School’un bugüne dek 20 bin öğrenci mezun ettiğini göz önünde bulundurduğumuzda, dil öğrenme konusunda tercih edilen ve memnun kalınan dil kurslarından biri olduğunu öngörmek yanlış olmayacaktır. British School’dan dil eğitimi alan birçok kişiye ait yorumlar da bu görüşü doğrular nitelikte. Kurumun ilgili personelleri ve fiyat-performans dengesi ise öğrencilerin genellikle en çok memnun kaldıkları noktaları oluşturuyor.

British School Konumu

Hemen herkesin bir nedenle yolunun düştüğü Kızılay’da bulunan British School, merkezi konumundan dolayı İngilizce öğrenmek isteyenler için ideal bir yer olarak değerlendirilebilir.

Adres: Necatibey Caddesi, Elgün Sokak, Numara: 2, Kızılay, Çankaya/Ankara

Perfect English İngilizce Kursu

Perfect English adlı dil okulunun akademik dil programını tanıtan anasayfa görseli

Ankara İngilizce kurslarından Perfect English, 2002 yılında hizmete başladı. İngilizce dil eğitimi için kursun yanı sıra İngilizce yayıncılık hizmeti de sunan kurum, eğitim müfredatında kendi kitaplarını kullanıyor. Türk ve yabancı eğitim kadrosu ile öğrencilerine İngilizce eğitimi veren Perfect English’in başka herhangi bir dilde eğitimi bulunmamaktadır.

Perfect English Eğitim Programları

 • Genel İngilizce
 • Akademik İngilizce
 • İlköğretim ve Lise İngilizcesi
 • Üniversite Hazırlık Atlama Kursu
 • Özel ve Kurumsal İngilizce

Perfect English Öğrenci Yorumları

İngilizce öğrenmek için Perfect English’e başvuran öğrencilerin büyük bir kısmı, kurumun Genel İngilizce eğitim programından memnun kaldıklarını dile getiriyor. Öğrenciler, bu anlamda anlayışlı ve donanımlı eğitici personelin katkısı olduğunu belirtiyorlar. Dil eğitimi alanların kurumla ilgili diğer değerlendirmelerine Facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.

Perfect English Konumu

Perfect English’in Ankara’da 13 şubesi bulunuyor. Bu da İngilizce öğrenmeye istekli hemen her kesime ulaşmayı amaçladıklarını gösteriyor.

Wall Street English İngilizce Kursu

Wall Street English dil okulunun anasayfasında tokalaşan iş kadını ve iş adamının görseli

Ankara ile birlikte Türkiye’nin 8 farklı ilinde daha dil eğitimi veren Wall Street English, Blended Method, yani Harmanlanmış Metod yöntemiyle dil becerileri öğretmeyi hedefliyor. Ayrıca Wall Street English, İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin diğer öğrenci, öğretmen ve topluluklarla iletişim kurarak İngilizce pratiği yapabileceği bir mobil uygulama hizmeti sunuyor.

Wall Street English Eğitim Programları

 • Genel İngilizce
 • Hızlandırılmış İngilizce
 • İş İngilizcesi

Wall Street English Öğrenci Yorumları

Türkiye’nin 9 ayrı noktasında eğitim vermeye devam eden bu İngilizce kursu ile ilgili yorumlara bakıldığında kurs fiyatlarının her öğrenci için farklı olduğu sonucuna ulaşıyoruz. Öğrencilerin kursa ayıracağı zamana ve seviyelerine göre farklılaşan ücretlere ek olarak eğitimin dil bilgisi ve konuşma pratiği üzerine kurulu olduğu da yine kurs katılımcılarının yorumlarından çıkan bir diğer detay. Diğer yorumları görüntülemek için tıklayın.

Wall Street English Konumu

Ankara’da iki ayrı bölgede hizmet veren Wall Street English, bu sayede farklı lokasyonlarda yaşayan kişilerin de tercihi haline geliyor.

Adres: Atatürk Bulvarı, Gama İş Merkezi, Kat: 1: No: 97, Kızılay, Çankaya/Ankara

Adres: Çankaya Belediyesi Ek Hizmet Binası, No: 94, Kat: 2, Çayyolu, Çankaya/Ankara

Just English İngilizce Kursu

Ankara İngilizce kursları listesinde yer alan Just English dil okulunun web sitesi görseli
2005 yılında dil eğitimine başlayan Just English, bugün Ankara dahil 6 ilde hizmet veriyor. Dil becerilerini geliştirmek isteyen katılımcılarını yabancı dil okullarına uygun fiyatlı organizasyonlar aracılığıyla gönderdiğini de belirten Just English’in bir diğer öne çıkan özelliği ise WhatsApp uygulaması üzerinden kurslar hakkında ön bilgi sunabiliyor olması.

Just English Eğitim Programları

 • Genel İngilizce
 • Akademik Sınav Kursları

Just English Öğrenci Yorumları

İngilizce öğrenmek için bu kuruma başvuran katılımcıların genel kanısı, akademik sınav kurslarının oldukça verimli olduğu yönünde. Dolayısıyla sınava yönelik bir İngilizce eğitimi almaya ihtiyaç duyuyorsanız, Just English öğrencilerinin deneyimleri doğrultusunda bu kurumu değerlendirmeleriniz arasına alabilirsiniz. Dil kursu ile ilgili Google değerlendirmelerine ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Just English Konumu

İstanbul, Bursa ve İzmir’de birden fazla şubesi bulunan Just English’in Ankarada yalnızca bir şubesi mevcut.

Adres: Meşrutiyet Caddesi, Kök İş Hanı, Numara: 2: Kat: 6, Kızılay, Çankaya/Ankara

TAC Yabancı Dil Kursu

TAC Yabancı Dil Kursu'nun sınava yönelin İngilizce programını tanıtan anasayfa görseli

Öğrencilerine yuvarlak masa etrafında İngilizce eğitimi sunan TAC Yabancı Dil Kursu, Almanca, Arapça, Rusça ve yoğun olarak talep edilen diğer farklı dilleri de öğrenme imkanı sunuyor. Ayrıca müşteri memnuniyeti konusunda oldukça iddialı bir eğitim kurumu olan TAC Yabancı Dil Kursu, özellikle eğitimcilerinin samimiyeti ve konuşma sınıfları ile beğeni topluyor.

TAC Yabancı Dil Kursu Eğitim Programları

 • Genel İngilizce
 • Sınavlara Hazırlık Kursu

TAC Yabancı Dil Kursu Öğrenci Yorumları

Eğitim personelinin yaklaşımı ve konuşma sınıfları hakkında olumlu eleştiriler alan kurumun öğrenci görüşlerini incelediğimizde, genellikle sınavlara yönelik İngilizce programlarının değerlendirildiği sonucuna ulaşıyoruz.

TAC Yabancı Dil Kursu Konumu

Neredeyse Kızılay ile bütünleşen, Kızılay’dan yolu geçen herkesin mutlaka tabelasını görüp aşina olduğunu iddia edebileceğimiz TAC Yabancı Dil Kursu’nun Ankara’da başka bir şubesi bulunmuyor.

Adres: Meşrutiyet Caddesi, Numara: 1, Koray İş Merkezi, Kat: 7-8, No: 13-14-15-16, Kızılay, Çankaya/Ankara

English Time İngilizce Kursu

English Time adlı Ankara İngilizce kursunun kampanyasını duyuran anasayfa görseli

Anadili İngilizce olan eğitimciler tarafından verilen dil eğitimleri ile ön plana çıkan English Time, Türkiye çapında geniş bir şube ağına sahip. Dil okulu olmasının yanı sıra yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmeti de veren bu kurumun öğrencilerine sunduğu imkanlar arasında Work & Travel, yurt dışı dil okulları ve yurt dışı yaz okulları da bulunuyor.

English Time Eğitim Programları

 • Genel İngilizce
 • Sınavlara Yönelik İngilizce
 • Mesleki İngilizce Eğitimi
 • Özel Amaçlı İngilizce

English Time Öğrenci Yorumları

Dil eğitimi için English Time’ı tercih edenler genellikle yabancı eğitimcilerden ders almanın kendilerini daha iyi hissettirdiğini belirtiyor. Anadili İngilizce olan eğitim personelleri sayesinde öğrencilerin İngilizce öğrenmeye daha istekli olmalarına önayak olan English Time ile ilgili yorumlar içinde öne çıkanlardan biri de kurum tarafından verilen kaynakların yeterliliği. Öğrencilerin Google yorumlarına ulaşmak için tıklayın.

English Time Konumu

İngilizce kurslarının yoğun olarak bulunduğu Kızılay’daki şubesinin dışında Ankara’da başka bir şubesi bulunmayan English Time’ın Türkiye genelinde birçok ilde yeri olduğu görülebilir.

Adres: Meşrutiyet Caddesi, Koray Han, Numara: 1, Kat: 1, Kızılay, Çankaya/Ankara

Amerikan Kültür İngilizce Kursu

Amerikan Kültür dil kursunun Özgürlük Heykeli'nin bulunduğu anasayfa görseli

Ankara İngilizce kursları listemizde yer alan bir diğer eğitim kurumu da Amerikan Kültür. Dünyanın farklı noktalarında da temsilcilikleri bulunan Amerikan Kültür, uluslararası denkliğe sahip İngilizce yeterlilik belgesi vermektedir. Ayrıca yabancı dil eğitiminde yüz küsür yıllık deneyime sahip olan Amerikan Kültür’ün bunca yıllık hizmet hayatında yaklaşık 1 milyon öğrenciye eğitim verdiğini söylemekte yarar var.

Amerikan Kültür Eğitim Programları

 • Genel İngilizce
 • Sınav İngilizcesi
 • Online İngilizce
 • Kurumsal İngilizce

Amerikan Kültür Öğrenci Yorumları

Amerikan Kültür öğrencilerinin kurum hakkındaki görüşleri, eğitimin ağırlıklı olarak konuşma pratiği üzerine olduğu yönünde. Diğer yandan eğitim personelinin dil öğretme konusundaki yaklaşımı ve samimiyeti de Amerikan Kültür öğrencilerinin memnun kaldığı noktalardan birini oluşturuyor. Kurumun en çok tercih edilen şubelerinden Kızılay temsilciliği hakkındaki Google yorumları için tıklayın.

Amerikan Kültür Konumu

İngilizce öğrenmek isteyen hemen herkese ulaşmak isteyen Amerikan Kültür’ün yalnızca Ankara’da 10’dan fazla şubesi bulunuyor.

Başkentte yaşayan herkesin mutlaka tanık olduğu gündelik Ankara manzaralarının eğlenceli taraflarına şahit olmak için Everyday Ankara: Gündelik Ankara Fotoğrafları başlıklı içeriğimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Almanca Öğrenmek İçin Önemli 6 Neden

matbaa süreçleri için önemli olan pantone kitapçığı ve büyüteç

Online Matbaa Rehberi: Website İnceleme, Fiyatlar ve Müşteri Yorumları