in ,

Pazar Köşesi (2-8 Nisan 2018)

Emoji Crew olarak gündemin nabzını tutmak, en farklı, en merak edilen soruları cevaplamak bizim işimiz. Hadi gelin bu hafta neler olmuş, neleri kaçırmışsınız hep birlikte göz atalım.

Emoji Gündem

Kadıköy ve Taksim’den İlginç Sokak Fotoğrafları

kadıköy sokak fotoğrafları

Sokak fotoğrafçılığı denince ülkemizde İstanbul’u, İstanbul’un da Kadıköy ve Taksim bölgelerini anmamak olmaz. Kerem Nasipoğlu, Görkem Keser ve Ersan Ceviz adlı İstanbul’da yaşayan üç sokak fotoğrafçısı da şehrin bu bölgelerindeki gezintilerinden şahane fotoğraflar çıkarıyorlar.

Şimdi dilerseniz bu başarılı fotoğrafçıların gözünden Kadıköy ve Taksim’e bakalım.

Game of Thrones’un Final Sezonu Türkiye’de Mi Çekilecek?

tyron lannister

Kabul edin GOT fanları! Bu başlık sizi çok heyecanlandırdı!

Evet yanlış okumadınız, her geçen gün yeni bir bilgi ve haberle bizleri hem şaşırtan hem de meraklandıran Game of Thrones cephesinden gelen son habere göre dizinin önümüzdeki yıl yayınlanması beklenen sezon finalinin bazı bölümlerinin Türkiye’de çekilmesi planlanıyor.

Hayatınızı Planlamanın Eğlenceli Yolu: Bullet Journal Hakkında Her Şey!

bullet journal 1

Her şey giderek dijitalleşirken, kimi yöntemler bize kağıt ve kalemi yeniden keşfettiriyor. Hayat planlamasını kolaylaştıran “Bullet Journalling” tekniği de bu yöntemlerden biri. Zaman daha etkin kullanmak ve günlük hayata biraz yaratıcılık katmak isterseniz bu yönteme göz atabilirsiniz.

Paleo Diyeti ile Mağara İnsanlarına Yemeğe Davetlisiniz!

paleo diyeti

Son dönemin en ilginç diyet trendlerinden biri Paleo Diyeti. Taş Devri Diyeti veya Mağara İnsanı Diyeti olarak da geçiyor. Özünde paleotik çağdaki beslenmeyi devam ettirmek olan bu diyetin detaylarına beraber göz atalım!

Bu Tatlı Mı Tatlı İllüstrasyonları Beğenmeye Doyamacaksınız! 

tatlı illüstrasyonlar

Instagram her geçen gün kullanıcıların karşına yepyeni yetenekleri çıkartıyor.

Dünyanın dört bir yanındaki yetenekleri karşımıza çıkartan bu platform sayesinde yeni keşfettiğimiz bir hesap ise “milkyprint”! Her illüstrasyon ve tasarımıyla insanın yüzünden bir gülümse yaratan Singapurlu sanatçının çalışmalarını gelin birlikte bakalım!

Ya Game of Thrones Karakterleri Bir Ajans Çalışanı Olsaydı?

game of thrones karakterleri 17

Game of Thrones çalışanları ofis çalışanı hem de bir ajansta çalışan ofis çalışanları olsalardı ne iş yapıyor olurlardı?

Hindistan’nın önde gelen dijital ajanslarından Chimp&z bu sorunun cevabını veren bir işe imza attı. Game of Thrones’un önde gelen karakterlerine kendi ajansında iş verdi ve hangi pozisyona uygun olduklarına karar verdi. Gelin şimdi kimin bahtına hangi iş düşmüş bir göz atalım.

Türkiye’nin Köyde Yaşayan Tek Trans Kadını: İhsan Hala 

İhsan hala bahcesi ile ugrasiyor

Türkiye’nin köyde yaşayan tek trans kadını; İhsan Hala Manisa’nın Akhisar Kayışlar Köyü’nde, baba ocağında yaşamını sürdüren bir trans kadın… Önceleri köylülerinin dışlamalarına ve kabul etmemelerine maruz kalsa da şimdilerde o Akhisar Kayışlar Köyü’nün İhsan Halası… İşte dikkat çekici hikayesiyle karşınızda İhsan Hala!

İlham Veren, Ufuk Açan Dostoyevski Sözleri

Dostoyevski Sözleri

Dünya edebiyatının en önemli yazarlarından biri olan Fyodor Dostoyevski arkasında Suç ve Ceza, Yeraltından Notlar, Karamazov Kardeşler, Beyaz Geceler, Kumarbaz gibi pek çok harikulade eser bırakmış bir isim…

Özel hayatı, eserleri ve kişiliği ile kendisinden sonra gelen pek çok sanatçıyı derinden etkileyen Dostoyevski, kah notlarında kah eserlerinde muhteşem tahliller yapmıştır.

Biz de sizler için Dostoyevski’nin ufku ikiye, üçe, beşe katlayan sözlerinden bazılarını derledik…

Emoji Perde

The Godfather Hakkında Bilinmeyenler 


Vizyona girdiği 1972 yılında büyük ses getiren, 11 dalda Oscar’a aday olup üçünü kazanan efsanevi film Baba’nın bilinmeyenlerini sizin için araştırdık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

107 Yaşındaki YouTube Fenomeni Mastanamma’yla Tanışın! 😊

Manav Tezgahlarına Meksika’dan Transfer: Avokado Nasıl Yenir? 😋