in ,

Başkentin Vazgeçilmezi Ankara Parkları 🌳🌷🌳

Ankara’da yaşayanlar bilirler bu şehirde mekanlar ve anılar çok önemlidir. Belki eşsiz bir boğaz manzarası ya da kafa dağıtabileceğiniz bir sahil yok ama Ankara’da birçok mekan vardır anılara ev sahipliği yapan. Ankara’yı Ankara yapan da bu mekanlardır.

Caddeler, sokaklar, restoranlar, barlar birçok mekan sayabiliriz insanları Ankara’ya bağlayan. Bu mekanları sayarken unutmamamız gereken yerler hiç kuşkusuz başkentin vazgeçilmez Ankara parkları. Sizler için Ankara’nın vazgeçilmez parklarını listeliyoruz. Kimleri için nostalji kimileri için de Ankara’yı tanıma fırsatı, işte sizler için listelediğimiz vazgeçilmez Ankara Parkları…

Kuğulu Park

kugulu park

Şehrin en eski ve en çok bilinen parklarından birisi Kuğulu Park… Tunalı Hilmi Caddesi’nin üst tarafında bulunan park gece yarısına kadar Ankaralılar’ın uğrak noktasıdır. Park içerisinde yer alan sevimli kuğular, şehir merkezinde bulabileceğiniz yeşil alan içerisindeki oturma alanları Kuğulu’yu cazip yapan başlıca sebepler. Uzaklara gitmeden kafa dağıtmak isteyenler ya da çocuklarını oynatabilecekleri güzel, güvenli mekan arayışında olanlar için Kuğulu Park biçilmiş kaftan.

Seğmenler Parkı

segmenler parkı

Daha çok üniversite öğrencilerinin hafta sonu vakit geçirmek için gittiği park başkentin en büyük ve en çok ziyaretçi alan parklarından biridir. Sık sık etkinliklere de ev sahipliği yapan park sıcak havalarda güzel vakit geçirmek isteyen gençler için çok iyi bir alternatif olarak akılda tutulmalı. Şehir merkezine yakın konumu da parkı tercih edilebilir bir lokasyon yapan başka bir etken.

Gençlik Parkı

genclik parkı

Gençlik Parkı hiç kuşkusuz Ankara’nın değişmez sembollerinden biri. Gençlik Parkı, lunaparkı, restoranları yeşilliği ile başkentin merkezinde yer alan hemen hemen tüm Ankaralılar’ın anılarına ev sahipliği yapan özel bir mekandır. Özellikle şehir dışından gelen ziyaretçilerin Gençlik Parkı’nı ziyaret etmelerini şiddetle öneriyoruz.

Botanik Parkı

botanik parkı

Çankaya ile Cinnah Caddesi arasında yer alan botanik parkı geniş yeşil alanı ve çocuk oyun alanlarıyla Ankaralıların uğrak mekanlarından biridir. Atakule’ye çok yakın olan park sıcak havalarda küçük piknik çantasıyla güzel vakit geçirecek sakin bir yer arayanlar için rahatlıkla önerilebilir. Son olarak parkı kışın görmeyenler için muhteşem kar manzaralarının görmeye değer olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

Dikmen Vadisi Parkı

dikmen vadisi

Dikmen ve Ayrancı semtleri arasında betonarme binaların arasında saklı kalmış güzel vakit geçirmek isteyenlerin kaçamak mekanıdır. Ankara’da ailecek güzel vakit geçirmek için gidilebilecek ideal parklardan birsidir. Şimdiden uyaralım hafta sonları Dikmen Vadisi’nde yeşillikten sonra gelin-damat görebilirsiniz.

Göksu Parkı

goksu parkı

Göksu Parkı su ve yeşilin bir arada olduğu sosyal,kültürel ve sportif  amaçlı kullanılacak bir çok alandan oluşmaktadır. Ada Restoran, Tepe Restoran, çay bahçeleri, sinema salonu,spor salonu, çocuk oyun alanları ve piknik alanları parkın ziyaretçilerine sunduğu imkanlar arasında bulunur. Ailecek hafta sonu için güzel bir piknik alanı arayanlar için Göksu Parkı pişman etmeyecek bir tercih olacaktır.

Güvenpark

guvenpark

Kızılay’da bulunan park şehrin tam olarak merkezinde olmasından ötürü gelip geçen tüm Ankaralılar’ın bildiği Ankara’nın en meşhur parkıdır. Otobüs ve dolmuş duraklarının arasında kalan park bitmek tükenmek bilmeyen kalabalığıyla bilinir. Park içindeki kuşlara yem atıp meşhur heykel önünde poz vermek Ankara’yı ziyarete gelenler için süregelmiş bir klişedir.

Kurtuluş Parkı

kurtulus parkı

Kurtuluş semtinde bulunan park daha çok üniversite öğrencileri tarafından tercih edilir. Park geniş oturma alanları ve gençlerin cıvıl cıvıl enerjisi sayesinde Ankara’nın en güzel parkları arasında yerini almıştır. Ulaşımı çok kolay olan park huzur arayan ziyaretçilerini bekliyor.

Peki ya sizin parkınız hangisi?

Parkınızı size biz söyleyemeyiz, ama hangi Ankara ilçesi olduğunuzu söyleyebiliriz. Tıklayın ve öğrenin.

Yorum

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Muhteşem Manzaraların Ülkesi İzlanda’da Çekilmiş 13 Şahane Film 🎥

Ağzınızı Açık Bırakacak Dünyanın En İlginç Cinsel Gelenekleri 😵