in

Yok Artık! Minnoş Asabi Cool

“Master of Cake” Başlıyor! Pastacılığın Lider İsimleri Bu Festivalde Buluşuyor 🎂🍰🎂

Pasta dünyasının kral ve kraliçeleri İstanbul’da bir araya geliyor.

Bu yıl dördüncü defa gerçekleşecek olan ve pastacılık dünyasının birbirinden başarılı isimlerini bir araya getirecek olan Master of Cake 10-11 Mart tarihleri arasında İstanbul- Elite World Europa Hotel’de gerçekleşecek.

Dünyaca ünlü pasta şefleri, ülkemizi festivallerde temsil eden milli takım şeflerinin özel gösterileri, birbirinden özel showlar ve eğitimlerin gerçekleşeceği etkinlik de her yıl olduğu gibi bu yıl da birbirinden renkli görüntülerin ortaya çıkması bekleniyor.

Türkiye’nin En Büyük Pastacılık Festivali

Etkinlik İstanbul’da gerçekleşse de, bu etkinliğin Samsunlu Yöneticiler, Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (SAYSİAD) sponsorluğunda gerçekleştirildiğini belirtmek gerekir.

Bu yıl 500’ü aşkın pastacının katılması beklenen etkinlik geçtiğimiz yıllarda Ankara ve Samsun’da gerçekleştirilmişti.

300’ü aşkın pastacının hünerlerini ve yaratıcılıklarını konuşturduğu etkinlikte özel jüri ödülleri sahiplerine kavuşmuştu.

Ücretsiz Eğitim Şansı

Birbirinden renkli pastacıları ağırlayacak olan etkinliğin kapıları ise tüm pasta severlere açık! Dilerseniz eğitimlere katılarak yepyeni beceriler kazanabilir, isterseniz özel gösterileri ücretsiz bir şekilde izleyebilirsiniz.

Dünyada Bir İlk: Dev Platformda Dev Pastalar

Dünyaca ünlü kek sanatçısı Daniel Dieguez ve ülkemizin en ünlü pastacılarından Tuba Geçkil’in tam 2 gün sürecek olan özel gösterisi ise şimdiden büyük merak uyandırmayı başardı.

İki usra dünyada bir ilke imza atarak devasa platformlarda pastalar yapacaklar. Üstelik ikilinin gösterisi festivaldeki tek ” bir ilk” denemesi değil. Milli takım şeflerinden Ebru Savaş ve Nilay Bektaş Mağralı da bir başka ilke imza atacak.

Gala Gecesinin Sürprizi Açık Arttırma

Festivalin ilk günü pastacılar eserlerini jüriye sunarak ödül için yarışacaklar.  Gala gecesinde ise bir ilke imza atarak şeflerin hazırlayacağı özel bir pasta açık arttırma ile satışa sunulacak.

Elde edilen gelir şehit ailelerine bağışlanacak.

Kazanan İsim Pazar Günü Açıklanacak

Rita Dascenzo, Jeton Taravari, Tuba Geçkil, Bayram Özrek, Özlem Suryürekli, Zihni Türksel ve Daniel Dieguez’den oluşan jüri, festivalin kazanan isimlerini Pazar günü açıklayacak.

 

Okuduğuna değdi mi?

2 points
Upvote Downvote

Total votes: 2

Upvotes: 2

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yazar Defne Yaman

1991 yazında oldukça sıcak bir günde İzmir’de doğdu. Üniversite uğruna geldiği Ankara’da çakılıp kalmış olsa da halinden mutlu. Bir yandan hayatta en sevdiği şeylerden biri olan yazı yazmaya “Emoji” çatısı altında devam ederek “Editör” koltuğunda otururken, bir yandan da akademik işler peşinde koşuyor.☺️

Yorumlar

Yorum Bırak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Comments

comments

Bahar Yorgunluğu Nedir

Bizi Bu Güzel Havalar Mahvetti: Bahar Yorgunluğu Nedir?

netflix belgeselleri 2018

Pazar Köşesi (26 Şubat-4 Mart 2018)