in ,

Minnoş

9 Yaşında Bir Çocuk Galaksinin Koruyucusu Olmak İçin NASA’ya Başvurdu!

Açılın “Galaksinin Koruyucusu” geliyor!

Geçtiğimiz günlerde sizlerle NASA’nın gezegenler arası koruma memuru aradığı haberini paylaşmıştık. Şu an için ilana kaç kişi başvurdu bilinmese de, içlerinden biri oldukça dikkat çekiyor.

Henüz 4. sınıfa giden 9 yaşındaki Jack, NASA’ya gönderdiği iş başvurusu mektubuyla yüzleri gülümsetiyor.

9 Yaşında Ama Galaksinin Koruyucusu Olmak İstiyor

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Dünya’yı uzaylıların biyolojik istilasından korumak için “gezegenler arası koruma memuru” adı altında görevlendirilecek birini aradıklarını açıklamıştı.​ İş ilanında, gezegenler arası korumanın içeriği ‘organik bileşenlerin insana ve uzay araştırmaları yürüten robotlara bulaşmasının önlenmesi’ olarak tanımlanıyor.

New Jersey’de yaşayan Jack Davis ise bu iş için biçilmiş kaftan olduğunu iddia ediyor.

“9 yaşında olabilirim, ama bu iş için çok uygun olduğumu düşünüyorum.”

“İş Deneyimim Var”

Bu sözler Jack’in kendi el yazısıyla yazdığı mektupta yer alıyor. Küçük çocuk iş ile ilgili çok fazla deneyimi olduğunu söylüyor.

“Neredeyse tüm uzay filmlerini ve uzaylılarla ilgili filmleri izledim”

Üstelik Jack’in deneyimi bunlarla sınırlı değil ve o yeni deneyimlere de açık bir isim.

“Ben ayrıca ‘Marvel Agents of Shield’ şovunu da izledim. Umarım yakın zamanda Men in Black (Siyah Giyen Adamlar) filmini de izleyebilirim.”

“Uzaylı Gibi Düşünmeyi Öğrenebilirim”

Jack iş için oldukça gelişkin fiziksel özelliklere sahip olduğunu da belirtiyor gönderdiği mektupta. Yeni şeyleri çok kolay öğrendiğini söyleyen Jack, buna ispat olarak video oyunları örnek gösteriyor.

“Video oyunlarda harikayımdır. Ben daha çok küçüğüm. Bu sayede bir uzaylı gibi düşünmeyi öğrenebilirim”

NASA’dan Cevap Geldi

NASA ise bu hevesli küçük adamı yanıtsız bırakmadı. NASA’dan James Green Jack’e bir mektupla cevap verdi. Mektupta ilgi alanları ve becerileriyle ilgili Jack tebrik edildi.

“Bu iş dünyayı Mars, Ay ve astreoitlerden gelen taşlardaki küçük mikroplardan korumakla ilgili bir iş. Aynı zamanda uzayı da dünyadaki mikroplara karşı korumakla yükümlüyüz.”

NASA şu an için Jack’in iş başvurusuna olumlu bir yanıt veremese de, gelecekte onun için kapılarının açık olduğunu da belirtti.

“Biz her zaman bize yardım etmesi için geleceği parlak bilim insanları ve mühendisler arıyoruz. Umarız sen de çok çalışır ve okulda çok başarılı olursun. Seni de ileride NASA’da görmek istiyoruz.”

Okuduğuna değdi mi?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Defne Yaman

1991 yazında oldukça sıcak bir günde İzmir’de doğdu. Üniversite uğruna geldiği Ankara’da çakılıp kalmış olsa da halinden mutlu. Bir yandan hayatta en sevdiği şeylerden biri olan yazı yazmaya “Emoji” çatısı altında devam ederek “Editör” koltuğunda otururken, bir yandan da akademik işler peşinde koşuyor.☺️

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

önyargı

İnsan İlişkilerinin Kilit Noktası: Önyargı Nedir? Zararları Nelerdir? Önyargılardan Nasıl Kurtulunur?

google

Google’da En Çok Neleri Aradığımızı Görünce Çok Şaşıracaksınız!