in ,

Canlı Yayında İstiridyeden İnci Çıkaran Adam 6 Ayda Milyoner Oldu

Çin’de ‘İncici Kardeş’ (Pearl Bro) adıyla bilinen Xinda Zhan canlı yayında istiridyelerden çıkarıp sattığı inciler sayesinde 6 ayda milyoner olmayı başardı.
25 yaşındaki Xinda, annesiyle birlikte tatlı su istiridyesi yetiştirip internet üzerinden canlı yayında müşterilerine satıyor. Alıcılara bir incinin nasıl çıkarıldığını canlı canlı izleme şansı tanıyan Xinda’nın  yaratıcı fikri alıcılar tarafından oldukça beğeniliyor

Xinda, Çin’de canlı yayın platformlarını kullanarak satış yapan on binlerce kişiden biri. Bu sektörün değeri ise 3 milyar doları aşmış bulunuyor. Üstelik bu değer son iki yılda üç kat arttı.

6 Ayda 4.4 Milyon Dolar Kazandı

inci çıkaran adam

İnci Kardeşler, tam 6 ayda 4.4 milyon dolar kazanarak farklı bir girişimcilik örneğine imza attı.

Çin’de “Pearl Bro” adıyla anılan AKA Xinda Zhan, canlı akarsularından milyonlarca istiridye topluyor. Çin’in çevirimiçi pazarı Taobao’da inci dükkanı işleten 25 yaşındaki adam, incileri günlük olarak yaptığı canlı yayınlar aracılığı ise satıyor.

‘Pearl Bro’un yenilikçi stratejisi, genç girişimciye her yıl milyonlar kazandırıyor. Sadece yarım yıl içinde Zhan, ailenin yıllık kârının altı katına denk gelecek bir kazanç, yani 30 milyon yuan (4.4 milyon dolar) elde etmeyi başardı.

İnsanlar İnci’nin Nasıl Çıkarıldığını Bilmiyor

inci çıkarma işlemi

“Sanırım Çin’deki ya da dünyadaki insanların% 90’ından fazlası incilerin nasıl hasat edildiğini görmemiştir. Hatta incileri çıkardığımız, bu inci kasabasında yerli halkın bazılarını bile görmemiş. “

İşte Zhan bu noktadan yola çıkarak, ona milyon dolarlar kazandıran girişimini başlatmış.

“Bir midyede düzinelerce inci olabileceğini veya incilerin midyede yetişebileceğini bilmiyorlar. Bu nedenle, canlı yayında istiridyelerden incilerin hasat edilmesini göstermek ve ilgi çekmek için bu fikri geliştirdim.”

Nasıl Satın Alırım?

inci işleme

Canlı yayını izleyenler sadece 8.5 dolar ödeyerek bir midye satın alıyorlar. Gerisi ise tamamen şansa kalmış. İstiridyenizin içinde onlarca midyede çıkabilir, sadece bir tane midyede.

Siparişinizi numaralandıran Zhan, sıra size geldiğinde numaranızı söyleyerek size ait olan istiridyeyi canlı yayında açıyor.

Yalnız İnsanlar İçin Bir Sosyalleşme Alanı

inci çıkaran adam

Zhan, canlı yayın akışının insanları bir araya getirdiğine ve yalnızlık hisseden gençlere yardımcı olduğuna inanıyor.

“Genç nesiller bu mobil dünyada yaşıyorlar. Canlı yayın akışı, müşterilerin birbirleriyle temasa geçmesine olanak sağlıyor. Arkadaş edinmek ve sosyalleşmek için yeni bir yol bu. Gençler çok fazla baskıya maruz kalıyorlar. Daha yalnız hissediyorlar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Müziğin Bebek Gelişimine Faydaları ve En İyi Bebek Müzikleri

Henüz 11 Yaşında, Ancak Zekasıyla Einstein ve Hawking’i Solladı