in ,

107 Yaşındaki YouTube Fenomeni Mastanamma’yla Tanışın! 😊

Tanıdığınız, bildiğiniz en yaşlı YouTube fenomeni kaç yaşında?

15? 25? 35? 45?

Şimdi tüm bildiklerinizi unutun! Çünkü sizi YouTube aleminin 1 milyona yakın takipçisi bulunan 107 yaşındaki en yaşlı ismiyle tanıştıracağız.

107 Yaşında Gelen Fenomenlik: Mastanamma

Mastanamma, YouTube alemine Ağustos 2016’da girmiş bir isim. Kanalın açılmasıyla takipçisi sayısı hızlıca 500 bine ulaşan Mastanamma meslektaşlarından çok farklı bir isim.

Daha 1. yılını doldurmadan YouTube’da 500bin takipçiye ulaşan, Hindistan’ın renkli kültüründen gelen bu kadını farklı yapan tek şey elbette 107 yaşında olması değil.

Rengarenk Kadın Mastanamma Kim?

Kendisini Hindistan’ın küçük bir köyünde yaşayan oldukça ünsüz bir kadınken birden tüm dünyanın tanıdığı bir isme dönüştüren hikayesine gelin şimdi göz atalım.

Onun hikayesi onun köyünden olan Laxman ve Laxman’ın arkadaşı Reddy’in bir YouTube kanalı açması ile başlamış. Yeni açtıkları YouTube kanalı için yöresel lezzetleri çekmeye Laxman’ın köyüne giden ikili farklı kareler aramak için çalışmalara başlıyor. Ardından Laxman’ın annesinin köylerinde yaşayan ve uzaktan akrabaları olan Mastanamma’dan söz etmesi ve onunla tanışmalarını tavsiye etmesiyle bu genç adamlarla, bu renkli kadın bir araya geliyor.

Mastanamma’yla tanıştıklarında ondan, hayat enerjisinden ve yaşına rağmen oldukça dinç olmasından etkilenen iki arkadaş, açtıkları kanalda Mastanamma’nın günlük hayatından videolar paylaşmaya başlıyorlar.

Kısa Sürede Büyük Şöhret

Videoların kısa sürede oldukça büyük bir ilgi görmesiyle şaşkına dönen gençler kanaldaki tüm paylaşımlarında Mastanamma’ya yer vermeye başlıyorlar.

YouTube macerası hızlı bir şekilde başlayan Mastanamma ilk başta neler olduğunun çok da farkında olamamış. İkilinin fotoğraflarını çektiğini ve onun yemeklerinden çok hoşlandığını düşünen “en yaşlı YouTube fenomeni” daha sonrasında işlerin çok farklı bir boyuta taşındığını öğrenmiş.

Milyonların Onu İzlediğini Biliyor

YouTube kanalında kendi videolarını gördükten sonra dünyanın dört bir yanından takipçileri olduğunu öğrenen Mastanamma artık hayranlarının ne kadar çok olduğunu biliyor.

Sürpriz Doğum Günü

Hayranlarının onu ne kadar çok sevdiğini anlamak için 106. yaşını kutlamak için hazırladıkları sürprize bakmak yeterli.

Böyle Yemek Hazırlanıldığı Görülmedi

Hayat enerjisi ve gülüşüyle bir anda YouTube fenomeni haline gelen bu farklı kadını en çok gündeme taşıyansa hazırladığı yemekler. Kendi elleriyle yaktığı ateşte yemeklerini pişiren, tamamen el emeğini ortaya koyan Mastanamma, yemekleri yaparkenki anlatımıyla da dikkat çekiyor.

Tamamen Organik

Üstelik onun yaptığı yemeklerde mutfak robotları, işlenmiş gıdalar havalarda uçuşmuyor. Hindistan’da bir köyde yaşayan Mastanamma tamamen doğal yöntemlerle ve doğal ürünlerle yemeklerini pişiriyor.

Bizden söylemesi Mastanamma’yı bir defa izlemeye başladığınızda kolay kolay ondan kopamayacaksınız!

Merak Edenler İçin Hayat Hikayesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ya Game of Thrones Karakterleri Bir Ajans Çalışanı Olsaydı?

Pazar Köşesi (2-8 Nisan 2018)