in ,

Coca Cola Kutularının İçinde Bulunan İnsan Dışkısı Sonrası Üretim Durdu

Kuzey İrlanda’da bulunan Coca Cola fabrikasında ortaya çıkan bir durum gündeme bomba gibi düştü. Fabrikaya getirilen teneke kutularda insan dışkısı bulundu. Olayın ardından fabrikada üretim 15 saatliğine durdurulurken polis konuya ilişkin inceleme başlattı. Yapılan açıklamada kutularda dışkı bulunmasının nedeninin kutuların taşındığı kamyonda kaçak seyahat eden göçmenlerden kaynaklanmış olabileceği belirtildi.

Sebep Göçmen Yolcular Olabilir

Kuzey İrlanda’nın Lisburn kentinde bulunan Coca Cola fabrikasındaki üretim geçen hafta olağandışı bir şekilde durduruldu. Üretim durdurulmasının ardındaki sebeb ise Almanya’dan getirilen teneke kutuların içinde insan dışkılarının bulunmasıydı. Belfast Telegraph’dan Claire O’Boyle’a konuşan bir kaynak, üretim bandındaki kutuların makineleri tıkamasının ardından fark edilen olayla ilgili olarak şunları söyledi:

‘Kelimenin tam anlamıyla korkunçtu. Çünkü temizlenebilmeleri için makineleri 15 saatliğine kapatmamız gerekti. Bu alışılmadık bir durumdu çünkü kutular genelde İngiltere’nin başka bir noktasından gelirdi ama görünüşe göre bu kez Almanya’dan gelmişti. Konuşulanlara göre, zavallı göçmenler kamyonette uzun süre yolculuk yapmıştı ve çaresiz kaldıkları için de kutuları kullanmak zorunda kalmışlardı.’

Kaynak aynı zamanda varlıkları iddia edilen göçmenlerin şu an nerede olduklarının bilinmediğini de vurguluyor. Teneke kutularla göçmenlerin yollarının nasıl kesiştiği ise şu an için belirlenebilmiş değil. Teneke kutuların kolayla doldurulup Kuzey İrlanda’ya satılmadan önce üstü açık bir kamyonla fabrikaya getirildiği ve bu kamyonda göçmenlerin seyahat fırsatı elde etmiş olma olasılığı şu için en güçlü ihtimal olarak düşünülüyor.

Satışta Olanlar Ürünlerde Risk Yok

Olayın ortaya çıkmasının ardından, konuyu inceleme altına alan ve fabrikaya gelen Kuzey İrlanda Polis Servisi, dedektiflerin konuyu araştırdığını belirtiyor. Servis tarafından yapılan açıklamada, incelemenin erken aşamalarında oldukları ve bu aşamada daha fazla detay paylaşılamayacağına yer veriliyor.

Olayın ardından Coca Cola yetkilileri de bir açıklama yaparak bu olayı ciddiye aldıklarını ve yaşananların bir daha yaşanmaması için gereken önlemlerini alınacağını belirttiler.

‘Coca Cola ürünlerinin güvenliği ve kalitesini çok ciddiye almaktadır. Lisburn Knockmore Hill’deki fabrikamızda boş kutuların dahil olduğu olaydan haberdarız. Bu konuyu ciddiyetle ele alıyoruz ve incelemede Kuzey İrlanda polisiyle işbirliği yapıyoruz.’

Yetkililer aynı zamanda, şu an için satışta olan Coca Cola ürünlerinin olaydan etkilenmediği belirtiyor.

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Küresel Isınmanın Sonuçlarına Karşı Yürütülen Politikalar

Kayıp Adam 7 Metrelik Pitonun Karnında Bulundu