in ,

Zürafalarla Mı, Gardiyanlarla Mı? İşte Dünyanın En İlginç Otelleri 😮

Kimileri için tatil, kumların üzerine uzanıp denizin,güneşin tadını çıkartmak olabilir. Şehrin gürültüsünden uzakta, koşturmaktan yorgun düşen ayaklarını bulduğu ilk düzlüğe uzatmak, ‘tatil’ kelimesinin taşıdığı yegane anlam olabilir. Ama kimileri için de tatil, yepyeni yerleri keşfetmek ve daha önce yaşamadığı deneyimlere açılmak anlamına gelir.

Eğer ikinci tanım size daha çok uyuyor ise, sizi sanki başka bir evrendeymişsiniz gibi hissettirecek dünyanın en ilginç otelleri bu listede! Eşsiz bir deneyime hazır mısınız?

1-Giraffe Manor Otel

Kenya’nın başkenti Narobi’de bulunan Giraffe Manor Otel, bir çok farklı türde hayvanın doğal yaşam alanının çok yakınında bulunuyor. Özellikle zürafaların yoğunlukta olduğu bu bölgede, otel müşterileri sabah, odalarının camlarından kafalarını uzatan zürafa dostları ile güne merhaba diyorlar. Masalarının üstünde yemek bırakmamaları için otel görevlileri tarafından uyarılıyorlar.

2- Attrap Reves Otel

Eğer tatillerinizde doğa ile içiçe olmayı seviyorsanız, bu otel tam size göre. Attrap Reves Otel, doğa ve insan arasında bulunan tüm duvarları ortadan kaldırıyor. Şeffaf bir balon çadırın içinde yıldızları izleyerek mışıl mışıl uyuyabilirsiniz, yabani hayvan saldırıları konusunda içiniz rahat olsun, bu balon tüm tehlikeli saldırılara dayanıklı. Fransa’da bulunan bu muhteşem otel bugün dünyanın her yerinden müşterilerle dolup taşıyor.

Bu çadırın içinde hem doğanın tüm güzellikleri ile aranızda bulunan tüm sınırları kaldırıyorsunuz, hem de olası tüm tehlikelerden korunuyorsunuz!

3- Skylodge Adventure Suites

Peru’da bulunan bu ilginç otele karadan ulaşmak imkansız! Odanıza girebilmek için 400 metre yükseğe tırmanmanız gerekiyor. bu zahmetli yolun sonunda sizi harika bir manzara, sıcak yemekler ve eşsiz bir deneyim bekliyor.

Bu kapsül otelin en güzel yanı tamamen şeffaf olması. Bulutların üstünde uyumayı en yakın bu harika otelde deneyimleyebilirsiniz. ama yükseklik korkunuz varsa tabi kabusa da dönebilir geceniz:)

4- Karosta Hapishane Otel 

Letonya’da bulunan Karosta Hapishane Oteli, II. Dünya Savaşı esnasında hapishane olarak kullanılan Karosta Hapishanesi aslında. Otelin girişinde sizi karşılayan gardiyanlar, size suçlulara yapılan muamelenin aynısını yapıyor. Müşteriler tek sıra halinde gardiyanlar eşliğinde otele giriş sağlarken, size hakaret edebilmelerine izin verdiğiniz bir belge imzalıyorsunuz. Bu deneyim sayesinde suçlu psikolojisini yakından öğrenirken, bir tiyatro oyununun içinde bir gece geçiriyorsunuz.

Sizi koğuşunuza kitledikten sonra, gardiyanlar gece boyu ara ara kapınızın önüne gelip size hakaretler yağdırıyorlar…

5- Manta Resort Otel

Afrika’nın şüphesiz en güzel adası Zanzibar’da bulunan Manta Resort Otel, bugün dünyanın heryerinden konuklarını ağarlıyor. Aylar öncesinden dolan Manta Resort Otel’in en önemli özelliği yasının suyun altında, yarısının suyun üstünde olması. Okyanus manzarası ile akşam yemeğinizi yedikten sonra, uyumak için suyun altında bulunan yatak odanıza inmeniz gerekiyor.

Su altı yaşamının tüm gizemlerine şahit olarak uykuya dalmak istemez misiniz?

6- Buz Otel Kiruna

Kiruna Otel, buzdan yapılmış bir otel. Dünyaca ünlü olmasının yanında, kendinden sonra inşaa edilen bir çok buzdan ötelinde ilham kaynağı. Otelin içinde -3 ve -5 arasında seyreden sıcaklık müşterilerine çok konforlu bir tatil sağlamıyor belki ama eşsiz bir deneyim sağladığı kesin.

Bu otelde herşey buzdan! Yataklardan,duvarlara,çatal, bıçak, ne varsa buzdan…

7- Legoland Otel

California’da bulunan Legoland Otel, masal gibi bir tatil imkanı sunuyor. Daha çok çocuklara yönelik aktiviteler bulunsa da, yetişkinlerin ilgisi de küçümsenmeyecek derecede fazla. Otelde tüm aksesuarlar legodan yapılmış, otele uzaktan baktığınızda da dev bir legodan oyuncak otele benziyor. Reklerse muazzam! bir masalın içinde, çocukluğunu özleyenler için gelsin.

Otele uzaktan bakanlar, onu dev bir legoya benzetiyor. gerçektende öyle. Herşey ya legodan yapılmış ya da lego imajı verilmiş!

8- Null Stern Otel

Bu otele otel demek pek doğru olmaz aslında. Çünkü tek bir odası var. Odaya da oda demek çok doğru sayılmaz aslında! Onun da duvarları yok çünkü…Alp dağlarının eteğinde bulunan Null Stern Otel, sadece bir çifti ağarlayabilen bir otel. Doğanın tam ortasında, yaban tavşanlarıyla uyuyorsunuz. Güneşin ilk ışıklarıyla uyandığınızda kahvaltınız yatağınıza geliyor…Harika değil mi?

Otelin konuklarının tek şikayeti, tuvalet ihtiyaçlarını karşılamak için 800m yürümek zorunda kalmaları.

9- Otel V8

Hangi arabada uyumak istersiniz? Almanya’da bulunan V8 Otel, konuklarına bu soruyu soruyor. Farklı araba modelleri ile dekore edilmiş sayısız odası bulunuyor. Tabi arabanın markası odanın tüm konseptini belirliyor. Modern bir Mercedes mi, yoksa vintage klasik bir otomobil mi? Siz nerede uyumak istersiniz?

Otel, her geçen gün daha da popüler bir hale geliyor. Özellikle araba koleksiyonerleri dünyanın her yerinden bu otelde bir gece geçirmek için saatlerce yol geliyorlar.

10- Samana Tuz Otel

Bolivya’da bulunan Samana Salt Otel, tamamı tuzdan yapılmış bir otel. Müşteriler için inanılması oldukça zor olan bu durum yüzünden, müşterilerin denemek için odada herşeyi yalaması, otel sahiplerinin en büyük sorunu:)

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Dünyanın En Güzel 15 Kasabasını Görmeye Ne Dersiniz?

Pazar Köşesi ( 9-15 Ekim 2017)