in ,

Apple iOS 10.2’yle Gelen Yeni Emojiler

Geçtiğimiz günlerde Apple iOS 10.2 güncelleştirmesiyle hayatımıza gireceğini duyurduğu emojileri tanıttı. Demo versiyonu tanıtılan iOS 10.2 yeni güncellemelerle birlikte beraberinde yepyeni 72 emojiyi de getiriyor

Bu emojilerden en çok dikkat çekeniyse yeni bir ifade olarak hayatımızda yer alacak olan ‘facepalm’.

Apple iOS 10.2 ile Gelen Yeni Emojilerle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Elini yüzünün ortasına koymuş bir insan figüründen oluşan ‘facepalm’ utanç, pişmanlık, öfke ve kafa karışıklığı gibi duyguları ifade edebilmemizi sağlayacak gibi görünüyor.

Facepalm’a ek olarak en çok dikkat çeken emojiler arasında yeni ilişkileri anlatan emojiler, selfie çeken el, omuz silken adam da var. Selfie çeken elin şimdiden oldukça beğenildiğini söylemek mümkün.

 

Yeni İnsanlar

Apple iOS 10.2 ile Gelen Yeni Emojilerle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Facepalm’ın yanı sıra yeni güncellemeyle yepyeni insan emojileriyle de tanışacak gibi duruyoruz. Prens, hamile kadın, danseden adam, esneyen insan emojisi dikkat çekenler arasında.

Yeni Lezzetler

emoji-ios-10-2

Sosyal medya camiasında yiyecek ve içeçek emojileri de en çok kullanılan emojiler arasında. Gelen iOS 10.2 güncellemesiyle birlikte yiyecek içeçek menüsü de epey genişletilmiş durumda. Salata, süt, yumurta, salatalık gibi sağlıklı emojilerin yanı sıra taco, pastırma, baget ekmeği gibi oldukça iştah açan yeni emojiler de yenilikler arasında.

Apple iOS 10.2 ile Gelen Yeni Emojilerle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Şimdiden en çok dikkat çeken ve sosyal medya kullanıcıları arasında heyecanla beklenen emojiyse avokado oldu gibi gözüküyor.

Yeni Meslekler

apple-10-2-emojiler

Güncelleme pek çok yeni meslek emojisini de beraberinde getirecek. 16 yeni mesleğin olacağı öngörülen güncellemede, bu mesleklerin farklı ten renklerinde de kullanılabileceği açıklandı. Kadın ve erkek seçenekleri bulunan hakim, itfaiyeci, mutfak şefi, diş hekimi, pilot ve astronot emojileri yeni gelen meslek emojileri arasında.

Yeni Nesneler

Apple iOS 10.2 ile Gelen Yeni Emojilerle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Ağustos ayında gelen güncellemeyle nesne emojilerinde büyük değişiklikler yaşanmıştı. Bunlardan en çok dikkat çekeni Apple’ın silah emojisini kaldırıp su tabancası emojisiyle bizi tanıştırmasıydı. iOS 10.2 ile birlikte Apple bizi 3.lük madalyası, boks eldiveni, kaşık ve kano gibi yeni nesnelerle de tanıştıracağını açıkladı.

Yeni Hayvanlar

Apple iOS 10.2 ile Gelen Yeni Emojilerle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Mürekkep balığı, tilki, goril yeni güncellemeyle hayatımıza girecek emojiler arasında. Güncellemeyle birlikte bazı hayvanların da farklılaşacağı duyuruldu.

Apple henüz iOS 10.2’in ne gün telefonlarımıza geleceğiyle ilgili resmi bir açıklama yapmış değil. Ancak söylentilere göre en geç bu ayın sonunda yeni emojilerimize kavuşabileceğiz gibi gözüküyor. Yeni emojilerin tam listesini görmek için tıklamanız yeterli.

 

Emoji ekibi olarak açıkcası biz şimdiden büyük heyecan içindeyiz. Yeni emojilerimizle bir an önce tanışmayı ve onlara hayatımızda yer vermeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Eminiz sizler de şimdiden sabırsızlanıyorsunuzdur. Bizi en çok heyecanlandıran emojilerden sizlere bahsettik. Peki sizi en çok hangileri heyecanlandırdı?

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Yurdum İnsanından İnciler: Artık Terlik Silah Sayılıyor

Trafik Kazası Reklamları

Trafik Kazası Karşıtı “7” Yaratıcı Reklam Kampanyası 🚗