in ,

Dünya Üzerinde Girmenin Yasak Veya İmkansıza Yakın Olduğu 10 Yer 😯

İnternetin büyük bir kısmını içinde barındıran Google Data Merkezi’nden gizli Moskova Metrosu’na kadar dünya üzerinde girmenin imkansız olduğu 10 yeri öğrenmeye ne dersiniz?

İşte dünya üzerinde girmenin yasak ya da imkansız yakın olduğu 10 yer…

10. Moskova Metrosu- 2

Moskova Metrosu dünyanın en gelişmiş metro ağlarından birine sahip. Ancak bir de Moskova Metrosu 2 adında gizli bir metro hattı daha bulunuyor. Normal metroya paralel uzanan bu metro hattı 2. Dünya Savaşı döneminde Rus istihbarat örgütü KGB tarafından inşa edildi. Bu hattın varoluş nedeni hakkında net bir bilgi olmasa da bu hattın Rus istihbarat örgütünden Kremlin sarayına ve devlet havalimanına ulaşım imkanı sağladığı düşünülmekte.

9. Pine Gap, Avustralya


çapa escort
Orta Avustralya’da bulunan bu bölge devlet ve CIA tarafından yönetiliyor. Gözetleme merkezi olduğu düşünülen bu bölgede neyin gözetlendiğini bilense yok. Ancak bilinen tek şey, bu bölgeye girmenin imkansız olduğu.

Kimilerine göre burası devletin uzaylılar üzerinde çalışmalar yaptığı bir tesis. 👽

8. Room 39, Kuzey Kore

Büro 39 adıyla da bilinen Room 39, aslında Kuzey Kore’deki yabancı paraları tespit etmek amacıyla kurulan gizli bir örgüt. 1970’de kurulan bu örgüt bir anlamda Kuzey Kore’nin para dedektifi işlevini görüyor. Kara para aklama, uyuşturucu ve silah kaçakçılığı gibi illegal faaliyetler yürüttüğü düşünülen bu örgütün binasına az sayıdaki resmi görevli dışında girmek neredeyse imkansız.

7. Vatikan Kütüphanesi

Burası sadece bir kütüphane değil. Burası Vatikan Kütüphanesi! Sadece birkaç din adamının girebildiği bu kütüphaneye giremiyorsunuz ama kitapların kopyalarını e-mail üzerinden alabiliyorsunuz. Vatikan bile dijital çağa ayak uydurmuş!

6. Lascaux Mağarası, Fransa

Güneybatı Fransa’da bulunan bu mağarada 17.500 yıllık mağara resimleri bulunuyor. Paleolitik Çağ’dan kalma bu resimleri bir zamanlar turistler bile görebiliyordu ancak güvenlik ve koruma nedeniyle buraya girmek artık pek mümkün değil.

5. Bohemian Club, Kaliforniya

Gizli tarikat filmlerini andıran bu koru, Kaliforniya’nın Monte Rio bölgesinde yer alıyor. San Francisco merkezli bir kulübe ait olan bu koruda her yaz 2 haftalık bir kamp düzenleniyor. Bu kampa ise dünyanın en güçlü ve zengin insanları katılabiliyor. Sen ben giremeyiz yani! 😏

4. Mezghorye, Rusya

Rusya’nın nükleer bomba geliştirme merkezi olduğu düşünülen Mezghorye, sizin de takdir edebileceğiniz gibi çok sıkı korunuyor ve sadece özel yetki sahibi kişiler girebiliyor buraya.

3. Disney 33 Exclusive Club, Florida

Florida’daki Disneyland’de bulunan bu kulübe sadece üyeler girebiliyor. ABD Başkanları, iş adamları ve aktörlerin girebildiği bu kulübe girmek için epey önemli bir pozisyona sahip olmak gerekiyor.

2. 51. Bölge, Nevada

Area 51 adıyla da bilinen bu üs, ABD’nin Nevada eyaletinde yer alıyor. Las Vegas’a oldukça yakın bir mesafede bulunan bu üste, tahmin edeceğiniz üzere ABD ordusu için silah ve hava aracı geliştiriliyor. Gerçi içeride daha neler üretiliyordur neler…

1. Google Data Merkezi, Kaliforniya

Google demek internet demek. Yani internet üzerindeki hemen her şey bu data merkezinde depolanıyor. Ayrıca bu data merkezinden dünyanın farklı yerlerinde 12 tane daha var. Hepsi de müthiş derecede korunuyor doğal olarak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hazır Olun! Hepimize Okullarda Söylenmiş Şaşırtıcı 11 Yalanı Ortaya Çıkartıyoruz 😏

Sevdanın Kara Saçlı Kadını: Gülten Akın Kimdir?